Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7687
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Park w Bukowcu zdobyty podczas spaceru z kijkami

Wtorek, 29 lipca 2014, 7:38
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2014, 7:41
Autor: AP
Region: Park w Bukowcu zdobyty podczas spaceru z kijkami
Fot. AP
Ponad 50–osobowa grupa miłośników nordic walking spotkała się w Łomnicy, by wyruszyć w 10 km trasę na ponad 6–godzinny spacer z kijkami. Już po raz czwarty towarzyszyła im propagatorka „Wędrówek z kijkami" posłanka Zofia Czernow. Tym razem była to wycieczka do Parku Krajobrazowego w Bukowcu.

Największą atrakcją wędrówki było zwiedzenie kompleksu pałacowego i parku krajobrazowego. O pałacach w Kotlinie Jeleniogórskiej i ich tajemnicach w ciekawy sposób opowiadał Witold Szczudłowski, dyrektor Biura Związku Gmin Karkonoskich.

Smakowity poczęstunek na świeżym powietrzu wzmocnił uczestników sobotniej wycieczki przed powrotem zielonym szlakiem do Mysłakowic. Uczestnicy zapewniali, że chętnie wezmą udział w następnej wyprawie.

- Wspaniała wędrówka i wspaniała atmosfera w pięknych plenerach – mówiła pani Elżbieta. – Zwiedzałam tę okolicę po raz pierwszy. W promieniach słońca zieleń wygląda prześlicznie i te widoki na góry. Polecam takie spędzanie wolnego czasu - dodała.

- Biorę udział we wszystkich wycieczkach organizowanych przez panią poseł i zawsze jest ciekawie - mówiła pani Alicja. – Zawsze jest coś i dla ciała i dla ducha – podkreślała.

- Mamy wiele przepięknych zakątków w naszym regionie. Możemy też szczycić się wspaniałymi zabytkami. Niektóre nawet mieszkańcom Jeleniej Góry nie są zbyt dobrze znane. Cieszę się, że mogę je promować, także w taki sposób, z kijkami w ręku. Przy tak pięknej pogodzie to sama przyjemność - twierdziła organizatorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group