Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3513
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Para bezdomnych złupiła mieszkanie

Piątek, 27 czerwca 2008, 7:39
Aktualizacja: 7:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Para bezdomnych złupiła mieszkanie
Fot. Archiwum
21 tysięcy złotych stracili jeleniogórzanie po tym, jak do ich mieszkania włamali się nieznani sprawcy, którzy wynieśli cenne przedmioty. Przestępców wytropili policjanci i odzyskali większość skradzionego mienia. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w kwietniu. Właścicieli nie było w domu, co skrzętnie wykorzystali włamywacze. W nocy wtargnęli do lokalu. Łupem złodziei padła kamera, laptop, aparat fotograficzny, drukarka, obrazy i inne przedmioty o łącznej wartości 21.000 zł.

– Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Na bazie posiadanych informacji i własnej wiedzy wytypowali 28-letnią kobietę oraz 29-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, jako osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. Jak się później okazało był to strzał w „dziesiątkę” – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci zatrzymali kobietę, która przyznała się do kradzieży z włamaniem i potwierdziła, że współsprawcą przestępstwa jest 29-letni jej kompan. Policjanci rozpoczęli zaczęli go szukać, wiedząc że bardzo często zmieniał miejsca pobytu.

Ustalono, że poszukiwany często bywa we Wrocławiu. Tam też namierzyli go funkcjonariusze ze stolicy Dolnego Śląska. Podczas czynności podawał fałszywe dane osobowe. Sprawca został zatrzymany i przekazany jeleniogórskim policjantom.

Kobiecie i mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W tym tygodniu włamywacz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Był wcześniej wielokrotnie karany za rozboje, kradzieże i oszustwa. Jego koleżanka została objęta dozorem policyjnym.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które zostały przekazane właścicielce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group