Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7788
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Palą byle czym

Czwartek, 24 stycznia 2019, 7:01
Aktualizacja: 17:48
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Palą byle czym
Fot. Zdjęcie poglądowe
W ostatnich dniach strażnicy miejscy skontrolowali 40 jeleniogórskich mieszkań, w których podejrzewano palenie w piecach opałem niezgodnym z prawem. Potwierdzono ponad połowę tych zgłoszeń i w trzynastu przypadkach pouczono właścicieli, ale kolejnych dziewięciu ukarano mandatami na łączną kwotę ponad 900 zł. Na tym jednak nie koniec. – Kontrole wciąż trwają i trwać będą – mówi Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wszystkie te interwencje zostały podjęte przez strażników miejskich po telefonicznych i mailowych zgłoszeniach mieszkańców.

Nieprawidłowości zostały wykryte w ponad połowie tych zgłoszeń, a na dziewięciu właścicieli prywatnych posesji nałożone zostały mandaty karne – informuje Jacek Winiarski. – Ukarani zostali właściciel prywatnych budynków lub mieszkań przy ulicach: Wolności, Cieplickiej, Zjednoczenia Narodowego, Borówkowej, Kilińskiego, Karola Miarki, Nadbrzeżnej czy ul. Przeskok – wymienia Jacek Winiarki.

W minionym roku (od stycznia do grudnia) strażnicy miejscy przeprowadzili niemal pół tysiąca kontroli palenisk w mieście, z czego ukarano 63 właścicieli pieców na łączną kwotę niemal 10 tys. zł.

Przypominamy mieszkańcom o obowiązku wpuszczeniu strażników miejskich do mieszkań w celu sprawdzenia jakości opału, ponieważ brak na to zgody kończy się notatką urzędową o popełnieniu przestępstwa, a sama kontrola zostaje tylko odroczona w czasie – dodaje Jacek Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

12
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
22
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group