Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14910
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy z gwarancją na pięć lat

Środa, 16 listopada 2011, 13:54
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2011, 8:01
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy z gwarancją na pięć lat
Fot. RED
Jeśli nie przyjmą się rośliny, zepsują latarnie, czy też rozmyje się droga, wykonawca zadba o uzupełnienia i naprawy. Tak wynika z zapisów umowy która dotyczy trwającej rewitalizacji Parku Zdrojowego w Cieplicach.

Pogodna choć chłodna jesień sprzyja kontynuacji prac rewitalizacyjnych. Dziś, między innymi, porządkowano teren przed Teatrem Zdrojowym, plantowano ziemię, kładziono nawierzchnię z kostki granitowej i dokonywano nasadzeń roślin. Do parku trafiły już ławki, które – do czasu ich ustawienia – zmagazynowano na placu przed teatrem oraz kawiarnią.

Wielu obserwujących postęp prac sugeruje, że ich jakość nie jest najwyższa. Ci, którzy już po parku spacerowali, narzekają – na przykład – na błoto na alejkach, oraz ich niezbyt trwałą nawierzchnię. Tymczasem, jak się okazuje, z umowy wynika, że jakość robót w Parku Zdrojowym zabezpiecza wiele zapisów umowy.

– Jednym z nich jest zawarowanie pięcioletniego okresu gwarancji na wykonane tam prace. Gwarantowane są m.in. innymi drogi i ścieżki, latarnie (poza żarówkami – oczywiście), nasadzenia roślin i drzew. To ostatnie fachowo określa się „udatnością roślin”, przez co należy rozumieć, że nasadzone przez Wykonawcę rośliny dobrze się przyjmą. Jeśli nie, to niezależnie od przyczyn, choćby najbardziej obiektywnych – surowa zima, suche lato, itp. wykonawca ma obowiązek dokonać ponownych nasadzeń – wyjaśnia Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
947
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group