Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6768
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Park Zdrojowy w centrum uwagi

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 maja 2010, 20:59
Autor: admin
admin
Fot. admin
Roman Sałako, prezes Uzdrowiska Cieplice, radny PO i szef komisji rozwoju w radzie Wiesław Tomera oraz Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej, rozmawiają w „Czterech stronach miasta” z Wiktorem Marconim.

Panowie dyskutują o rewitalizacji Parku Zdrojowego w Cieplicach i o potrzebie konsultacji planów z mieszkańcami. Czy rzeczywiście inwestycja wynika z potrzeb ludzi, czy jest raczej realizacją widzimisię twórców?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

teessi 30-05-2010 22:13
Nazwisko pierwszego interlokutora jest inne niż podano w artykule. Może poprawić? ;-)
~Szukanie dziury w całym 31-05-2010 14:43
Drogi panie Marconi! Park Zdrojowy ma byc parkiem, do którego nie będziemy bali się wejść, bo ktoś da po pysku, że wdepnie się w psią kupę, że ktoś spowoduje wypadek pędząc rowerem. że będziemy mieli wrażenie, że spacerujemy po chlewie. Pan jako przedstawiciel mediów powinien także a może przede wszytkim dbać o interesy dużo większej części społeczności-ludzi spokojnych, szukających oddechu i odpoczynku. Dla wariatów wystarczy Park Norweski. Ale to ciągłe mendzenie przez dziennikarzy na temat rzekomych wad odrestaurownego Parku Zdrojowego jest już nie do zniesienia.
~wkurzony ciepliczanin 31-05-2010 16:20
Siedzą trzy stare pierdziele i podlizują tyłek kuracjuszom. A co z mieszkańcami? Gdzie młodzież ma wychodzić i co ze sobą zrobić? Szlak mnie trafia że to wszystko jest robione przeciwko a nie dla mieszkańców. A poza tym to prezesik Zdroju głupoty gada o tym iż w samym parku jest najwięcej wandalizmu. Niech przejdzie się po placu i popatrzyn na ściany. To wszystko jest straszni chore. Nic nie dają tylko odbierają.
~jary 31-05-2010 22:53
Zgadzam się z ;wkurzony ciepliczanin; na temat głupot gadanych przez prezesika Uzdrowiska.
~Ochucki 1-06-2010 23:08
ten plan rewitalizacji to jest granda !!!! dzieci do teatru będą w deszczu zapier... z parkingu koło term ?????? jak się będzie palić to jak straż dojedzie ???? jak będą dostarczać zaopatrzenie do kawiarni zdrojowej, scenografię do teatru ?????? ludzie idący do pracy a przechodzący przez park (w godzinach zamknięcia parku) będą go musiały obchodzić !!!!!! jak można odtwarzać XIX wieczny park w XXI wieku ??? kto zaakceptował tak d...lny plan jakieś powalonej baby ???? ja bym powołał komisję śledczą do zbadania kto na tym zarobił.
~Ochucki ma rację! 2-06-2010 1:21
"ludzie idący do pracy, a przechodzący przez park (w godzinach zamknięcia parku) będą go musieli obchodzić !!!!!!" I TO JEST NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA. Do teatru dojazd będzie, do kawiarni dla zaopatrzenia pewnie też.
~Pemnetrator 2-06-2010 17:29
Te stare dziady nie mają pojęcia o czym mówią!! W parku zdrojowym powinien być całkowity zakaz wjazdu pojazdów mechanicznych!! Park leży w strefie "A" uzdrowiska. Ponadto w parku ścieżki rowerowe nie mogą kolidować ze ścieżkami dla kuracjuszy oraz mieszkańców!!Odsyłam do ustawy o uzdrowiskach z dn. 25 lipca 2005 oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006. Te staruchy nie mają pojęcia o czym mówią!! Nie wiedzą do czego służy park zdrojowy!!
teessi 2-06-2010 18:13
~Pemnetrator - To co robią tam samochody policji w tym "parku zdrojowym"? Zostały kiedyś uwiecznione na zdjęciach na tym portalu. Co robia tam dostawcze samochody Teatru i Kawiarni? Czy teren od ulicy Fabrycznej do ZTA nie należy do parku Zdrojowego? Tam jeździ się samochodami różnego rodzaju. Nikomu to nie przeszkadza? A rowerzyści nie mogą tamtędy przejeżdżać.
~maniak golfa 2-06-2010 21:21
zróbcie trzy dołki do golfa w parku par 3 par 4 i par 5 tak żeby każdy mógł spróbowac tej pięknej gry o której Polacy wciąż niestety mają bardzo małe pojęcie
~telik 2-06-2010 22:44
drodzy mieszkańcy Cieplic nie martwcie się to skończy się tylko na gadaniu a do czynów to potrzeba około 10 lat, tak jak budują nam aquapark
rymcycymcy 3-06-2010 2:20
No dobra ...a jak się jakiejś parze trochę przeciągnie na ławeczce ? ...czy ktoś będzie dbał o to przed zamknięciem furtki ? :)
~były pracownik adm. 3-06-2010 8:44
~ 3-06-2010 11:23
prestiż uzdrowiska podnoszą kolejki chorych mieszkańców na zapisy rehabilitacyjne. Tym właśnie powinien zająć się w pierwszej kolejnosci prezes uzdrowiska -jaka jest dostępność mieszkańców do zabiegów. Czy ktoś wie kto jest właścicielem gruntów na którym jest park?. Ile kasy dokłada miasto z naszych podatków do rewitalizacji tego parku?. Park ma służyć kuracjuszom a jak kuracjusze się wyśpią to drzwi do parku będą otwarte. W najbliższym czasie uzdrowisko będzie sprywatyzowane i nowy właściciel może wogóle nie wpuscić do parku mieszkańców, jak grunty należą do uzdrowiska. Na koniec kadencji Panowie Tomera, Jałako i cała PO pozostawia żabę do połknięcia przez nowych radnych i nowego prezydenta miasta.
~Zbigniew Leszek 3-06-2010 14:46
Tej dyskusji zabrakło przed zatwierdzeniem tego ,,projektu,, - proszę poczytać ile jest opinii mieszkańców. Dlaczego jedna osoba pani projektant może tak podzielić nasze społeczeństwo w mieści - na tych ,,B,, z zakazem korzystania z parku i na tych ,,A,, którzy tylko mogą tram przebywać. Wszystko wymaga kompromisu czego teraz po tych nadchodzących wyborach życzę nowej radzie. Zbigniew Leszek Prezes Towarzystwa Rowerowego I-KTK-N
~kto jest właścicielem gruntów na którym jest park? 3-06-2010 15:58
"Czy ktoś wie kto jest właścicielem gruntów na którym jest park?" "W najbliższym czasie uzdrowisko będzie sprywatyzowane i nowy właściciel może wogóle nie wpuscić do parku mieszkańców,jeśli grunty należą do uzdrowiska." To sa bardzo ważne zagadnienia, bo na naszych oczach może dokonać się pozbawienie nas - mieszkańców Cieplic możliwości korzystania z tego parku w przyszłości. Nie domagamy się wprowadzania psów, lecz możliwości przychodzenia tam z dziećmi. Jeśli ktokolwiek może udzielić odpowiedzi na pytanie KTO JEST WŁAŚCICIELEM GRUNTU, na którym znajduje sie Park Zdrojowy, to bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Ciepliczanka.
~A co jeżeli park należy do uzdrowiska, a nie do miasta i planuje się jego prywatyzację? 3-06-2010 16:20
Jeżeli park należy do uzdrowiska, a nie do miasta i planuje się jego prywatyzację, to z jakiej racji ta modernizacja parku ma byc z finansów publicznych? Fundusze europejskie to także finanse publiczne. Niech modernizuje ten, kto to kupi.
~``` 4-06-2010 12:32
park należy do miasta, to tyle w temacie.
kazimierzp 4-06-2010 21:21
Teren parku Zdrojowego jest własnością miasta. Enklawami należącymi do innych podmiotów to pałac Schaftgotschów należący do Politechniki Wrocławskiej, oraz pawilony Edward i Lalka należące do Uzdrowiska. Niegdyś do Uzdrowiska należał Teatr Zdrojowy i Kawiarnia Zdrojowa, ale z powodu długów Uzdrowisko pozbyło się tych obiektów i teraz teatr nalezy do miasta, a kawiarnia do osoby prywatnej. Miasto musi zagwarantować dostęp komunikacyjny do tych obiektów!
~Jelonka jest super 6-06-2010 13:33
Do przetargu na Uzdrowisko Cieplice stanęli: PUHIT S.A., Warszawa Sobiesław Zasada S.A., Kraków EMC Instytut Medyczny SA z siedzibą we Wrocławiu, Wrocław Studio Nowych Możliwości Pracownia Psychologiczna z siedzibą w Skierniewicach, Skierniewice STP Investment S.A., Bochnia BUD INVEST Sp. z o.o., Warszawa KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie, Wrocław Schmidt i Przyjaciele Sp. z o.o. z siedzibą w Podkowie Leśnej, Podkowa Leśna Max-Comfort Sp. z o.o. z siedzibą Jeleniej Górze, Jelenia Góra P.H.G. "Chata" A i K. Kozieja Sp. J. z siedzibą w Mysłakowicach, Mysłakowice PCZ S.A. Polski Holding Medyczny z siedzibą we Wrocławiu, Wrocław Szczegóły są na stronie http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/form/r923/Uzdrowisko_Cieplice_Sp_z_oo.html Najciekawsze są oczywiście finanse - zachęcam do śledzenia sprawy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników Jelonki - nie mieszkam w JG już od lat, ale kto wie - może kiedyś wrócę? Macie fantastyczne warunki do życia i potencjał, brakuje tylko mądrych władz, które pomyślą dwadzieścia lat do przodu. Zresztą nie tylko tu..
~Wieslaw 6-06-2010 21:12
tsss zal.pl jak to zrobia to ludzie nie bd chodzic do parku !!!
~do ~Szukanie dziury w całym 7-06-2010 0:19
panie szukanie poda pan jeden potwierdzony przykład potracenia spacerowicza przez rowerzystę w parku. Na obecną chwilę rzucane są puste słowa bez żadnego potwierdzenia.
~Gothic Girl 7-06-2010 11:39
Bzdura bzdura jeszcze raz bzdura!!!! Wszystko cacy tylko nasuwa mi sie jedno pytanko "a co z Kawiarnią Zdrojową?" Nikt nie bierze pod uwagę że ten lokal tak na prawde utrzymuje się obecnie z dascingów dla dorosłych i wesel. I co ? dancing czy wesele ma się kończyć o 21:30? czy o 6:00?
teessi 7-06-2010 20:21
Dlaczego nie "modernizuje się" i nie "rewitalizuje" parku przy SUDECKIEJ, z przesadzaniem starych drzew i niewpuszczaniem rowerzystów? On jest w o wiele gorszym stanie niż parki cieplickie! Bo tam nie ma UZDROWISKA, które za chwilę przejdzie w PRYWATNE ręce! Stąd to dostosowywanie parku zdrojowego do potrzeb kuracjuszy, zamiast do potrzeb mieszkańców, a przecież park jest na gruncie miejskim, a nie uzdrowiska! Pytania pana Marconiego są ze wszech miar potrzebne! Gothic Girl, świetne pytanie, ono od razu daje odpowiedź na to o jakiej porze, i czy w ogóle, park będzie zamykany na noc!;-) Chyba, że Kawiarnia Zdrojowa będzie POZA jego granicami!
~mon 30-06-2010 6:48
nie mieszkam w Cieplicach od kilku lat, ale mamy z mężem zamiar wrócić i zostać juz na zawsze, jeśli jednak w ten sposób mają być traktowani ludzie, park ma byc zamykany TAK wczesnie (dlaczego właściwie nie później??!!) , zakaz (ABSURDALNY!!) jazdy rowerami itp itd, to chyba zaczniemy się zastanawiać. Kochamy Cieplice za te parki własnie, za możliwość spacerowania w nich nawet późnymi porami, za możliwość jazdy rowerami, za tę swobodę i relaks, i to ma być zabrane??!! A czy ktoś pomyślał, że moż

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group