Sobota, 27 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Pamiętają o pomniku

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kowar nie zapominają o jednej z najbardziej charakterystycznych pamiątek historii swojego miasta. Kilka dni temu przeprowadzili prace porządkowe przy znajdującym się obok Zajazdu Victoria, w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 367, pomniku pamięci żołnierzy z kowarskich oddziałów piec

reklamy

Coroczne sprzątanie przez członków Stowarzyszenia Miłośników Kowar terenu przy pomniku ma już wieloletnią tradycję. Zainicjował ją niedawno zmarły były prezes tej organizacji Jerzy Sauer. To on sprawił, że na początku XXI wieku poważnie uszkodzony po 1945 roku obelisk został odnowiony. Między innymi w miejsce usuniętych wcześniej tablic pamiątkowych zostały zamontowane nowe, dwujęzyczne. Uzupełniono też brakujące bloki kamienne, z których składa się obelisk przypominający kształtem piramidę.

Z przyczyn związanych z pandemią w ubiegłym roku nie udało nam się przeprowadzić porządków przy pomniku, dlatego tym razem pracy mieliśmy więcej niż zwykle – mówi prezes SMK Gabriela Kolaszt. - Między innymi wycięliśmy samosiejki rosnące w pobliżu obelisku, wykosiliśmy bardzo wysoką trawę i wyczyściliśmy pomnik z mchu. Dbamy o ten pomnik nie tylko jako o pamiątkę historii, ale także jako ślad po ludziach, którzy żyli na tym terenie przed nami. Jako, że miejsce, gdzie stoi obelisk jest bardzo urokliwie położone myślimy również o zagospodarowaniu tego terenu na punkt widokowy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka