Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3082
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Palą śmieci na targowisku w Cieplicach?

Czwartek, 18 czerwca 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Palą śmieci na targowisku w Cieplicach?
Fot. Angela
Kanał odwadniający nieopodal cieplickiego targowiska i teren przyległy to śmietnik – napisał nam pan Jarosław. Twierdzi, że poza ogólnym bałaganem, na terenie placu palone są śmieci z całego targowiska. – To jakieś nieporozumienie, nasz plac sprzątany jest dwa razy dziennie, a wszelkie nieczystości gromadzone są w kontenerach – ripostują pracownicy obsługujący ten teren.

O nieporządku i nieekologicznym postępowaniu korzystających z cieplickiego targowiska poinformował nas jeden z czytelników. Twierdzi on, że podczas ostatniej niedzielnej wycieczki był świadkiem nieporządku na targowisku i palenia śmieci, w tym plastików i innych.

Pozostałości to popioły i niedopalone elementy na wielkim palenisku w rogu placu – pisze pan Jarosław. Przyległy teren to śmietnik dla gospodarzy terenu parkingu i placu handlowego. Zapytałem kasjerów, którzy pobierają opłatę za stanowiska handlowe kto odpowiada za ten teren, ale nie chciano mi podać ani nazwiska, ani numeru telefonu, ani też siedziby właściciela – czytamy.

O nieporządku na terenie nieopodal targowiska pisaliśmy już kilka razy, niestety bezskutecznie. Handlujący całą winę za zaśmiecanie terenu przy barakach zrzucają na okolicznych mieszkańców, a ciepliczanie mówią, że śmiecą handlarze.

Natomiast w odniesieniu do samego targowiska pracownicy zajmujący się obsługą tego terenu zapewniają, że jest on sprzątany dwa razy dziennie, a wszystkie śmieci nie są palone, ale składowane w specjalnym kontenerze.

– Nigdy nie doszły do mnie żadne sygnały o tym, by ktokolwiek palił śmieci gdzieś na terenie śmietniska lub był tu nieporządek – mówi Jolanta Bródka z obsługi targowiska. Codziennie jedna osoba sprząta teren do godziny 12.00, a drugi pracownik zbiera nieczystości po zakończeniu handlowania.

Targowiskiem w Cieplicach zarządza Automobilklub Karkonoski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group