Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2475
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Palące zdjęcia

Środa, 19 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Palące zdjęcia
Fot. Archiwum
Jeśli nie skończyłeś 18 lat i podczas przerwy w lekcjach wychodzisz na papieroska, uważaj! Już niedługo może Ci zrobić zdjęcie policja. Kompromitującą fotografię zobaczy zarówno dyrekcja szkoły jak i rodzice.

Eksperyment przeprowadzono już w Wielkopolsce. Niewykluczone, że podobne metody zwalczania nieletnich palaczy zastosuje jeleniogórska policja. – Zdjęcie stanowi niezbity dowód, dokumentację, że uczeń opuścił teren szkoły, aby zapalić papierosa – tłumaczą policjanci.

Dodają, że otrzymują wiele sygnałów, że młodzież nie tylko gimnazjów, ale i podstawówek, w tym właśnie celu wychodzi ze szkoły podczas przerw. Sami funkcjonariusze są często świadkami popalania nieletnich. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne, będą mieli lepszą możliwość udokumentowania złego zachowania młodzieży.

Dla pedagogów będzie to odciążenie, bo nie wszyscy są w stanie kontrolować tego, co dzieje się poza terenem szkoły. Będzie to także przestroga dla uczniów. – Jeśli zdjęcie z papierochem trafi do szkolnych akt, na pewno delikwent będzie miał obniżoną ocenę ze sprawowania – wyjaśniają nauczyciele.

Policja liczy także na to, że złamie powszechnie istniejące przyzwolenie wśród ludzi, którzy nie reagują na palącą papierosy młodzież. – Najbardziej jest ona widoczna przy Gimnazjum nr 4 na Zabobrzu, ale jakoś mało kto zwraca na to uwagę – powiedziała nam okoliczna mieszkanka.

Przypomnijmy, że jeleniogórscy policjanci od jesieni ubiegłego roku aktywniej walczą z młodzieżą, która pije, pali i wagaruje. Prowadzone są naloty na kafejki internetowe, dokąd dziewczęta i chłopcy najczęściej uciekają z lekcji. O nagannym zachowaniu informowane są zarówno dyrekcje szkół, jak i rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group