Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8554
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pamiętają o Wieszczach

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 7:57
Aktualizacja: 20:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pamiętają o Wieszczach
Fot. TEJO
Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki za życia się nie spotkali, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Dzięki dzieciom i ich charyzmatycznemu nauczycielowi.

Jutro o godz. 11 w Bibliotece i Centrum Informacji Naukowej Kolegium Karkonoskiego (sala seminaryjna) odbędzie się impreza nawiązująca do zeszłorocznej „Juliuszady” pod hasłem „Z romantykami za pan brat”.

W trakcie spotkania zetknięte ze sobą zostaną postaci dwóch wielkich poetów romantyzmu: Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Wszystko za sprawą Piotra Grosmana, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 7, który wraz z uczniami przygotował przedstawienie „Sen nocy wiosennej Adasia”. W ubiegłym roku ten sam pedagog znany z wielu ciekawych realizacji teatralnych z najmłodszymi opracował „Balladynę” J. Słowackiego. Ten spektakl zostanie zebranym przypomniany w krótkim filmie.

Imprezę uzupełnią wykłady. Rektor KK dr Henryk Gradkowski powie o kobietach w życiu autora "Kordiana". Z kolei prof. Ewa Ferenc-Szydełko ustosunkuje się do praw autorskich w czasach poety. Uroczystość zakończy złożenie kwiatów pod pomnikiem Słowackiego, patrona biblioteki KK, w holu gmachu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group