Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8726
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamiętniki z miasta

Wtorek, 21 lipca 2009, 14:25
Aktualizacja: 14:31
Autor: Mar
Jelenia Góra: Pamiętniki z miasta
– Dostaliśmy już pierwsze dwie prace, obydwie na płytach CD – mówi Marcin Zawiła
Fot. Mar
Książnica Karkonoska ogłosiła konkurs na wspomnienia jeleniogórzan. Konkurs „Ziemia jeleniogórska we wspomnieniach jej mieszkańców” trwa do 25 września tego roku. Konkurs o podobnym charakterze, nazwany „Zdążyć przed kalendarzem” ogłosiło też Stowarzyszenie Lipy Czarnoleskiej w Jeleniej Górze. Książnica i stowarzyszenie podpisały porozumienie o wspólnym prowadzeniu obydwu konkursów.

- Ponieważ chodzi nam o podobne wspomnienia szybko się dogadaliśmy i konkurs będziemy realizować wspólnie. Chcemy zebrać wspomnienia mieszkańców miasta i nie chodzi tylko o kolejny zapis początków polskości w Jeleniej Górze – mówi dyrektor Książnicy, Marcin Zawiła – chcemy zebrać wspomnienia z wszystkich okresów, nawet tych bliższych. Mamy bardzo mało przekazów z tak ważnych momentów jak powstanie Solidarności, stan wojenny, wybory w 89 i ostatnie 20 lat budowania nowej Polski.

Opowieści mogą być o wszystkim, co wiąże się z Jelenią Górą. Działy się u nas ważne wydarzenia kulturalne, były wydarzenia sportowe. Powstawały zespoły muzyczne, jak w latach 60 grupy bigbeatowe, o których prawie nic nie wiadomo. Ludzie mieli problemy z milicją i SB, o czym kiedyś opowiadało się jedynie najbliższym i przyjaciołom.

- Tematów jest mnóstwo. Chodzi o opis naszego miasta takim, jakim go pamiętamy, również przez bardzo osobiste wspomnienia. Może to być maszynopis, może być to tekst w formie elektronicznej – mówi Marcin Zawiła – prosimy o nie przesyłanie nam rękopisów, bo nie będziemy ich przyjmować. Maksymalna objętość to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Prace pokonkursowe opublikujemy na naszej stronie internetowej, a najlepsze zostaną wydane drukiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group