Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3313
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Panowie proszą panie o pomoc w organizacji szybowcowych mistrzostw

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 marca 2012, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 10 marca 2012, 22:02
Autor: Petr
Fot. Petr
O wsparcie w organizacji XX Jubileuszowych Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski Kobiet pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP – Anny Komorowskiej zwróciła się wczoraj dyrekcja Aeroklubu Jeleniogórskiego do: „najbardziej znanych dam w mieście Jelenia Góra”.

A wszystko podczas spotkania w ratuszu, na które zaproszono zarówno działaczki polityczne, jak i przedstawicielki kultury i sztuki. Na wstępie, panie poznały ogólne założenia związane z przygotowaniami do mistrzostw szybowcowych kobiet – którym tym razem będzie patronowała małżonka Prezydenta RP – Anna Komorowska, i które mają się odbyć w dniach 21-29 lipca 2012 r. Potem, w sali konferencyjnej odbyła się dyskusja o skutecznej promocji imprezy, którą dzięki swoim kontaktom i wpływom mogłyby wspomóc uczestniczki spotkania.

– Pragniemy zaangażować najbardziej znane damy w mieście Jelenia Góra w organizację tego przedsięwzięcia. Dlaczego? Bo jest to impreza dla kobiet aktywnych, która przy wsparciu pań równie aktywnych w innych niż sportowe dziedzinach, może zaowocować nową jakością jeśli chodzi o lotniczą mapę Polski. Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Było widać, że panie, mówiąc kolokwialnie, pomysł wspólnej organizacji mistrzostw szybowcowych „kręci” – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

- Impreza tej rangi jest organizowana w Jeleniej Górze po raz pierwszy – dodał J. Musiał, inicjator Mistrzostw i tego spotkania. – Jeśli będzie zorganizowana na tyle sprawnie i efektownie, jak to się zapowiada, z pewnością kolejną będą mistrzostwa Europy, bo takie do nas spływają informacje. Ale polskie szybowniczki są liderkami w tym sporcie na kontynencie, więc ranga sportowa naszych najbliższych mistrzostw z pewnością nie będzie niższa. Myślę, że pojawi się legenda szybowniczek, Adela Dankowska, liczę na starty także Bożeny Demczenko, Urszuli Wojdy, ale wśród wszystkich wystartują także 4 zawodniczki z Jeleniej Góry i przynajmniej jedna według mnie ma szanse medalowe.

– Osobiście uważam, że pomysł ten jest ciekawy i może przynieść pożądane efekty. Wspólnie można zrobić znacznie więcej; za każdym z nazwisk kryją się możliwości znalezienia poparcia dla przedsięwzięcia. Co ważne w tym przypadku polityczne podziały nie będą istotne. Tu liczy się dobro miasta i regionu, promocja Jeleniej Góry przez promocję imprezy – podsumowuje Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~sqandal 7-03-2012 8:54
i zaś żebractwo , to już zakrwawa na kpine mistrzostwa i to międzynarodowe a tu nie ma kasy to nie organizujemy , proste. ... ale P. Przeydentowa chce się pokazać to niech da kase , promować się za darmo , pewnie zlozymy się a organizatorzy miodzik spijać będą .... co za wspaniałe pomysły .... od śmiechu wykrzywia twarz
~ 7-03-2012 9:12
damy k...m...
~ggg 7-03-2012 10:27
Faktycznie: ŻENUJĄCE ŻEBRACTWO. Na organizację wielu innych ciekawych imprez nikt takiego żebractwa nie uprawia.
~ 7-03-2012 10:53
damy jak mamy , jak nie mamy to nie damy
~ 7-03-2012 13:34
Zastanawiają mnie kryteria wyboru wzmiankowanych "najbardziej znanych dam" Kto je wybiera i z jakiego klucza !!! A drugi dylemat - to skąd nagle taka wielka odwaga p. dyrektora Aeroklubu, aby wystapić tak gremialnie o pomoc do władz i innych instytucji jeleniogórskich. Potrząc na przekrój "dam" - to te instytucje które reprezentują też miałyby podstawy, aby wystąpić do Ratusza i innych instytucji o kasę na swoje imprezy. Bo to przecież nie były przedstawicielki wielkiego biznesu i bogate "sponsorki". A może to odwaga małżonki p. dyrektora, która teraz ma przecież niedaleko do Ratusza ??!! Oj dziwny jest ten świat. Ale co tam ! Lepiej jak się coś dzieje w naszym zaścianku, niż ma się nic nie dziać !!!
~iks 7-03-2012 15:49
To są damy, a ja jestem papież. One sypną wam groszem, tak jak ja złotem.
~Mniam 7-03-2012 17:03
Niezła jest ta po prawej na fot.5 .To chyba posłanka z jakiejś partii o której coraz bardziej słychać w Kraju ?
goscniedzielny 7-03-2012 17:29
Podsumowując, jedni organizują imprezy finansowane w 100% przez pieniądze prywatnych sponsorów, pozyskanych poprzez ciężką pracę marketingu organizatora, w zamian za konkretne korzyści promocyjne, które otrzymują sponsorzy. Drudzy natomiast próbują pozyskać środki na wymyśloną imprezę poprzez układy, układziki, kolesiostwo z instytucji państwowych bądź samorządowych... ciśnie mi się na usta jedno... sitwa i tyle.
~ 8-03-2012 0:01
A może Aeroklub postara się pozyskać fundusze honorowo, tj. poprzez własną działalność i inwencję twórczą. Mija zima, wypłaty co miesiąc płyną do kieszeni dyrekcji i personelu, a czy Ktoś coś przygotował na sezon lotniczy? Może dyrekcja przedstawi plan działania i pozyskiwania funduszy na działalność, na organizację zawodów, imprez?! Może zachęceni prężnościa i energicznym działaniem dyrekcji i Zarządu AJ sponsorzy sami zadeklarują pomoc w organizacji imprezy tak bardzo promującej region Kotliny Jeleniogórskiej - tj. Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group