Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7209
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Park Norweski z ostrą pułapką

Piątek, 12 sierpnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Park Norweski z ostrą pułapką
Fot. Archiwum
Do niedawna służyła spacerowiczom i turystom do odpoczynku, teraz stanowi poważne zagrożenie ich bezpieczeństwa. Mowa o resztkach ławki pozostawionych przez wandali, którzy bezczelnie odpiłowali konstrukcję pozostawiając jej ostre pozostałości tuż przy ścieżce w Parku Norweskim.

Zaalarmował nas o tym jeden z czytelników, który zrobił zdjęcia podczas spaceru z córeczką.
- Nie wiem czy w Parku Norweskim ktoś robi przeglądy, ale niebezpieczne elementy nie zostały usunięte od dwóch tygodni. Mimo że ścieżka nie jest oznakowana jako spacerowo-rowerowa, jeździ nią wielu cyklistów. W razie przewrócenia się rowerzysty na tak ostry, żeliwny element, może dojść do tragedii. Ta może też wydarzyć się z udziałem dzieci, które nadzieją się lub uderzą głową o tak ostry fragment zdewastowanej ławki. Tą ścieżka biegła też moja córeczka. Kiedy zobaczyłem, co jej groziło, włosy stanęły mi dęba – mówi jeleniogórzanin.

Jan Pałka, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze zapewnia, że codziennie teren jest sprawdzany przez pracownika, który usuwa śmieci z koszy, ale widocznie „przeoczył” on zdewastowaną ławkę. Wiceszef MPGK zapewnił też, że zagrożenia nikt pracownikom spółki nie zgłaszał, ale natychmiast zostanie ono usunięte.
I słów nie rzucił na wiatr. Wiceprezes już wczoraj osobiście pojechał w teren z pracownikami i usunięto niebezpieczne elementy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group