Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7469
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Pandemia nie zatrzymała ratraka

Poniedziałek, 4 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Pandemia nie zatrzymała ratraka
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Dziś (4.01) po raz pierwszy w tym sezonie zimowym rusza do pracy ratrak przygotowujący trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej.

Podejmując decyzję o ratrakowaniu tras, mimo ograniczeń wprowadzonych przez rząd i nakazujących zamknięcie stacji narciarskich, Stowarzyszenie Bieg Piastów wzięło pod uwagę dwa argumenty. Z jednej strony trasy biegowe w Jakuszycach leżą na na terenie będącym własnością Lasów Państwowych. Oznacza to, że obejmuje je zapis ustawy o lasach, gwarantującej wstęp do lasu każdemu. Z drugiej strony - wśród trenujących na Polanie Jakuszyckiej nie brakuje sportowców wyczynowych oraz uczniów szkół sportowych. Obu tych grup nie dotyczy czasowy zakaz organizacji zajęć sportowych.

W trosce o bezpieczeństwo, w wielu miejscach na naszym terenie umieszczono obrazki przypominające o zachowaniach zgodnych z reżimem sanitarnym - informuje Stowarzyszenie Bieg Piastów. - Bardzo ważne, by nie gromadzić się w grupy. Niech każdy biega sam, a jeśli z kimś, to z zachowaniem dystansu społecznego. Pieszym zaproponujemy po raz kolejny inne miejsca na sanki, jabłuszka, spacery - inne, ale tylko takie, gdzie jest cudownie i jest śnieg. W naszych pięknych Jakuszycach są trasy, których nigdy nie ratrakujemy, zarówno w Karkonoszach, jak i w Górach Izerskich. Warto je odkryć.

Twoja reakcja na artykuł?

174
88%
Cieszy
3
2%
Hahaha
3
2%
Nudzi
2
1%
Smuci
5
3%
Złości
11
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
983
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group