Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7185
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pani doktor po kielichu leczyła ludzi

Środa, 6 lutego 2008, 12:39
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2008, 14:11
Autor: TEJO/ MK
Region Jeleniogórski: Pani doktor po kielichu leczyła ludzi
Fot. Archiwum
Blisko 0,7 promila alkoholu miała w organizmie lekarka, która przyjmowała pacjentów w jednej z przychodni w Mysłakowicach. Podpitą kobietę zatrzymali policjanci. Z kolei w Lwówku Śląskim w ręce stróżow prawa wpadł lekarz łapówkarz.

– 5 lutego około godziny 16.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że lekarka w jednej z placówek zdrowia w gminie Mysłakowice najprawdopodobniej jest pijana – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Do incydentu doszło w Mysłakowicach, a nie - jak podano nam wcześniej - w Kowarach.

Policjanci pojechali do wskazanej placówki, gdzie zastali 54-letnią lekarkę – internistkę. W trakcie rozmowy z kobietą wyczuli od niej woń spirytualiów. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 0,7 promila w organizmie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację lekarską, a kobiecie wręczyli wezwanie do stawiennictwa następnego dnia w Komisariacie Policji w Kowarach celem wykonania dalszych czynności.

Obecnie policja wyjaśnia czy zachowanie lekarki nie spowodowało zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do trzech lat więzienia.

Z kolei w Lwówku Śląskim stróże prawa z Radomia zatrzymali tamtejszego lekarza Jana K. podejrzanego o przyjmowanie korzyści materialnych. Sprawa jest rozwojowa i ma związek z aresztowaniami związanymi z korupcją wśród lekarzy z Bolesławca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group