Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5612
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pan Niedziela z „Don Juana”

Czwartek, 7 listopada 2013, 7:51
Aktualizacja: 7:55
Autor: Elster
Jelenia Góra: Pan Niedziela z „Don Juana”
Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej
Bogusław Kudłek jest „nową twarzą” Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. W inscenizacji sztuki „Don Juan” Moliera, w reż. Michała Kotańskiego, gra niewielką rolę kupca Pana Niedzielę.

Na szklanym ekranie w serialu TVP1 „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, w reżyserii Rafała Wieczyńskiego, możemy go oglądać jako księdza Wacława, a w kinowym filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy odtwarza postać Bogdana Borusewicza, działacza opozycyjnego w okresie PRL.

Jest absolwentem krakowskiej PWST. Pracował w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Występował także na scenach warszawskich: Laboratorium Dramatu, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Na dużym ekranie zadebiutował w 2003 r. w „Pogodzie na jutro” Jerzego Stuhra. Zagrał potem jeszcze w kilku filmach, m.in. „Katatonia” Jacka Nagłowskiego, uhonorowanym Nagrodą Główną w konkursie kina niezależnego podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Grywa także w serialach, m.in.: „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Samo życie”, „Na Wspólnej” czy „Hotel 52”. Został zauważony jako Andrzej Chełmicki, syn najbogatszego i najbardziej bezwzględnego biznesmena, jeden z bohaterów serialu TVP2 „Egzamin z życia”. Stał się rozpoznawalny jako Jonasz Szmidt (zginął w 101 odcinku), „czarny charakter” w serialu Polsat „Fala zbrodni”. Dla odmiany w serialu TVN „Majka” wystąpił w roli Bartka Orłowa, grafika w firmie „Panorama Projekt”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group