Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13615
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Panowie proszą panie o pomoc w organizacji szybowcowych mistrzostw

Środa, 7 marca 2012, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 10 marca 2012, 22:02
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Panowie proszą panie o pomoc w organizacji szybowcowych mistrzostw
Fot. Petr
O wsparcie w organizacji XX Jubileuszowych Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski Kobiet pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP – Anny Komorowskiej zwróciła się wczoraj dyrekcja Aeroklubu Jeleniogórskiego do: „najbardziej znanych dam w mieście Jelenia Góra”.

A wszystko podczas spotkania w ratuszu, na które zaproszono zarówno działaczki polityczne, jak i przedstawicielki kultury i sztuki. Na wstępie, panie poznały ogólne założenia związane z przygotowaniami do mistrzostw szybowcowych kobiet – którym tym razem będzie patronowała małżonka Prezydenta RP – Anna Komorowska, i które mają się odbyć w dniach 21-29 lipca 2012 r. Potem, w sali konferencyjnej odbyła się dyskusja o skutecznej promocji imprezy, którą dzięki swoim kontaktom i wpływom mogłyby wspomóc uczestniczki spotkania.

– Pragniemy zaangażować najbardziej znane damy w mieście Jelenia Góra w organizację tego przedsięwzięcia. Dlaczego? Bo jest to impreza dla kobiet aktywnych, która przy wsparciu pań równie aktywnych w innych niż sportowe dziedzinach, może zaowocować nową jakością jeśli chodzi o lotniczą mapę Polski. Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Było widać, że panie, mówiąc kolokwialnie, pomysł wspólnej organizacji mistrzostw szybowcowych „kręci” – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

- Impreza tej rangi jest organizowana w Jeleniej Górze po raz pierwszy – dodał J. Musiał, inicjator Mistrzostw i tego spotkania. – Jeśli będzie zorganizowana na tyle sprawnie i efektownie, jak to się zapowiada, z pewnością kolejną będą mistrzostwa Europy, bo takie do nas spływają informacje. Ale polskie szybowniczki są liderkami w tym sporcie na kontynencie, więc ranga sportowa naszych najbliższych mistrzostw z pewnością nie będzie niższa. Myślę, że pojawi się legenda szybowniczek, Adela Dankowska, liczę na starty także Bożeny Demczenko, Urszuli Wojdy, ale wśród wszystkich wystartują także 4 zawodniczki z Jeleniej Góry i przynajmniej jedna według mnie ma szanse medalowe.

– Osobiście uważam, że pomysł ten jest ciekawy i może przynieść pożądane efekty. Wspólnie można zrobić znacznie więcej; za każdym z nazwisk kryją się możliwości znalezienia poparcia dla przedsięwzięcia. Co ważne w tym przypadku polityczne podziały nie będą istotne. Tu liczy się dobro miasta i regionu, promocja Jeleniej Góry przez promocję imprezy – podsumowuje Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
519
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group