Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 5137
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pałac Pakoszów uroczyście otwarty. Z ruiny perła (AKTUALIZACJA FOTO)

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 7:43
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2012, 14:47
Autor: Petr
REGION JELENIOGÓRSKI: Pałac Pakoszów uroczyście otwarty. Z ruiny perła (AKTUALIZACJA FOTO)
Fot. Petr
Do późnych godzin wieczornych trwało wczoraj zwiedzanie barokowego Pałacu Pakoszów przy ulicy Zamkowej w Piechowicach, który doczekał się uroczystego otwarcia. – To nie jest żaden prima aprilis. Ruszyliśmy 1 kwietnia i zapraszamy wszystkich do nas – mówi Karolina Wolińska, manager pałacu.

Barokowy Pałac Pakoszów został wzniesiony w 1725 roku przez Johanna Gottfrieda. Zabrany rodzinie Gottfriedów w 1945 roku; przez dziesięciolecia popadający w ruinę, przed sześcioma laty doczekał się wykupienia i rewitalizacji przez spółkę „Bielarnia Hessa” – która, co ciekawe, należy do potomków jego dawnych budowniczych. Obecnie, Pałac Pakoszów odzyskał dawne piękno z zachowaniem architektonicznych szczegółów. Zyskał również niepowtarzalny klimat łączący w sobie historię i nowoczesność.

– Wizyta w Pałacu Pakoszów, który otworzyliśmy wczoraj, może być nie lada gratką zarówno dla miłośników historii jak i nowoczesnych rozwiązań hotelowych. Dysponujemy 19 pokojami i apartamentami, których wystrój stanowi idealne połączenie tradycji i innowacji, i w których można poczuć się naprawdę dobrze. Zresztą, przyjedźcie, zobaczcie i przekonajcie się sami – mówi Karolina Wolińska, manager pałacu.

Prócz pokoi oraz apartamentów w Pałacu Pakoszów mieści się również sala barokowa z 1725 roku, salon miśnieński, salon „fryderyk II”, bar i restauracja. Więcej informacji: www.palac-pakoszow.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group