Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3487
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Park Zdrojowy: coraz bliżej XIX wieku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 kwietnia 2011, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 15 kwietnia 2011, 8:00
Autor: Angela
Fot. TEJO
Będzie miało ponad kilometr długości, czarny kolor i wyjątkowy w swoim rodzaju wzór. Mowa o ogrodzeniu, którego przęsła do końca lipca otoczą Park Zdrojowy w Cieplicach. Projekt powstał w pracowni pomysłodawczyni nowego a zarazem starego, bo nawiązującego do XIX–wiecznego oblicza parku, który ma wypięknieć do września.

Montaż ogrodzenia Parku Zdrojowego wykonawcy rozpoczęli pod koniec minionego roku. Wówczas wbudowane zostały słupki. Aktualnie trwa montaż przęseł, które po przymocowaniu zostaną pomalowane na czarno. Długość kutego ogrodzenia wyniesie 1200 m. Projektantka czerpała inspirację z dawnych pocztówek (XIX wiek), na których utrwalono oblicze dawnego „Kurparku”.

– Wykonaliśmy około 30 procent prac dotyczących montażu całego ogrodzenia. Efekt będzie widoczny po zakończeniu robót, jednak przez oryginalny projekt, będzie miało ono niepowtarzalny kształt. Zgodnie z projektem ogrodzenie będzie miało dwie główne bramy, a najładniejsza z nich i najbardziej efektowna będzie znajdowała się od strony Placu Piastowskiego. Będą też cztery boczne bramy: od strony Cervi, wjazdu do teatru Zdrojowego, pawilonu Edward oraz Przedszkola Zaczarowany Parasol, a także cztery furtki – mówi Andrzej Makarov, kierownik budowy.

Wykonawcy zapewniają, że rewitalizacja parku zakończy się zgodnie z projektem, we wrześniu br. Z tygodnia na tydzień będzie natomiast widoczny efekt nowych alejek, nasadzeń i wszystkich prac, które prowadzone są od minionego roku.

W ramach prac planowane jest odbudowanie układu dróg i ścieżek z początku XX wieku. We wnętrzu parku mają zostać zasadzone barwne rabaty roślin bylinowych i grupy krzewów ozdobnych. Istniejąca fontanna z postacią Królowej Marysieńki projektu Stanisława Brodziaka będzie zastąpiona trzema wodotryskami otoczonymi kwiatami. Napełnione wodą zostaną również dotychczas nieczynne niecki. Dodatkowo pojawią się tam jednakowe stylistycznie, nowe elementy małej architektury, takie jak stylizowane lampy, ławki i kosze na śmieci. Koszt rewitalizacji Parku Zdrojowego to około 14 milionów złotych, a część środków pochodzi z funduszy unijnych. W kosztorysie znaczącą pozycję stanowi właśnie ogrodzenie.

Dla przypomnienia dodajmy, że Park Zdrojowy ma być niedostępny dla rowerzystów. Na razie nic nie słychać o możliwości wytyczenia choćby jednej ścieżki „tranzytowej”. Miłośnicy jednośladów będą tymczasem mogli dowoli jeździć po Parku Norweskim, który – docelowo – będzie parkiem „rodzinnym”. Zdrojowy zaś ma zadowolić potrzeby kuracjuszy i turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~ciepliczankatb 14-04-2011 7:49
Park Zdrojowy dla przyjezdnych, a dla ciepliczan to nie ?
~sob 14-04-2011 8:13
Dzieci na rowerkach ? Dla obcych
~jur 14-04-2011 8:24
Czytam to i jestem przerażony. Odnowić Park i go ogrodzić,jak logicznie wynika robi się ogrodzenie po to aby była możliwość zamykania parku. Ciekawe w jakich godzinach będzie otwierany,kto będzie w posiadaniu kluczy od BRAM parkowych.A ileż to materiałów w postaci metalowego ogrodzenia będzie można sobie zabrać przez zbieraczy surowców wtórnych (czytaj złomiarzy)Te biedne wnuczęta które przyjdą z dziadkami w godzinach otwarcia parku na swoich rowerkach nie będą mogły pochwalić się dziadkom jak jeżdżą ponieważ tam jest zakaz jazdy na rowerach. Jestem emerytem i mam trochę czasu to może bym się tam zatrudnił jako pracownik ochrony, bym pilnował tych schorowanych kuracjuszy którzy będą spacerować po parku czy też nie daj boże przesiadywać na ławeczkach no bo chyba takie tam będą aby żadne głupoty nie przyszły im do głowy. Pozdrowiena dla pomysłodawców rewiatalizacji Parku. Zapraszam do parku Norweskiego tam można swobodnie pojeździć
~Gość 14-04-2011 8:28
zagrodzić całe miasto nawet jelenią góre ,d...lne miasto i d...lna władza była Obrębalski to powinien chyba mieszkać w zagrodzie ,bo to jego pomysł z tym grodzeniem parku ,dla mnie to ci co rządzą z wyboru nas obywateli miasta powinni być rozliczeni z każdej wydanej złotówki i jeśli jest jaka kolwiek nie prawidłowość to do pierdla z takim i niech zasmakuje trochę tych zamkniętych i zagrodzonych terenów.
~Grześ 14-04-2011 8:50
Mleko się juz wylało i teraz nie czas na biadolenie. Rok temu pisaliśmy o skutkach tej "rewitalizacji parku" Szkoda że do niej doszło, szkoda że pewne elementy do których przywykliśmy bedą zmienione. Być może kiedyś pojawi się nowa Pani Anna i doprowadzi park do stanu jak przed przebudową. I znowu popłyną pieniądze - tym razem na demontaż czarnego stylizowanego ogrodzenia i kolejna rewitalizację. Ale że czas płynie pewnie niedługo polemiki ustana, klucze od bram zagina, rowerzyści wrócą na scieżki i będzie jak być powinno. Pozdrawiam inaczej myslących.
~sqandal 14-04-2011 8:58
no cóż dla nas ( czytaj zwykłych ludzików ) zrobić szeroką aleje do Biedronki a reszte Tych lepszych sklepów ogrodzić bo to dal bogatych i Vipów , parki ogrodzić bo nabrudzą te zwykłe ludziki i ........ i brak słów
~tomas 14-04-2011 9:07
DO MALKONTENTÓW!!! Idea takiej formy parku (zamkniętego) jest jak najbardziej SŁUSZNA. I chociaż populizm domaga się zgody dla rowerów, popcornu, piwa etc., to właśnie miejsce spokojne i wyciszone jest potrzebne i będzie atrakcją nie tylko dla kuracjuszy! Jeśli ma coś kiedyś być z Cieplic i Jeleniej Góry, to lepiej by było wesprzeć lokalne pomysły, a nie strzelać z automatu do wszystkiego, co się rusza i lamentować, że nie ma "zwierzyny"... Terenów do jazdy na rowerach jest wystarczająco dużo. Polska jest słaba również dlatego, że zanim jakikolwiek pomysł zostanie zrealizowany, rzesze malkontentów tak go zdewaluują, że nawet ci pozytywnie nastawieni zmieniają zdanie. A może tak spróbować po amerykańsku wykazać z góry POZYTYWNE NASTAWIENIE, a ewentualna krytyka post factum???
~tomas 14-04-2011 9:12
DO MALKONTENTÓW!!! Idea takiej formy parku (zamkniętego) jest jak najbardziej SŁUSZNA. I chociaż populizm domaga się zgody dla rowerów, popcornu, piwa etc., to właśnie miejsce spokojne i wyciszone jest potrzebne i będzie atrakcją nie tylko dla kuracjuszy! Jeśli ma coś kiedyś być z Cieplic i Jeleniej Góry, to lepiej by było wesprzeć lokalne pomysły, a nie strzelać z automatu do wszystkiego, co się rusza i lamentować, że nie ma "zwierzyny"... Terenów do jazdy na rowerach jest wystarczająco dużo. Polska jest słaba również dlatego, że zanim jakikolwiek pomysł zostanie zrealizowany, rzesze malkontentów tak go zdewaluują, że nawet ci pozytywnie nastawieni zmieniają zdanie. A może tak spróbować po amerykańsku wykazać z góry POZYTYWNE NASTAWIENIE, a ewentualna krytyka post factum???
Smart 14-04-2011 9:16
Jeżeli ktoś uważa i ma dowody na defraudację pieniędzy unijnych i to, że doszło do zakłamań i czynów niezgodnych z prawem może w sposób anonimowy zgłosić to na specjalnym portalu internetowym do komisji zajmującej się defraudacją pieniędzy unijnych, do systemu OLAF.
~LUDZIE 14-04-2011 9:23
ja chyba snie,Towarzystwo Milosnikow Cieplic powinno cos robic z tymi d...lnymi przepisami,a tych co to wymyslili zamknac za troszke wyzszym ogrodzeniem na Grottgera
~kino 14-04-2011 9:26
Zalosne pomysly zakazu jazdy rowerem po parku..... jak to brzmi: "Zakaz jazdy rowerem w parku" ?
~Ja 14-04-2011 9:37
Piekne ogrodzenie tylko na jak DLUGO>>Zlomiarze tylko czekaja ..Monitoring by sie przydal..
rymcycymcy 14-04-2011 9:41
Rowerzyści na ulicach, na chodnikach, miejskich placach, deptakach, parkach, lasach, na trawnikach, w autobusach, pociągach ....ej, to wcale nie jest tak, że jesteście "jedyną słuszną drogą" niosącą komunikacyjny kaganek XXI wieku :) ...w parku zdrojowym jest miejsce dla dziadków-kuracjuszy, a nie p...łujących w obcisłych kalesonkach ! :) Macie tyle znakomitych miejsc, aby wozić swoje tyłki opakowane w gąbkowe majtki ...wy po prostu nie pasujecie do koncepcji tamtego miejsca ! ...spróbować zrozumieć, pogodzić się ...i już :)
~K_asia 14-04-2011 10:07
Park jest dla mieszkańców w pierwszym rzędzie. Kuracjusze są zdecydowanie na 2-im miejscu. To my tu żyjemy i systematycznie płacimy podatki. Jeśli nie będzie ścieżek rowerowych i placów dla dzieci to niech tą całą rewitalizację i stylowe ogrodzenie jasny szlag weźmie.
~brrr. 14-04-2011 10:16
Ogrodzenie jest dziwaczne=koszmarne i nie pasuje do parku tylko do prywatnej willy Co do rowerów to nareszcie miejsce dla spacerowiczów a nie takich co smigają wywijają ósemki po pietach.tyle co zmarnotrawili pieniędzy na scieżki rowerowe to skandal niech tam sie popisują rowerzyści Juz przestańcie przesadzać z tymi biednymi rowerzystami mają dość miejsc na jeżdzenieA jak ludzie z Oś.Fampy będą chodzić do miasta,kościoła, ośr.zdrowia itd jesli park zamkną ??? ul.Wolności? no to musi chyba powstać tam 3-ci zakład pogrzebowy czy o TO chodzi?No to macie to co wybraliście to całe PO całkiem nas załatwi!!!Najpierw wysokie podatki na Unię że niby to sie zwróci w inwest.Kiedy jużz taka jest wprowadza sie opłaty bo ma sie zwrócić /ta inwest./ i nawet z niej nikt nie może skorzystać.Tak własnie jest z wodą I tak nas całe zycie robią nas w trabę. a my to znosimy tyle lat i nikomu nie da.my w zeby bo inaczej nikt się nie opamięta
~ 14-04-2011 10:22
zgadzam się z kasią, po co nam taki park!!!!
~Piko 14-04-2011 10:29
Zagranicą Parki są zamykane na noc, aby przykładowo bezdomni w nich nie urządzali sobie skłotów czy pijaczki nie zbierali się na nocne libacje alkoholowe. Tak jest w Paryżu, są oczywiście Parki otwarte, ale czy nie widzieliście nosa (twarzy) cieplickiej fontanny z parku? Park powinien byc otwarty w godzinach funkcjonowania społeczeństwa podobnie jak muzeum, teatr czy kino. Na noc się zamyka...
~kasa 14-04-2011 10:32
Idioci ,tylko tyle moge powiedziec. Matka z wozkiem tez bedzie miala zakaz?? deeeebileeeeee
~tomekkk 14-04-2011 10:50
jeden "~tomas" na pustyni populizmu, głupoty, chamstwa i zaściankowego spojrzenia na rzeczywistość. Nie chce mi się tłumaczyć/spierać z Resztą krzykaczy i mam nadzieję, że kiedyś ewoluujecie z wszechobecnego misięnależyzimu. Ja widzę zmiany na lepsze i cieszę się, że coś zaczyna się dziać w naszym regionie. Pozdrawiam i więcej rozsądku wszystkim życzę :)
~ 14-04-2011 10:58
jedno wielkie bagno. Park dla obcych głupota. A gdzie MY Swoi? Gdzie nasze dzieci i wnuki będą zaczynały na czterech kóleczkach jeździć? Po Wolności heheh albo kostce na placu BRAWA DLA POMYSŁODAWCÓW
~ 14-04-2011 11:05
ile za wstęp? bedzie wstep całodniowy czy na godziny?
~ogrodnik 14-04-2011 11:09
jest tyle budynkow ktore pod opieka ma ZGL i ogrodzenia ledwo sie trzymaja i nikt ich nie chce rewitalizowac a tu 1200metrow plotu zafundowali i to za jakie siano jak i tak go rozkradna i tyle z niego zostanie.
~mich 14-04-2011 11:10
Skończcie juz wypisywac te wszystkie bzdury na temat funkcjonowania tego parku po rewitalizacji.A to że bedzie" tylko dla kuracjuszy". a to że bedzie" tylko dla turystow" A wogóle wstep dla miejscowych bedzie zabroniony.Czy wam juz rozum odebrało!!!!!Cieszmy sie ze bedzie w Cieplicach naprawde cos pieknego, gdzie przyjemnie bedzie spedzic wolny czas.Park musi byc ogrodzony i na noc zamykany.Ja wyglada park nieogrodzony i niezamykany wystarczy iśc na Wzgórze Kosciuszki. Co zrobiono z wyremontowanym "Grzybkiem" i jego otoczeniem.Czy mamy wyrzucic 14 mln zl po to żeby ten park w krotkim czasie wyglądał podobnie?Kultura części naszego społoczenstwa jest niestety taka jak jest.
~Robb 14-04-2011 11:16
@tomas i @brr: kiedy jakiś rowerzysta was potracił? To, że jest jakaś garstka rozwydrzonych idiotów psująca obraz rowerzystów, nie oznacza, że wszyscy są tacy. Małe dzieci też są zagrożeniem i będą im wlepiane mandaty? Tymczasem ogradzanie parku tylko utrudni swobodne i z dala od aut dotarcie np z XX-lecia na Pl.Piastowski a dzieci czy starsi ludzie mają p...łować Wolności albo Cervi? Podziękować! Głowę dam, że i ogrodzenie szybko zacznie się rozpływać w powietrzu :)
Tomy M. 14-04-2011 11:31
Na wstępie przypominam PANI PROJEKTANTCE od siedmiu boleści że w/g nowego PRAWA BUDOWLANEGO zwieńczenie OGRODZENIA NIE MOŻE ZAWIERAĆ OSTRYCH ELEMENTÓW (kutych szpicy, drutu kolczastego, itp.) ... JESTEM PEWNY że jaśnie Pani projektantka o tym nie wie. Po drugie ... otwieram pod wałami sklep z kijami do golfa ... KIEDY MIASTO WYBUDUJE MI POLE GOLFOWE?!!! Co to K*RWA jest za PRYWATA?! Uzdrowisko jest już praktycznie PRYWATNE! W głowie się nie mieści że ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE MIASTO JELENIA GÓRA buduje PARK DLA PRYWACIARZA! Czekam na ukończenie inwestycji ... następnie zgłoszę to bezpośrednio do prokuratury i dodatkowo do NIK.
~SK 14-04-2011 11:37
Park zamkniety powinien byc jak najbardziej. W innych krajach tak jest i nikt nie placze a i porzadek latwiej utrzymac, bo wiadomo co w nocy w niestrzezonych miejscach sie robi. Natomiast nie rozumiem decyzji o nieudostepnieniu tego terenu rowerzystom, to kompletna bzdura. Boje sie natomiast, ze nie ma sie o co sprzeczac, bo nie wierze,ze ogrodzenie postoi dluzej niz pare tygodni i bedzie mozna go szukac na zlomowiskach.
~hahaha 14-04-2011 11:41
A 15 kamer bedzie strzec cnotliwosci dziadkow, zeby po krzaczkach nie hulali? IDIOTYZM!!!
~Rowerzysta 14-04-2011 11:44
Nie wiem co Was tak wszystkich dziwi zakaz jazdy rowerem po praku?! Kazdy park zdrojowy a taki jest w Cieplicach, czy to w Polsce czy europie ma w przepisach i porzadku parku ZAKAZ JAZDY NA ROWERACH. Ja jestem za, spokojnie bedzie mozna pospacerowac z dzieckiem i nie bac sie ze jakis rowerzysta potraci je a czubkow nie brakuje, ktorzy pokazuja swoja moc. Niech sie wybierze na wycieczke rowerowa na Sniezke to da sobie spokoj po 1km. Druga sprawa brawo za ogrodzenie i bramki moze wkoncu bedzie mozna spokojnie posiedziec lub polezec na trawiniku bo nie bedziesz sie zastanawiac czy tam nie jest przypadkiem narobione przez psa, bo gdzie najlepiej wyjsc z czworonogiem do praku. BRAWO wladze Cieplic
~and 14-04-2011 11:54
Do \\\"Tomy M\\\".A z soba zgłoś się do psychiatry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 14-04-2011 11:55
Jestem mieszkanką Cieplic i szczerze mówiąc jest mi BARDZO PRZYKRO gdy czytam, że Park Zdrojowy ma zadowolić potrzeby kuracjuszy i turystów. Czy mieszkańcy Cieplic są gorsi od przyjezdnych w/w, bo właśnie tak można to rozumieć? Bardzo dobrze,że ktoś myśli o rozwoju Cieplic i zagospodarowuje miejsca dla kuracjuszy i turystów. Szkoda tylko, że nikt nie myśli o mieszkańcach, a szczególnie o dzieciach i młodzieży?! Ciągle brakuje miejsc takich jak przy osiedlowe place zabaw czy boiska do kosza,siatki itp. Może ktoś pomyśli w końcu o najmłodszych i ich rodzicach!
~hahaha 14-04-2011 12:06
Te, "rowerzysta" poleżec to sobie mozesz na dywanie albo kanapie a nie trawniku, gdzie i tak bezpańskie pieski narobią :D Poza tym z tego co wiem, to chodzi o wyznaczenie możliwości przejazdu rowerem po obrzeżach parku a nie głównych alejkach. W wielu parkach europejskich tak własnie jest i nikogo to nie dziwi. A że z Ciebie taki rowerzysta jak z koziej .... artysta świadczy brak wiedzy, ze na Snieżke na rowerze się nie wjedzie poza pojedynczym wyścigiem. A już na pewno nie na rowerku stacjonarnym :)
~lotnik 14-04-2011 12:24
powinno sie wyciac drzewa bo w kominkach nie ma czym palic i zrobic tam pas startowy i kuracjusze mogliby szybko dostac sie do zdroju i szybko go opuscic.
~avocadooo 14-04-2011 12:35
Myślę, że jelonka wie co robi, że nie podaje nazwiska pomysłodawczyni - jest chyba w tej chwili najbardziej nielubiana osoba w cieplicach. Do tej pory nie pojmuje jak można wprowadzać takie zmiany bez jakiekolwiek zainteresowania co na to mieszkańcy. Fajnie, fajnie, ze inwestują, ze będą śmietniki itd, ale bolesne jest, ze park zostaje praktycznie zabrany mieszkańcom, a oddany turystom. czemu nie może być wspólny? Wystarczyło zapytać o zadnie... I jeszcze - słyszałam, ze maja podcinać drzewa, tak się zastanawiam czemu to zostawiają na koniec? żeby moc popsuć sobie te wszystkie krawężniki, które w pocie czoła stawiają? i biadolić potem, ze zaskoczył ich ciężar spadających gałęzi? I czy ta durna baba, ze tak pozwolę ja sobie nazwać, co wymyśliła brak nawet cholernej ścieżki tranzytowej, była kiedyś w cieplicach? Widziała, ze teraz dzieci, które będą chciały pojeździć na rowerach będą musialy dojechać do parku norweskiego ulica?
~do Tomy M. 14-04-2011 12:37
przeczytaj jeszcze raz dokładnie prawo budowlane bo widać, że ,masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Prawo budowlane zabrania stosowania ostrych elementów na zwieńczeniu ogrodzenia tylko i wyłącznie w przypadku ogrodzeń do 1,8m wysokości.
~ciepliczannn 14-04-2011 12:41
Jeszcze tylko patrzyć jak zrobią wstęp płatny do naszego parku. Bo inwestycja musi się zwrócić.... Nigdy nic nie było robione z myślą dla Ciepliczan... Klubów nie ma, czasu sprzdzić tez nie ma gdzie, i nie bedzie....
~avocadooo 14-04-2011 12:44
Myślę, że jelonka wie co robi, że nie podaje nazwiska pomysłodawczyni - jest chyba w tej chwili najbardziej nielubiana osoba w cieplicach. Do tej pory nie pojmuje jak można wprowadzać takie zmiany bez jakiekolwiek zainteresowania co na to mieszkańcy. Fajnie, fajnie, ze inwestują, ze będą śmietniki itd, ale bolesne jest, ze park zostaje praktycznie zabrany mieszkańcom, a oddany turystom. czemu nie może być wspólny? Wystarczyło zapytać o zadnie... I jeszcze - słyszałam, ze maja podcinać drzewa, tak się zastanawiam czemu to zostawiają na koniec? żeby moc popsuć sobie te wszystkie krawężniki, które w pocie czoła stawiają? i biadolić potem, ze zaskoczył ich ciężar spadających gałęzi? I czy ta durna baba, ze tak pozwolę ja sobie nazwać, co wymyśliła brak nawet cholernej ścieżki tranzytowej, była kiedyś w cieplicach? Widziała, ze teraz dzieci, które będą chciały pojeździć na rowerach będą musialy dojechać do parku norweskiego ulica?
~xyz 14-04-2011 12:45
chmyyyy, i znów straż miejska będzie pokazywać swoją wyższość nad dzieciakami(lub osobami starszymi) na rowerach wystawiając im mandaty za wjazd na teren parku, a w nocy niestety już ich nigdzie nie ma - przejdźcie się po Jeleniej tak po 21 do rana, strach się bać. Wystarczy porównać Wrocław, widać tam cały czas patrole(szczególnie w imprezowym centrum) i człowiek jakoś bezpieczniej się czuje.
~ 14-04-2011 13:04
Ile będzie kosztował wstęp do Parku Zdrojowego?
~zielony 14-04-2011 13:21
jesteście bandą idiotów wszystko wam przeszkadza -ci co tak krytykują to niech przedstawią własną wizje łącznie ze znalezieniem pieniędzy tych ciągle krytykujących to wysłać do lasu
~ 14-04-2011 13:27
Potrzebne to jak świni kamizela...
~do ~zielony 14-04-2011 13:31
każdy kij ma dwa końce... Nie widzisz, że prócz słusznego celu jakim jest rewitalizacja są też absurdy ? Dzieci na rowerkach też będą napiętnowane bo w koncu to też "rowerzyści" a park ma być dla nich zamknięty. Sama idea zamykania parku na noc wzorem "zachodnich" państw jest słuszna o ile ma chronić park przed dewastacją i "marginesem" ale ograniczanie ruchu w dzień do tylko "jednych słusznych" użytkowników już nie ! Najpierw rowerzyści potem matki z dziecmi - bo przecierz dzieci też hałasują i biedni kuracjusze nie mogą smażyć swoich tylków na trawce !
Piipi Jelonkowa 14-04-2011 13:36
~Popieram: myślenie Rymcycymcy (post z godz.09:41) *piipi
~Oburzony 14-04-2011 13:47
...Zdrojowy zaś ma zadowolić potrzeby kuracjuszy i turystów... CZYSTY D E B I L I Z M !!! Co to za palant to wymyślił ?
~ 14-04-2011 14:06
--na czubkach są kulki więc nie ma ostrych elementów, ale pod płotem jest taki prześwit, że okoliczne pieski latające luzem i tak do parku wpadną "na kupkę", stare parki wokół pałaców i pilnowane parki miejskie (w Europie) w większości bywają ogrodzone ale parki zdrojowe uzdrowisk przeważnie są otwarte i luźno łączą się ze sobą oraz skwerami przy sanatoriach tworząc rozległe tereny spacerowe przechodzące w laski czy np. plaże. Poruszanie się na rowerach : małe dzieci i ich rowerki to praktycznie zabawki, co do nastolatków i dorosłych to wystarczy wytyczenie trasy - max trzech do "przejazdu przez teren parku" i zastrzeżenie : "przejazd dozwolony w tempie spacerowym"
~miejscowy 14-04-2011 14:38
Noooooo w końcu wyjdzie na jaw, że park sprzedany już od dawna i zostanie oznakowany PRIVATE !!!!
~Tomas 14-04-2011 14:53
Żałość serce ściska, jak się czyta te komentarze-dyrdymały wiecznie niezadowolonych agnostyków. Jeśli ktoś chce slamsy w Parku Zdrojowym, bo takim się on stanie bez nadzoru i na wskroś otwarty, to proszę bardzo. Jak widać, daleka droga od siermiężności do kultury, a "demokracja" prowadzi Ciepiczan do anarchii i wybijania szyb we własnym samochodzie... Daleko się takim nie zajedzie... POZDROWIENIA dla POZYTYWNIE myślących: ~tomekkk, ~Piko, rymcycymcy, ~mich. Przynajmniej jest nas kilku:)
~Eh.. 14-04-2011 15:08
Tomas jesteś zwykłym prostakiem chyba ludzie ciebie okłamują eh... powiem tak a może zrobimy fajny projekt zamkniemy całe cieplice a może nawet lepiej wydzielimy teren ogrodzimy go na terenie naszego miasta i zamkniemy o godzinie 22:00 albo lepiej 21:00 bo i tak w tym grajdole niema gdzie wyjść czy cokolwiek ze sobą zrobić bo TUTAJ NIC SIĘ NIE DZIEJE a tak poza tym nazwijmy go ZOO CIEPLICE będziemy rzucać chleb przyjezdnym... najlepiej zrobić reklamę w tv albo w internecie Jelenia Góra ma PARK jedyne miasto w Polsce które posiada PARK... na pewno zachęcimy tym przyjezdnych hahahahaha.... Ciekawe czy przeszło albo przejdzie zrobienie parku płatnego np 10zł na dzień albo karnety (ceny strzelam) ale niech będzie płatny dla przyjezdnych a nie dla nas rodaków (ci co zostali i nie sp.... z tond)... dobra a tera posty pod spodem zapewne naubliżają mi :
~ 14-04-2011 15:20
Do ~Eh.. : Sprawdź w słowniku słowo "prostak"... Sprawdź także pisownię "z tond". Może prostak nabierze dla Ciebie nowego znaczenia... Powodzenia!:)
~s. 14-04-2011 15:24
Na jakich pocztówkach ? Chyba nie z Warmbrunn ?
~Do Tomasa 14-04-2011 15:32
Co ty wiesz jak ty w nogach śpisz
~ 14-04-2011 16:08
wszystko fajnie, teraz są pieniążki na rewitalizację na kwiatki i rabatki. W kolejnych latach kto będzie płacić za sadzonki????bo przypuszczam, że nie wszystkie roślinki będą wieloletnie.
~chrząszcz_B 14-04-2011 16:34
a ja uważam że szkoda pieniędzy na cały ten remont, zakapturzone gnoje i tak zaraz wszystko zdewastują i pomalują sprajami, jak całe Cieplice. I co z tego że mamy kamery, Policje i Straż Miejską oni tylko ścigają kierowców żeby przypadkiem który gdzieś nie zaparkował ale żeby od którego wyegzekwować niszczenie mienia to jakoś nie słyszałem
~Eh.. 14-04-2011 16:39
Dziękuje Panu za za zwrócenie mi uwagi na błędy w poście wyżej, i bardzo przepraszam za nie.. I moje ogromne podziękowanie dla Pana z godz.: 15:20 za pokazanie pokazanie dosłowne jak zachowuje się "prostak" .... Prostak : rzeczownik, nazwa własna definicje hasła prostak : 1. [Prawo i Polityka] cham, nieokrzesaniec 2. [Edukacja] niewykształcony gbur 3. [Edukacja] niedouczony i niewychowany 4. [Prawo i Polityka] nieokrzesany 5. [Prawo i Polityka] człowiek nieokrzesany, grubianin 6. [Edukacja] człowiek prosty 7. [Edukacja] prymityw 8. [Edukacja] barbarzyńca 9. [Prawo i Polityka] arogant, abderyta, plebejusz 10. jaskiniowiec, troglodyta, pyskacz 11. [Prawo i Polityka] krzykacz, impertynent, awanturnik 12. [Prawo i Polityka] rubacha, gbur, kołtun, cep 14. [Prawo i Polityka] pospolicie cham, chamuś 15. [Prawo i Polityka] chamisko, ćwok 16. [Edukacja] grubianin 17. [Edukacja] brak mu kultur
~investor 14-04-2011 17:09
Negatywne nastawienie do prywatnych inwestycji wyrażane na tym forum odzwierciedla przekrój społeczeństwa a tym samym ewentualnego źródła siły roboczej (tutaj tylko słychać „dać, należy się, po co, dlaczego nie, itd.”), te i inne czynniki odstraszają potencjalnych inwestorów. A w tym czasie inwestycje (w tym tysiące miejsc pracy) w płyną w stronę Wrocławia, Legnicy a nawet Bolesławca...
~ona 14-04-2011 19:26
Najlepiej dużo krzyczeć, na wszystko narzekać i atakować! LUDZIE!!! OBUDŹCIE SIĘ!!! Parki trzeba zamykać, tak długo jak będą znikać zwykłe pospolite bratki z ul. Bankowej i nikt na to nie będzie reagował. Tak długo jak będą niszczone dobra za które wszyscy razem płacimy!!! Póki wszyscy w tym mieście nie nauczą się, że nie wszystko nam wolno! I jeszcze jedno, TURYŚCI i KURACJUSZE to też nasz wspólny interes. Bez nich nie będzie części (sporej) podatków. Pojedźcie do innych uzdrowisk, popatrzcie jak wyglądają i funkcjonują. MOŻE KIEDYŚ, JAK SIĘ WSZYSCY NAUCZĄ PARK BĘDZIE OTWARTY. Pozdrawiam narzekających:)
~T.S. 14-04-2011 19:27
Jelenia, światowa stolica rowerów...:/ nie ma siły, i tak wjade tam powoli rowerem... świat robi się pro rowerowy, a Jelenia anty...
~ja 14-04-2011 19:34
im dalej tym gorzej. po co to? żeby wandale nie niszczyli? zatrudnić ochronę. znam full ludzi,którzy tamtedy na skroty na przystanek lub do domu chodzili i co, juz nie beda mogli?
~basen rakownica 14-04-2011 19:39
A może pan prezydent zajął by się dawnym basenem Rakownica,oprócz sterty śmieci,sobotnich kierowców myjących auta i tirówek obsługujących swoich klientów,niezabiezpieczonych niecek basenowych,nie ma tam nic. Ale nadal jest tablica pamiątkowa dla kogo ten basen został wybudowany.Może znajdzie się ktos z zagranicy zainwestuje w to miejsce aby znowu odzyło.
~BEKA 14-04-2011 19:53
"Dla przypomnienia dodajmy, że Park Zdrojowy ma być niedostępny dla rowerzystów." I tak będę śmigał przez Zdrojowy, mogą mi skoczyć buahaha
~hala 14-04-2011 21:17
Najlepiej narzekać na wszytko tylko sami z siebie nic nie dać,tylko w językach jesteście mocni.Nareszcie będziemy mieli piękny park.
~cieplice12 14-04-2011 21:52
Ludzie,jeszcze nie oddali tego parku do użytku,a wy już narzekacie..poza tym to "swoi"nie umieją zadbać o porządek(dewastacje, psie kupy na chodnikach,pelno śmieci na trawie).Może warto by zmienić najpierw swoje podejście i zwyczaje,a później oceniać do kogo powinien w pierwszym rzędzie należeć rewitalizowany wlaśnie park?Cieszę się,że w końcu coś się zmienia w tych zaniedbanych Cieplicach-doceńmy to:)
~aaa 14-04-2011 22:29
bardzo dobrze ze bedzie zamkniety, dotychczas to strach wieczorami chodzic bo króluje tam banda gnoi z kapturami i krokiem w spodniach do kolan.Piją piwsko,żrą słonecznik i plują na prawo i lewo, petują gdzie popadnie ! I to niby jest ok.?
~Eh.. 14-04-2011 23:03
i to powiedział moher na 100% post wyżej
~fiskoos 15-04-2011 0:05
wszechobecne srające psy + hodowcy !!!
~ 15-04-2011 0:40
a co to nie ma ścieżek rowerowych w cieplicach że tak się czepiliście tego parku z tymi rowerami? Jak zawsze z wszystkim źle co za ludzie... A co do typów co przesiadywali w parku to święta prawda! i nie jestem mocher że popieram wpis z 22.29 takie po prostu są realia
~ktosik 15-04-2011 7:09
Jeżeli w założeniu park ma służyć kuracjuszom i turystom, to dlaczego finansowana rewitalizacja jest z pieniędzy jeleniogórzan /pomijam dofinansowanie z Uni/? Jaki jest wkład finansowy Uzdrowiska? Pomijam już fakt, że Uzdrowisko jest już w prywatnych rękach. Jeszcze jedno- wyobrażam sobie jak wspaniale będzie będzie wyglądać- wypoczynek jeleniogórzan w Parku Norweskim: wszyscy rowerzyści/bo nie mogą w Zdrojowym/, dzieci, spacerujący. Myślę, że trzeba poszerzyć alejki no i jeszcze ci wypoczywający na kocykach w gównach, albowiem wszyscy ci którzy do tej pory wyprowadzali pieski do toalety w Zdrojowym przeniosą się do Norweskiego.
~do ~Eh 23:03 15-04-2011 7:36
Wyobraź sobie że nie moher. Obserwator obecnej rzeczywistości. A co zabolało ? Prawda przeważnie boli...
~Eh.. 15-04-2011 8:50
tak zabolało że są tacy ludzie jak ty w j.g.
~rec 15-04-2011 8:57
Nie pogodzę się z tym, że park zostanie ogrodzony. Ktoś kto setki lat temu projektował pałac i kompleks parkowy zakładał, że będzie on otwartą częścią uzdrowiska i uważam, że założenie architekta powinno być uszanowane. Zamiast ogrodzenia powinien być monitoring i kilku policjantów więcej w cieplickim komisariacie, którzy patrolują ten teren.
ebee 15-04-2011 9:31
Warszawskie Łazienki są ogrodzone i nikogo to nie razi. Ogród Botaniczny we Wrocławiu też. Cieplice są kurortem i cieszę się, że miejscowe władze to w końcu to dostrzegły. Park powinien byc jak najbardziej dla kuracjuszy i turystów, a nie dla miejscowych wandali. Podpieranie się płaconymi podatkami przez mieszkańców w sporej części bezrobotnych jest niedorzecznością. W każdym kurorcie też w Polsce czyni się wystrój "pod klienta", bo on zostawia kasę dla miasta. W Jeleniej Górze, jak dotąd mieszkańcy blokują dosłownie wszystko. Czas w końcu na normalność. Pozdrawiam, EBEE
~do ktosik 15-04-2011 12:25
przeniosą się?? zanim taki mieszkaniec Placu Piastowskiego dojdzie NA OKOŁO bo innej drogi nie będzie do Parku Norweskiego to piesek zdąży załatwić się 3 razy
~Poxer 15-04-2011 14:09
Co oni sobie myślą? Zabronić rowerzystom jazdy rowerem w parku, kiedy można było to robić od... no, zawsze? A poza tym ciekawi mnie co po im to ogrodzenie. Będzie w parku coś co można ukraść? Po prostu okropne.
~Luki 16-04-2011 0:59
Glupota za co my placimy :/ wszystko Drogie :) niechaj urzedasy pomysla co robią wychodzi na to ze dzieci maja jezdzic po ulicy malo wypadkow bylo ?
~Zbig 6-05-2011 13:56
Dzieciakom to już tylko siedzenie przed komputerem zostanie, bo na rowerze nie wolno a nauki jazdy na rolkach na kostce granitowej i żwirze nie widzę:( Wiem, wiem, jest jeszcze tyle pieknych sportów....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group