Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8298
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Park jurajski” pod Szrenicą na zimę

Wiadomości: REGION
Sobota, 31 października 2009, 8:12
Aktualizacja: 9:48
Autor: Ania
Fot. Ania
Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie, mimo wcześniejszych zapewnień, nie zostanie otwarty jesienią, a w grudniu.

Teren, na którym prywatny inwestor urządził park z potężnymi figurami prehistorycznych gadów, należy do miasta. Został wydzierżawiony na 10 lat. Jeżeli pomysłodawcy nie uda się ukończyć budowy, wszystko, co zostało już wykonane, pozostanie własnością samorządu.

Dlatego też w jego interesie jest ukończenie pracy. Latem jako powód zwłoki podano problemy komunikacyjne. Park bowiem jest już gotowy, pozostaje jednak wciąż pod kluczem. Potężnych dinozaurów nie ogląda nikt. Inwestor zagwarantował, że atrakcja zostanie otwarta dla zwiedzających jeszcze w tym roku. Dotychczas park kosztował pół miliona złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~poiu 31-10-2009 9:11
O co, do jasnej ... tam chodzi? Jak to możliwe, że ten grajdoł , pretendujący do bez mała zimowej stolicy Polski, nie może niczego zrobić od początku do końca ? Potrzebny chyba następny rządowy komisarz. A radnych pogonić do RĘCZNEGO odśnieżania chodników i parkingów. Panowie (bez)mózgowi....pardon...(bez)radni , spójrzcie na sąsiedni Karpacz. I popełnijcie seppuku. Ocalicie przynajmniej honor.
~zwiras 31-10-2009 9:21
Heh ... ludziska, tam nic nie jest skończone ! Żadnego otwarcia nie będzie, jeśli nawet to dotarcie z centrum odbywac się będzie chyba pieszo :))
~ 31-10-2009 9:28
prEhistorycznych
~FredFlinston 31-10-2009 9:48
No właśnie. Niczego nie mogą zrobić od poczatku do końca, bo to grajdoł. A radni działają w interesie mieszkańców, bo tam nie chca tego plastykowego paskudztwa, ot co! Z odśnieżaniem będzie chyba kłopot, bo śnieg już sam stopniał. I dla przypomnienia: Karpacz nie sąsiaduje ze Szklarską Poręba. I to chyba nawet dobrze. Co do komisarza rządowego to ten poprzedni był właśnie z Karpacza.
~Do poiu - racz nam wyjaśnić opalancie co radni mają współnego z prywatnym biznesem ? Jakaś firma wygrała przetarg. dzisiaj nie spęłniła warunków na jakich wygrała ten przetarg a jutro (jak nie skonczy busdowac) straci pół miliona. na mój gus powinniście być ewdzięczni władzom miasta, że podpisały umowę w taki sposób, że jeśli inwestor ine wywiąże się z nałożonych na niego obowiazków, to straci dzieżąw ę a miasto nie zapłaci złotówki odszkodowania. Co więcej - miasto przejmie rozpoczętą inwestycję bez odszkodownia . ogłosicie kolejny przetarg i znajedziecie sobie w mieście nowego inwestrora, który będzie bardziej żątelny. Proste? 31-10-2009 9:57
!
~I RBERT BĘDZIE MÓGŁ STANĄĆ DO PRZETARGU. MA JUŻ W POBLIŻU PARKING< BEDZIE MIAŁ TEŻ DINOZAURY!!! 31-10-2009 9:59
:))))))))))))))
~raptorek 31-10-2009 10:44
Poręba Szklarska -miasto moje !!! Malkontenci znów atakują !!! Co chcecie od tego parku ? Ktoś miał pieniądze i pomysł , chcąc na tym zarabiac i basta ! ( jaki kraj taki park) Nikt was tu nie trzyma ani nie zaprasza - NIE ;kurort,zimowa stolica,miasto,gmina, nie nie nie wszystkona nie !!!!! Mnie sie tu podoba, choc wcale nie twierdze, że jest slodko !!!!
~TOMWOJ 31-10-2009 10:46
Zaraz zaraz, JAK TO PARK JEST GOTOWY TO NIE PRAWDA!!!!!!!!!!! Byłem tam dwa tygodnie temu i nawet wszedłem tam legalnie owszem ścieki w parku są gotowe i to tyle.. Stoją tam 8 figur dinozaurów(porobiłem fotki) a ma być ich docelowo ok. ze 70. więc sporo trzeba włozyć w transport. Co do reszty to czarna rozpacz, stoją tam gołe mury 3,4 budynków. Tak więc samo wykończenie budynków duzo trzeba włorzyc pracy jak i kasy... Jeszcze jedno prawda jest taka ze ta budowa wszystko stoi w miejscu a to dlatego ze są tam dwa inwestorzy którzy miedzy sobą się kłócą o pieniądze i nie mogą się dojść do porozumienia między sobą kto ma dostać większą kasę... ja sam jestem ciekaw co to za firmy i wyjawnił to w prasie by w przyszłości inni nie brali takich ludzi. Co do otwarcia to niestety będzie trzeba poczekać az do wiosny ale znając zycie i zapał samorządu Szklarskiej to niewiadomo czy latem to otworzą
~ja to ja 31-10-2009 11:03
Widziałam te dinusie już nie raz....i nie tylko ja. Kto chciał ten je widział.
Cień 31-10-2009 11:39
Coś mi się zdaje, że w tym opóźnieniu, maczał palce pan, Ryszard Nowak, przecież o dinozaurach w biblii nie napisano.
~Odpowiedz 1-11-2009 21:25
Ludzie.To nie takie proste aby gościowi odebrać dzierżawę.Nie okłamujcie ludzi.Pół miliona to nikt wam nie odda ta odrazu.Najpierw zarzuci Miastu że utrudnione były możliwości komunikacyjne.Wina Miasta!!.Następnie powie że przecież i tak pomimo tego postawił dwa,trzy zwierzaki i niech miasto się cieszy.I.t.d.Spokojnie .To Miasto i te Władze z tego sobie nic nie robią.Przyśpieszenia nabiorą tuż przed wyborami.Tak jak kumpel Wichniaka Nowak.Też obudził się z obwodnicą.Zobaczycie.
~ 2-11-2009 8:57
To proste. Na stronie miasta możesz przeczytać tekst umowy dzierżawy http://www.szklarskaporeba.pl/files/dokumenty%20urzedowe/dinozaury/umowa_dzierzawy_i_uzytkowania_nieruchomosci.pdf. Nieoddanie do użytku obiektu powoduje możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy. Zwierzaki dzierżawca może sobie zabrać. To jest ruchomy środek trwały. Ale zrobionych alejek i rozpoczętych budów już nie zabierze. Odszkodowania też nie dostanie.
~szklarska.forumotion.net 2-11-2009 16:15
Alejek i budów nie zabierze ? ina co nam kilka niedokończonych riun jako żywo przypominających TBS ? Jeśli się wyprowadzi to niech to badziewie rozbiera. Zapewnienia o grudniowym otwarciu są śmieszne. Best-home nie ma pieniędzy bo nie zarobił na apartamentach w Lolobrygidzie. Skończy sie jak z Karkonoszami, będzie stało i straszyło, w końcu i tu i tam palce maczał Brożek
~Ty się Dinozaurami nie interesuj. Jak tam przygotowania do wyprowacji z pesjonaciku po FWP :)))))))))))))) 2-11-2009 16:52
;PPPPPPP
~ 3-11-2009 12:27
Kapralu Zbysiu nie irytuj się, przecież wiemy że to ty spieprzyłeś sprawę z konstrukcją umowy i wyborem "inwestora" :))))))))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group