Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3592
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paradują, bo kochają zwierzęta

Niedziela, 21 maja 2017, 13:42
Aktualizacja: Wtorek, 23 maja 2017, 7:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Paradują, bo kochają zwierzęta
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami 26. edycja „Majówki ze zwierzakami”, która tradycyjnie była wielopokoleniowa. Ze swoimi pupilami maszerowały zarówno przedszkolaki, młodzież, dorośli i dziadkowie. Impreza jest doskonałą okazją do integracji miłośników zwierząt, których w naszym mieście nie brakuje.

- Jesteśmy dumni, że na odzew ludzi pracujących społecznie przychodzą inni. Uczymy następne pokolenia społecznej pracy i edukacji ekologicznej - powiedziała Anna Ragiel, organizatorka wydarzenia. - Posiadanie zwierzęcia niejednokrotnie uczy miłości, szacunku, pokory, obowiązkowości, bo np.z pieskiem trzeba codziennie wychodzić, sprzątać po piesku – wymieniała zalety życia z pupilem jeleniogórska radna, która do występów na scenie zaprosiła tym razem przedszkola niepubliczne. - Uznałam, że przedszkola niepubliczne wyręczają w pewnym sensie miasto, bo gdyby nie one, zabrakłoby miejsc w przedszkolach – argumentowała A. Ragiel.

W barwnej paradzie spod kościoła Podwyższenia Krzyża Św. przeszli przedstawiciele władz miasta, szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, organizacji pozarządowych, służb mundurowych i wielu mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez psa, kota i innych zwierząt.

Metą marszu był Plac Ratuszowy, gdzie swoje stoiska miały: Związek Kynologiczny w Polsce, Policja, Straż Miejska (miasteczko ruchu drogowego), Związek Łowiecki, Związek Pszczelarski oraz MPGK.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, a także przedszkolaki. Był też pokaz frisbee i wiele innych atrakcji dla miłośników psów. - Uwielbiam mojego pieska. Bawimy się piłką, węzłem – wyznała mała Oliwia, która przybyła na pochód ze swoim pieskiem o imieniu Hatsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group