Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8488
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pancerz brudu na autobusach

Piątek, 28 grudnia 2007, 14:20
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2007, 13:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pancerz brudu na autobusach
Fot. TEJO
Jeśli wzorem czystości miałyby być miejskie autobusy, to Jelenia Góra zajęłaby pierwsze miejsce w rankingu najbardziej brudnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Na karoseriach warstwa błota i smaru niezbyt dobrze świadczy o gospodarzu. Pasażerowie, którzy choć otrą się przy wsiadaniu o taki pojazd, mają niełatwą do usunięcia pamiątkę.

Wiadomo – warunki zimowe wiele rzeczy usprawiedliwiają, również i brud na autach. Jednak czystość autobusów powinna być wizytówką przewoźnika, podobnie jak eleganccy i kulturalni kierowcy. Miejski Zakład Komunikacyjny dysponuje chyba myjnią, do której rano – przynajmniej raz na kilka dni – mógłby taki „opancerzony” brudem autobus wjechać.

Niestety – wiele wskazuje na to, że wjedzie, ale dopiero wiosną. I tak oto – zamiast lśnić nowością z drugiej ręki MAN–y oraz inne pojazdy, snują się po mieście szare, brudne i smutne, nie dodając ani splendoru MZK, ani urody ulicom Jeleniej Góry.

Zdjęcie zrobiliśmy przed godz. 11. autobusowi nr 25 na przystanku przy ulicy Mickiewicza.

PS.
W sobotę również około godz. 11 zauważyłem kilka autobusów MZK lśniących czystością... Więc chyba nie jest do końca tak, że w zimie nie powinno się ich myć... Zaznaczam, że były to "siódemki" i "dziewiątki" znacznie bardziej narażone na zanieszczenia niż "25" która ma chyba trzy kursy dziennie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1271
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group