• Środa, 22 maja 2019
  • Godz. 20:33
  • Imieniny: Heleny, Julii, Wiesławy
  • Czytających: 7125
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Paka Buziaka znów nagrodzona na międzynarodowym festiwalu

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Czwartek, 25 października 2012, 10:33
Aktualizacja: 12:47
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
III nagrodę i Brązową Łódkę przywiózł zespół „Paka Buziaka” z II Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”, który odbył się w Łodzi. Jest to już kolejna – trzecia nagroda – zdobyta na festiwalu o randze międzynarodowej.

III nagrodę i "Brązową Łódkę" przywiózł zespół „Paka Buziaka” z II Międzynarodowego konkurs muzyczny o „Złotą Łódkę”, a całość zakończyła się koncertem galowym w Łódzkim Centrum Filmowym, które na uczestnikach i gościach robiło ogromne wrażenie.

Jeleniogórski zespół „Paka Buziaka” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury "Jelonek" łatwego zadania nie miał. Na festiwalu zjechali bowiem wykonawcy z Gruzji, Litwy, Rosji, Armenii, Białorusi, Ukrainy, Słowenii, a nawet z Francji, Mozambiku i Autonomii Palestyńskiej.

Międzynarodowa impreza odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Departamentu Kultury i Sztuki, Wojewody i Prezydenta Miasta Łodzi.

Jeleniogórskim wokalistom oraz ich kierownikowi artystycznemu Wiesławowi Kowalewskiemu gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~sten 25-10-2012 11:31
Zmiencie ta pretensjonalna nazwe zespolu pasującą bardziej do przedszkolnych krasnoludkow a nie do dojrzałych dziewczyn. Traktujcie to jako dobra rade, ktora przyniesie pozytywny wydźwięk marketingowy.
~ 25-10-2012 12:09
DOLNOŚLĄZAK. Gratulacje dla zespołu "Paka Buziaka", który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury "Jelonek" w Jeleniej Górze przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Tej placówce, którą magistracki oświatowy wytypował do likwidacji a prezydent zamierzał zlikwidować. Angela - autorka publikacji, określiła błędnie MDK jako MŁODZIEŻOWE CENTRUM KULTURY. Redaktorko, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak fajną -współczesną - nazwę wymodziłaś dla tego zasłużonego ośrodka dla dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w ślad za tą nazwą- wobec MDK - zintensyfikują się pozytywne działania.
~anymany77 25-10-2012 13:47
na pierwszy rzut oka przeczytałem ze wygrali lodówkę ;D no ta nazwa to do przedszkola raczej, z reszta przebierac sie w jakies dziwne fatałaszki i spiewac o pierdolach na festiwalach na ktore nikt poza rodzinami nie chodzi... nie moja misja, dorosłe dziewczyny i tak lubia...
~wucczerwonyh 25-10-2012 13:52
Dajcie se już siana, co. Te stare baby nijak nie pasują do nazwy, a w ogóle zajęły by się czymś pożytecznym. Czas mija i mieszanie psiej kupy z piaskiem na placu zabaw należy zostawić młodym zygotom. W Polsce jest jakaś kwota do wydania na beztalencia, na takie byle jakie fiki-miki, więc się załapują i jadą z żenującym repertuarem. Ogólnie te wszystkie lokalne ANSAMBLE to masakra intelektualna, a do tego dochodzi wciąż ponawiany OSTENPATRYJOTYZM i tęsknoty kresowe. To najgorsze instynkty wyzwala, a młodzież uczy lekceważenia historii. Niemców co przyjadą popatrzeć na SWOJE tereny w Jeleniej odsądza SIĘ OD CZCI I WIARY, WYZYWA OD ZIOMKÓW, ODWETOWCÓW, wszystko co najgorsze. A oni tak samo wspominają swoje kresy, z których zostali wykopani w 1945. I
~}{}{ 25-10-2012 16:24
Nie lada osiagniecie...
~ja 25-10-2012 18:49
Fantastyczny zespoł Brawo dla wieloletniego, bardzo utalentowanego pana Kowalewskiego TO jedyny zespoł w Jeleniej Górze, ktory zbiera zasłużone owoce swojej pracy artystycznej Szanowny Wydziale Kultury, zwróćcie na ten zespoł uwagę, wszak nie ma drugiego takiego w Jeleniej GórzeTrzeba ICH nAGRADZAĆ,by kontynuowali tę piękną działalność DLA P. KOWALEWSKIEGO NAJWYŻSZE NASZE UZNANIE. ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY --- NAGRODA MINISTRA OŚWIATY I WYCHOWANIA
~ina 25-10-2012 23:47
Gratulacje :)
~ 26-10-2012 13:38
WIELKIE GRATULACJE I BRAWA DLA ZESPOŁU I INSTRUKTORA
~takisobie 31-10-2012 11:19
Brawo dziewczyny! gratulacje dla Pana Wiesława i oby tak dalej :) a do tych z negatywnymi komentarzami, sami pokażcie co potraficie a potem obrażajcie... najłatwiej jest negować, trudniej zauważyć, że to wcale nie jest takie proste.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group