Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6351
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pacjenci: opłaty za parking szpitalny to zdzierstwo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 stycznia 2014, 7:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 8:50
Autor: Mea/Red
Fot. Mea
– Musiałem zapłacić ponad 40 zł za postój na parkingu szpitalnym, gdy czuwałem przy chorej córeczce w nocy. Nie wiedziałem, że tyle ten postój kosztuje, bo nie ma takiej informacji – skarży się pan Andrzej z Jeleniej Góry. Po naszej interwencji, tablice się pojawiły. Ale to tylko jeden z problemów, korzystających teraz z parkingu jeleniogórskiej lecznicy.

Ojciec chorego dziecka jest oburzony. – Myślałem, że postój kosztuje 1,50 zł za godzinę. Dopiero przy maszynie opłat, która znajduje się przy wyjściu ze szpitala, wisiał regulamin napisany drobnymi literkami, gdzie przeczytałem, że pierwsza godzina postoju kosztuje 1,50 zł, a już każda kolejna 2 zł – mówi pan Andrzej.

- To zwyczajne zdzierstwo – komentuje jeden z pacjentów wysokość wprowadzonych opłat postojowych przy jeleniogórskim szpitalu. – Jeśli ktoś musi przyjeżdżać tu częściej i na kilka godzin, na przykład na badania czy zabiegi, to pójdzie z torbami. O co tu chodzi? – denerwuje się mężczyzna.

Drogi szpitalny parking spowodował i to, że pobliskie ulice są „zapchane” samochodami. Ci, którzy przyjeżdżają do lecznicy na dłużej, zostawiają auta w okolicy, żeby nie płacić krociowych sum za parking szpitalny.

Okoliczni mieszkańcy mają tego dość. – I bez tego nie ma często gdzie zaparkować, a teraz, to już dramat - skarżą się nam.

Kierownik do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej Mariusz Kędzior tłumaczy:

- Przy wjeździe na parking rzeczywiście nie było wcześniej informacji o wysokości opłat , a wynoszą one: 1,50 za pierwszą godzinę i 2 zł za każdą kolejną. Po zgłoszeniu problemu przez redakcję Jelonki.com oraz skargach pacjentów postanowiliśmy zawiesić tablice przy obu wjazdach. Ponadto zleciliśmy wydrukowanie tablic informacyjnych, które wkrótce zostaną ustawiona przed bramkami biletowymi. Wcześniej poprzez różne media informowaliśmy o zmianach, jakie nastąpią na naszym parkingu. Z kolei przy automacie, gdzie dokonuje się opłat jest regulamin. Jeśli klienci parkingu uważają, że jest zbyt mało widoczny, powiększymy go – mówi.

- Nie przewidujemy zwrotu kosztów osobom, które o wysokości opłat dowiedziały się dopiero przy płaceniu. Cena za parking jest porównywalna do tych pobieranych w centrum Jeleniej Góry. Nie mieliśmy zgłoszeń od okolicznych mieszkańców o rosnącym problemie zajmowania przez pacjentów lub ich rodziny parkingów osiedlowych. Każdy ma prawo parkować gdzie chce – twierdzi Mariusz Kędzior.

- W sytuacji, gdy ktoś pobrał bilet, ale nie opłacił go, a za kierowcą utworzył się korek otwieramy bramkę ręcznie oraz prosimy, by kierowca zawrócił i zapłacił za postój. Mieliśmy jednak sytuacje, że taka osoba odjeżdżała samochodem. Mamy monitoring, ale póki mieszkańcy nie przyzwyczają się do nowych zasad, nie będziemy zgłaszać tego do organów ścigania. Jeśli natomiast podobnych sytuacji będzie coraz więcej, wtedy będziemy zgłaszać je na podstawie nagrań z kamery – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (176) Dodaj komentarz

~Basta 11-01-2014 8:11
Pomijam cenę za parking, ale jak już chcesz wyjść ze szpitala i odjechać, okazuje się, że przy parkomacie, czy jak to tam zwał, utworzyła się gigantyczna kolejka i trzeba czekać pół godziny na zapłacenie za parking! To jakaś kpina.... ludzie kasy nie mają, ojciec przy chorej córce czuwa a oni zdziercy sobie zrobili z chorych kury znoszące złote jajka!!!!
~pacjent 11-01-2014 8:12
Czy ten kierownik ds Ryzyka zajmuje się monitorowaniem ryzyka pacjenta "leczonego" w tym fatalnym szpitalu?
~togo 11-01-2014 8:29
Niejednokrotnie obserwowałem sytuację, podczas której chcący opuścić teren przyszpitalny kierowcy, bezskutecznie czekali na uniesienie się szlabanu. Pojazdy wycofywały się kolejno spod rogatek. Ciekawe dlaczego.....
~ 11-01-2014 8:36
POSTAWCIE AUTA W POPRZEG DROGI NA 2 DNI I NAPOSZCIE PROTEST SPOLECZNY
~hexe 11-01-2014 8:36
To jest to co z uporem maniaka zawsze powtarzam. Jak prywatny inwestor buduje obiekt - biurowiec , hotel itp TO JEST ZOBOWIĄZANY do wykonania ilosci parkingów wg odpowiednich wskaźników, tak aby zapewnić w granicach swojej inwestycji, miejsca dla swoich klientów, gości lub mieszkańców A INWESTYCJE UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ TYPU SZPITAL, POCZTA, URZĘDY są od tego zwolnione?? NIE NIE SĄ. Wciąż pojawia się problem zaparkowania przy poczcie w Cieplicach, przy UM na Sudeckiej no i przy szpitalu. To jakiś obłęd. CO TO ZA IDIOTYCZNA FUNKCJA? Kierownik do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej ?? Kto go opłaca ? Miasto czy szpital? Do kogo należy ten teren? do miasta czy szpitala? W nocy w mieście nie płaci się za parkingi.
~trolololo 11-01-2014 8:42
Każdy ma prawo parkować gdzie chce – a to ciekawe? Moze pan kierownik ds parkingu przejdzie sie po swoim osiedlu i zobaczy tabliczki z informacja - parking tylko dla mieszkancow bloku nr ....
~ 11-01-2014 8:50
Od niedawna choruje i tracę energię, pracuję na czarno, ale nie mam sił na cokolwiek, przejdę parę kroków i mam dość, przez to zawaliłem z pracą, od kilku dni nie jadłem nic, czuję, że umieram i nikt mi nie chce pomóc w ratuszu już nawet byłem, pisałem wielokrotnie do Zawiły i nic, raz tylko udał, że coś robi, ale to nie była pomoc, raczej sugestia, by się powiesić, ja umieram, jestem sam nie mam rodziny, skazują mnie na taki los władze miasta Jelenia Góra, co robić?
~ja 11-01-2014 8:51
przydałaby się kontrola NIK i innych,Jest to jawne bezprawie-szpital państwowy a teren prywatny- ciekawa sprawa!!!!!!
~anonim777 11-01-2014 8:55
Oteke polske walczyła solidarność,sądwie zasadnicze rożnice parkowanie na mieście a parkowanie przy szpitalu.Pytanie dlaczego nie ma opłat przy kościołach ? Czas na wybory i zmianę rządu,likwidacja senatu,posłów 300 ,zniesienie immunitetów,
~... 11-01-2014 9:01
...bo Polak to baran do strzyżenia (okradania)...tylko na forum sie udzielacie...a w życiu trzesiecie gaciami à inni Was kroją...
~jest wesoło 11-01-2014 9:12
brawo-tak trzymać- powołać trzeba pilnie Kierownika d/s Czystego Powietrza w Obszarze Wydzielonym Powierzchni Parkingowej przy itd. itp. -niech sobie każdy dopisze, co mu ślina na język przyniesie , oczywiście z pełnym zapleczem sekretarek,wyższych i niższych rangą urzędników, pobierać opłatę za każde wejście/wyjście ze szpitala, może ludzie zmądrzeją i przestaną chorować a szpital będzie zarabiał.
~jaaaaaaaaaa 11-01-2014 9:15
Masakra z tym parkingiem ,jeżeli ktoś przyjeżdza samochodem z innej miejscowości i zostawia auto na parkingu a jest na oddziale dluzej bo np.ma chore dziecko ,które leży długo a jest to małe dziecko,którego samego nie zostawi, więc taki rodzic czasem jest i nawet kilka lub kilkanaście dni więc rachunek jest prosty ,chore poprostu chore
~żona 11-01-2014 9:16
W Kamiennej Górze zmarła kobieta na izbie przyjęć, 6 godzin czekała.W Jeleniej przy szpitalu może parkować tylko majętny człowiek.Reszta niech parkuje gdzie chce,nawet poza miastem mówi Mariusz kędzior
~wrocław 11-01-2014 9:18
Ludzie, pojedźcie sobie na Borowską do Wrocławia. Tam to jest dopiero zdzierstwo. Za półtorej godzinny postój zapłaciłem 6 zeta. Po przeczytaniu informacji, czy cennika, jak kto woli, okazało się, że pierwsza godzina kosztuje 2zł a każda kolejna 4zł. To jest dopiero masakra
~ 11-01-2014 9:19
Popełnię samobójstwo jak mi nikt nie pomoże, winą obarczam Marcina Zawiłę, on wie o mojej sytuacji i nic nie robi.
~ 11-01-2014 9:20
Cena porównywalna do tej z miasta ,tylko że do miasta idziesz raz dwa coś zalatwiasz a do szpitala jak przyjedziesz musisz odstać swoje .Wiadomo jakie sa kolejki czasami trzeba spędzić pól dnia żeby coś zalatwic.Ludzie pójdą z torbami a najczęściej są to schorowani biedni ludzie ,którzy nie mają pieniędzy ,a ten co ma pójdzie do lekarza prywatnie
~jan 11-01-2014 9:22
Ludzie niepiszcie glupich komentarzy jak to we Wrocławiu jest drogo,ale tam się troche innaczej zarabia
~adamin 11-01-2014 9:23
Takich kierowników w szpitalu jest multum, co pokój to kierownik ,albo specjalista .Wydaje się pieniądze na durne pomysły ,a zadłużenie szpitala rośnie. ciekawe jak długo to bezprawie jeszcze będzie trwać.
~zzz 11-01-2014 9:25
Ciekawe czy na tym samym parkingu parkują szpitalni "kierownicy" i czy tak samo płacą co inni ?
~!!! 11-01-2014 9:27
nie dość że zarobki do d....to jeszcze za parking trzeba płacić,tylko w polsce jest to możliwe,i tak większość pracowników parkuje przy pobliskich blokach ale to do czasu....
~lokatorzy 11-01-2014 9:43
Apel dp JSM, zróbcie coś z tym.To chore, że lokatorzy pobliskich budynków wracają po dniu pracy, chcą odpocząć a pod domem miejsca do zaparkowanie brak i się krąży po 40 minut aż się chociaż jedno zwolni. A wszystko zastawione przez tyych którzy ze swoich aut myk i na szpital. Sam widziałam wczoraj wściekłość sąsiadów i mimo, że staram się być tolerancyjny to się nie dziwię im i ich rozumiem.
~GG 11-01-2014 9:50
o ile mi wiadomo to w centrum opłata za parking ponoszona jest w godzinach od 8.00 - do 18.00. w ciągu nocy i w weekendy opłat takich nie ma. Więc porównanie tego do centrum jest zupełnie nieadekwatne.
~WZ 11-01-2014 9:52
Ciekawe czy Prokuratura w Jeleniej Górze czyta te informacje i POdejmie stosowne kroki.
~Nie od dziś 11-01-2014 9:56
Przecież nic innego nie można się spodziewać w kraju krętaczy i oszustów. Nie można jeść małą łyżeczką tylko od razu trzeba się nachapać bo może jutro już się nie da.
~alicja12 11-01-2014 10:01
Boże co za kraj ,gdy dziecko jest małe to logiczne że rodzic z nim jest na oddziale ,często jest to nawet kilka dni .Stresuje się choroba dziecka ,że śpi na podłodze koło łózka a teraz jeszcze doszło ile ma zaplacić za parking
~ 11-01-2014 10:02
Policja odłożyła słuchawkę gdy powiedziałem, że popełnię samobójstwo, a ja nie żartuję mam tego dość, jestem wykluczony ze społeczeństwa, taki śmieć społeczny, który nie ma żadnych praw od poczęcia. Marek S. jest moim ojcem, nie płacił alimentów i nikt go za to nie ścigał, jako nastolatek pytałem w ratuszu jak znaleźć ojca i podałem dane jakie znam, nagle urzędniczka zmieniła wyraz twarzy i powiedziała, że mój ojciec zmienił nazwisko, nawet nie zaglądała do żadnych papierów. Kim jest Marek S.? I czy ktoś zna Niemca o nazwisku S.? Okradł mnie na grube tysiące a policjant, gdy usłyszał nazwisko S., odmówił przyjęcia moich zeznań i powiedział, "proszę załatwić to między sobą polubownie" Kim są ci ludzie, że władze ich chronią? Dziś prawdopodobnie coś zjem, będzie to zawartość mo
~ 11-01-2014 10:08
...mojej apteczki, nie boję się i życzę też ...wszystkim urzędnikom, jak i całej policji a temu co dziś odłożył słuchawkę, niech mu rodzina najpierw ... a póżniej on z rozpaczy.
~tez pacjent 11-01-2014 10:12
Wywalic dyrektora - za te kolejki i brak miejsc do lekarza, rozrost biurokracji, zwolnic menagerow, kierowników kilku tez. A nie jednego parkin gowego co grosze zarabiał. Szpital to nie jest firma handlowa. Bojkot parkingu. LYDZIE NIE PARKUJCIE TAM !!!!!!
~Robin S. 11-01-2014 10:17
Nie wieszajcie się ale wyjeżdżajcie z tego ścierwiska,gdzie indziej jest normalniej i łatwiej zarobić na przezycie i zycie.Nie wieszajcie się..
~ 11-01-2014 10:21
"Każdy ma prawo parkować gdzie chce" tylko nie chorzy pod szpitalem.
~ed 11-01-2014 10:24
niestety nasz complexowy prezydent nic w tej sprawie nie robi mimo że cierpią mieszkańcy miasta. za to chojną rę umarza podatki od nieruchomości szpitalowi który zdziera z mieszkańców wielkie pieniądze. Podatki te powinny trafić do kasy miasta i służyć jego mieszkańcom. może udałoby się za nie wybudować na terenach miejskich w pobliżu szpitala bezpłatny parking dla mieszkańców. ale nie, przecież w mieście i w województwie (któremu szpital podlega) rządzi ta sama POlityka. więc nie można w tej sprawie nic zrobić. normalnie Wilkowyje. w tym chorym kraju trzeba wojny żeby było normalnie. współczuję tym dzidkom i babciom którzy narażali życie w walce o ojczyzne a teraz nie mają za co chleba kupić już nie mówiąć o zapłacie za parking. ale pan kierownik od parkingu pewnie ma się dobrze
~OBYWATEL2222 11-01-2014 10:29
NIE DZIWCIE SIE STANOWISKU KIEROWNIKA DS RYZYKA I INFRASTRUKTURY PARKINGOWEJ - TO POCIOTEK JAŚNIE PANUJĄCEGO STANISŁAWA W. - A CO DO NEPOTYZMU TO I PIS IPO MAJĄ TO GŁEBOKO W CZARNEJ D. NIK TEŻ NIE REAGOWAŁ NA ZŁODZIEJSTWA I MATACTWA W TYM CENTRUM BRAKU POMOCY. PO ZŁOŻONYCH DONIESIENIACH O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH DO KANCELARII PREZYDENTA RP PODZIĘKOWANO ZA INFORMACJĘ I PRZEKAZANO ODZNACZENIE I NAGRODĘ DLA CZARNEJ MAMBY :) OT TAKI NASZ KRAJOWY BURDEL :)
~chory 11-01-2014 10:29
Mam pytanie czy jezeli kogoś przywożąc na badania np. zlamana noga czas przejazdu minut kilka to muszę zapłacić za godzinę ??
~qqqaz 11-01-2014 10:31
parkingi na zabobrzu są publiczne i każdy tam moze parkować, dopóki szpital będzie pobierał ten haracz nie zamierzam rezygnowac z prawa parkowania pod blokami. pod moim domem w centrum na ulicy też wiecznie ludzie parkuja i nikomu nie przyjdzie do głowy żeby protestować i stawiać jakieś zakazy. a co do parkingu szpitalnego to szkoda słów.
~iwo 11-01-2014 10:32
Jak to jest ze po tylu negatywnych komentarzach nikt z radnych nie zajmie kontrola tego co sie dzieje w tym szpitalu przecież to mieszkancy miasta wybieraja radnych zeby ich reprezentować wlasnie w tak bulwersujących sprawach gdyby za miesiąc byly wybory sprawa byla by juz dawno zalatwiona.
~hahah 11-01-2014 10:41
ponoć do 15 minut jest za darmo a póżniej stawki wg cennika
~OBYWATEL2222 11-01-2014 10:42
do iwo z 10.32 - też tak kiedyś myślałem dopóki się nie okazało, że RADA SPOŁECZNA SZPITALA to wręcz sklonowany Sejmik Samorządu Dolnośląskiego - nie liczcie zatem na to, że politruki głosujące za czymś we Wrocławiu będą miały inne zdanie w JG - zwłaszcza jeśli chodzi o sprawę tej pseudolecznicy - ta pseudolecznica w normalnym kraju dawno miałaby problemy po kontrolach NIK i innych instytucji, ale nie w tej idiotycznej krainie. Nikogo nie interesuje mnożenie stanowisk zajmowanych przez znajomków i rodziny derekcji, nikogo nie interesuje, że pani likwidator byłego szpitala otrzymała funkcję dyrektora w obecnej nowej - starej - jednostce, nikogo nie interesuje liczba derektorów w szpitalu. Jeśli Dyrektor Naczelny jest lekarzem, po co mu derektor ds medycznych, jeśli jest dyrektor finansowy
~OBYWATEL2222 11-01-2014 10:44
cd - to po co główny księgowy ? Po co dziesiątki stanowisk na sczeblach kierowniczych - dziwnie zajmowanych przez współmałżonków derekcji lub innej bliskiej lub dalszej rodziny? Często w tej jednostce jest tak, że kierownik jest sam dla siebie nie ma pod sobą żadnego pracownika:) śmieszne prawda? ale prawdziwe. Kombinacje i matactwa na każdym kroku.
~Marta01 11-01-2014 10:46
Mnie się podoba tam Pani Rzecznik do spraw pacjenta,która na skargi odpowiada"że jest chore prawo",może lepiej niech zamiata na parkingu i niech jej za to płacą
~www 11-01-2014 10:46
prezydent ma silny argument, podatek od nieruchomości, dlaczego nie będzie transakcji wiązanej typu umarzamy podatki ale parking za darmo przynajmniej dla mieszkańców. po co nam prezydent który nie dba i interes mieszkańców, ajkim prawem rezyguje z dochodu należnego gminie czyli wspólnocie mieszkańców z których jeszcze zdziera się bandycki haracz pod szpitalem. dlaczego głosowaliśmy na takiego człowieka. to samo dotyczy zresztą tej całej rady, nie ma w tym mieście opozycji, wszyscy siedzą cicho i się cieszą że dietka co miesiąc wpada. wybrańcy narodu...
~@ 11-01-2014 10:49
Czy Pan Prezydent i Ważni Posłowie z Jeleniej Góry uważają, że to jest w porządku? Kto tu jest dla kogo? Szpital dla ludzi - czy ludzie dla szpitala?! Panie Prezydencie, Panowie i Panie Poslowie - idą wybory, możecie się wykazać! A tak ogólnie - to skandal! A tych oplat wystarczy na opłacenie tego .... - Kierownika od Infrastruktury Parkingowej (sic!) ?!
~ 11-01-2014 10:51
Szukam swojego zafajdanego ojca, którego na oczy nie widziałem, nie płacił alimentów a władze go chronią, nazywa się Marek S., w 1975r. mieszkał w Jeleniej Górze przy ulicy Różyckiego, mech zobaczy swojego syna jak umiera![.......]. To nie są żarty, dziś albo poruszę niebo i ziemię, albo miasto będzie miało problem z moimi zwłokami. A ten pseudo Niemiec S. ma na nazwisko, ktoś coś wie? Proszę o pomoc!
Niggers 11-01-2014 10:56
To Nie zdzierstwo a Złodziejstwo ! ! Parking powinien być darmowy ponieważ płacimny za opiekę dość słono ! W Niemczech pacjenci z receptą od lekarza Darmo lub za grosze lekarstwa mają bo Ubezpieczenie pokrywa i Parkingi DARMO przy szpitalach a w POLSCE ? To się w głowie nie mieści ile razy zostajemy oszukiwani i okradani !
~OBYWATEL2222 11-01-2014 11:03
Do Marta 01 - Rzecznik ds pacjenta to też sztuczne stanowisko którego nie ma w żadnej innej jednostce. Zgodnie z zapisami prawa jest Rzecznik Praw Pacjenta i nie ma on swoich przedstawicieli w szpitalach - z tego co pamiętam tym pseudo niedorzecznikiem jest była naczelna pielegniarka która powinna być na emeryturze ale, że ręka ręke myje to w trakcie matactw z połączeniem szpitali - czytaj utopieniem długu w wysokości ponad 60 mln zł - stworzono super ważne stanowisko dla tejże pani. niestety nie zagrzała dalej miejsca na stanowisku naczelnej pielegniarki to powstało dla tejże pani super ważne i strategiczne stanowisko :)
~ 11-01-2014 11:07
Dyrektorze szpitala..Proponuje opłaty za toalety w szpitalu,za wstęp na oddziały szpitalne dla odwiedzających chorych, za korzystanie z przychodni ....Możliwości jest dużo .Ma pan tylu kierowników ,więc niech się wykażą...
~miejscowy 11-01-2014 11:15
Wyjątkowa , bezduszna pazerność.
~ 11-01-2014 11:19
Może tak Jelonka.com dowiedziała by się dla swoich czytelników ile zarabia brutto Pan kierownik od parkingu i ryzyka? czy był konkurs na to stanowisko? czy miał okres próbny ? Przypominam że te informację są jawne i mamy prawo wiedziec
arturek 11-01-2014 11:34
Stac cie na samochod to plac za parkowanie, chcesz d... wozic to plac za paliwo, a moze paliwo tez powinno byc za darmo ? Niggers hipokryto sam nie wiesz co piszesz / tobie zabrac to przestepstwo, ty ukradniesz to dobry uczynek / szpitalne parkingi w niemczech tez sa platne /pierwsze 30 minut wolne od oplaty a pozniej 5 Euro za godzine/ bezplatne tez sie spotyka ale te sa permanetnie zajete przez takich cwaniaczkow jak niggers.
~wesoło 11-01-2014 11:36
Ha ha ha Kierownik do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej= Dyrektor do spraw nieistotnych. Przecież to istny PRL.
~ 11-01-2014 11:44
Arturek! Idź się lecz, Twoi rodzice zasilą budżet tej instytucji parkingowej.
~kolobolo 11-01-2014 11:50
KAPITALIZM! NIEDŁUGO PRZYJDZIE PŁACIĆ ZA SIEDZENIE W POCZEKALNI! ZA WSTĘP DO LASU, ZA ODDYCHANIE! O TAKEM POLSKĘ WALCZYŁEM ???
~Normalny 11-01-2014 11:54
A ta zasluga to naszego cudnego prezydenta on sprzedaje parkingi firma prywatnym i ma dole z tego haha a co najlepsze widzialem ostatnio jak mu straz miejska kolo zablokowala bo stal tam gdzie nie placi sie :)
~luis 11-01-2014 11:57
do ;wesoło; nie ubliżaj PRL owi bo wtedy takich jaj nigdy nie było to jest tylko możliwe za rządów tych dekli solidaruchów
~inez2012 11-01-2014 11:58
Ja mam tylko jedno pytanie, na co idą te pieniądze za parking? W prywatne ręce czy na szpital?
~ 11-01-2014 12:13
Złodziejstwo, biorąc pod uwagę,iż wcześniej opłata wynosiła 2zł/24h to teraz wzrosła o 2400% za 24h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!! Pokażcie mi szpital gdzie parking tyle kosztuje???!!! W Zgorzelcu jest za darmo, jesteśmy prowincją, gdzie są już tylko biedni i złodzieje! Tu nigdy nie będzie już normalnie!
~ptsz 11-01-2014 12:17
A nie macie jeszcze kierownika ds. Dużego Ryzyka Korzystania Z Tego Szpitala?
~Małgośka 11-01-2014 12:21
Panie Kędzior, niech pan nie robi z ludzi ...., przecież problem nie leży w wielkości literek regulaminu, tylko w ogóle w tym idiotycznym pomyśle parkingowym. To jest niezgodne z prawem - ktoś powinien się tym zająć: NIK, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Pacjenta. Szpital to nie prywatny folwark panie dyrektorze Woźniak, powinien pan beknąć za tę hucpę.
~marekop 11-01-2014 12:24
Widać, że chodnik jest szeroki przy bramkach. Jest więc miejsce by je ominąć i nie płacić bezsensownej opłaty. Niech ten parking i kierownik parkingu idzie z torbami.
~betiblu 11-01-2014 12:36
Pobieranie w takiej formie i wysokości opłat od pacjentów jest niezgodne z Konstytucją. Każdy pacjent ma prawo do bezpłatnego leczenia w naszym kraju i w momencie gdy osoba niesprawna ruchowo musi przyjeżdżać codziennie na zabiegi i musi zaparkować jak najbliżej szpitala, bo ma trudności z chodzeniem, to to leczenie przestaje być bezpłatne, bo musi zabulić np. 20 zł za 10 zabiegów. To jest niezgodne z prawem. A z drugiej strony tak absurdalna nazwa stanowiska pana Kędziora budzi podejrzenie, że zostało specjalnie dla tego pana stworzone, żeby miał miejsce pracy - jakieś koneksje rodzinne??
~xyz 11-01-2014 12:50
"Lecznica" to jest dla zwierząt. To jest SZPITAL, jakikolwiek zły by nie był. Nazywanie go lecznicą to obrażanie pacjentów poprzez porównywanie ich do zwierząt.
~betiblu 11-01-2014 12:51
Płatny parking powinien być tylko dla odwiedzających chorych w szpitalu z wyłączeniem rodziców dzieci do lat 15, dla klientów sklepików i właścicieli tychże, dla taksówkarzy i wszelkiego rodzaju interesantów administracyjnych szpitala (akwizytorów itp.). Natomiast pacjenci mają mieć prawnie zapewniony parking bezpłatny. A kto jest kim powinien sprawdzać osobiście właśnie pan kierownik, którego nazwa stanowiska na to wskazuje.
~OBYWATEL2222 11-01-2014 12:55
do betbilu - tak jak pisałem wcześniej kierownik od parkingów to pociotek derektora naczelnego :) jest rodzina to i stanowisko się stworzy :)
~ 11-01-2014 13:00
A kto mi odpowie, dlaczego ochroniarz w PUP-ie kopnął mnie centralnie w plecy, gdy schodziłem po schodach? Chciał mnie zabić, by poprawić statystyki bezrobocia we wsi? Najpierw mnie szarpał za nic i zaczął wzywać policję, powiedziałem mu parę słów i zacząłem wychodzić, gdy byłem na schodach podbiegł i mnie kopnął krzycząc "to napad na urzędnika", więc musiałem uciekać, byłem sam, ludzie chowali głowę w piasek, komu policja uwierzy, jakiemuś bezrobotnemu, czy urzędnikowi? Mam dość tego życia w tym syfie i dziś się coś stanie, moja śmierć nie pójdzie na marne, coś kosztownego w mieście zamienię w kupę gruzu.
~Anytsuj 11-01-2014 13:13
Parking przy szpitalu powinien być za darmo. To jest czerpanie zysków z cudzego nieszczęścia, tylko w Polsce takie rzeczy. Zamiast kupić coś choremu, musisz zapłacić za parking. Służba zdrowia jest uboga, płacimy składki zdrowotne i jeszcze za parking z nas zedrą, paranoja.
~dobry wujek 11-01-2014 13:32
do *.t-mobile.pl (213.158.*.*) paranoiku zglos sie do Bola bo tam jest twoje miejsce.
~sarenka 11-01-2014 13:43
do *.t-mobile.pl (213.158.*.*) dokładnie , może skończ już z sobą bo męczysz wała od paru godzin-jakoś na neta Cię stać więc zmień dilera :)
Piipi Jelonkowa 11-01-2014 13:56
..do - [~ Autora postu z godz.09:19] .. nie rob tego ! Zawila odejdzie,lecz zabraknie Ciebie ! Wroclaaw .. jest nie lepszy,bo parking jest tam rowniez platny !
TONI 11-01-2014 14:00
Kierownik do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej Mariusz Kędzior - na dniach przedstawię panu fotki z sąsiednich ulic, a nawet trawników. Skoro nie ma skarg to ja jestem pierwszy.
~szpitalka 11-01-2014 14:01
Jeżeli miasto (mam na myśli władze, radnych) nic z tym nie zrobią to będzie jakaś kpina! Co, jak było 2 zł, to było źle? Pan Kędzior nie miał czego do kieszeni pakować? Żenada! Rozumiem, chcieli podnieść- okej. Jedna opłata np 5 złotych za dowolną ilość czasu, nie wystarczyłaby? To straszne, po prostu niewyobrażalne. NIECH CI, KTÓRZY NAMI RZĄDZĄ (!) COŚ Z TYM ZROBIĄ, BO TO JEST NIEPRAWDOPODOBNE!
~ 11-01-2014 14:04
Juz raz w szpitalach byly workowe kapcie , teraz platny parking o zgrozo co jeszcze wymysla. Na tragediach ludzkich beda zarabiac swinstwo.
~jj 11-01-2014 14:07
Teraz szpital będzie miał kasę bez ryzyka
~ 11-01-2014 14:08
np. w Niemczech za parkingi przy szpitalach się nie płaci trzeba ich zaskarżyć do trybunału , banda złodziei
~andrzejj 11-01-2014 14:08
witam. dziś dziecko jest już zdrowe i na szczęscie wypisali z tego zapyziałego szpitala.To jest chore wszystko 11 nocy na podłodze,czuwanie,stres i jeszcze ten parking!od 16 do 10 następnego dnia zapłaciłem nie całe 40zł! za co?jak to nawet nie jest parking strzeżony.a do automatu żeby zapłacić czekałem pół godz bo sie zacina.dobrze ze szatnia jest bezpłatna i toalety.pozdrowienia dla pana z biura parkingowego w szpitalu.dużo miejsca pan teraz bedzie miał.złodzieje!na chorych ludziach żerują!pfff
~wyleczony 11-01-2014 14:09
Po tzw. leczeniu na kardiologii wyleczono mnie za jednym zamachem z korzystania z tej placówki, w tym z parkowania i parkuję w szpitalu w Zgorzelcu.
~kibic 11-01-2014 14:25
Szlabany niedlugo znikną !!!
~ 11-01-2014 14:34
Akurat nie ćpam, nie piję i nie żartuje, do bolka pójdę, jak zawiła będzie odpracowywał w kamieniołomach. A w ogóle napisałem, że jestem chory, jeżeli ktoś tego nie rozumie, to sam powinien zgłosić się do lekarza od główki. Ja żyję z dnia na dzień, mój stan teraz jest poważny, mam mdłości, kręci mi się w głowie, boli mnie głowa, tracę równowagę i bardzo szybko tracę energię, czasem mam latające kropki przed oczami i w dodatku nie mogę utrzymać drobnych rzeczy w dłoniach, cud, że jeszcze telefon cały. Kto się nadaje do bolka?
~kk 11-01-2014 14:36
co tu sie dziwi, jak nawet pracownikom za parking kaza placic
~andrzejj 11-01-2014 14:40
lina,jeep i rwać szlabany;-)
~meg65 11-01-2014 14:44
Bylam w odwiedzinach,zaparkowalam dla osob niepelnosprawnych(mam karte),bylam ok 30 min.i zaplacilam 2zl.Przy wjezdzie zapytalam o wolne miejsca dla niepelnosprawnych,parkingowy podpowiedzial gdzie jest wolne miejsce i ze kosztuje 2zl.dla wszystkich.Pytanie dlaczego platne dla niepelnosprawnych???
~betiblu 11-01-2014 14:46
OBYWATEL2222 - no to wszystko jasne w temacie: pan dyrektor wymyślił stanowisko dla pociotka i wymyślił szlabany, żeby pociotek miał się czym zajmować. Tylko dlaczego ma się to odbywać kosztem pacjentów? Przecież wystarczyłoby, gdyby pan kierownik od parkingu pozamiatał, pozbierał śmieci, umył co brudniejsze auta...:)
~betiblu 11-01-2014 15:01
Proponuję wprowadzić nieposłuszeństwo obywatelskie: wszyscy ustawiający się pod szlabanem przy wyjeździe stwierdzają nagle, że nie mają przy sobie pieniędzy, bo parking dla pacjentów powinien być bezpłatny i tak ustawi się korek, pan kierownik wezwie, jak on to określił, organa ścigania (czy jakoś tak) i co dalej? Policja wszystkich zapuszkuje, czy co? Na jakiej podstawie? A jaki fajny happenig - tvn24 przyleciałoby błękitnym i promocja Jeleniej Góry za darmo!:)
~mts 11-01-2014 15:01
Trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie, żeby chorować w tym kraju!!!
~KASIA12309 11-01-2014 15:08
Skandaaallll po prostu. Na pewno juz tam nie zaparkuje, i płacić kosmiczne kwoty za parking. Wymyślają a ludzie pieniedzy nie mają.
~joł 11-01-2014 15:12
W Warszawie na Banacha jest 4 zł/h. Ale są też bilety całodniowe, tygodniowe i miesięczne. Miesięczny stoi 300 zł. Jak zgubisz bilet to szlaban podnoszą za 80 zł... Info dla porównania. pozdrawiam
~klm 11-01-2014 15:13
złodzieje
~jelgor 11-01-2014 15:23
Jedno wielkie świństwo ze strony dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego.Każda szanująca się instytucja zapewnia swoim gościom i klientom parking,parking oczywiście bezpłatny.
~granice 11-01-2014 15:30
Szpital i teren szpitalny był wybudowany z pieniedzy państwowych.jest utrzymywany z NFZ czyli tez z pieniędzy państwowych.Pieniądze państowe pochodzą z naszych podatków n i składek zdrowotnych wszystkich obywateli NIE p.PREZYDENTA czy jasnie panujacego DYREKTORA.Panowie to nie wasz folwark Chwilowo zarządzacie nim i to wszystko.Nie macie prawa do komeralizacji tego majatku ulic też.A obywatele już raz ( a może wiecej) zapłacili za ten szpital. Do tego co robicie z parkowaniem nie macie prawa ani naszej zgody i wycofajcie sie z tych podłych posunięć.Gdzie jest policja? prokuratura? radni? rzecznik konsumentów?księża parafialni? MOPS ? KSON? i inne organizacje które statuwo powinny działac na rzecz obywateli? Gdzie jest p.Wrotniewski? Szymański? Prystrom? Duziak? ipozostali działacze
~Jel... 11-01-2014 15:39
Cena za parking jest porównywalna do tych pobieranych w centrum Jeleniej Góry. no to dlaczego za noc pobrali opłatę> w mieście po 18 nie płaci się to dlaczego przy szpitalu jest inaczej skoro porównują do centrum....ale złodzieje
~13 11-01-2014 16:06
Zawsze twierdzę,ze u nas w kraju najlepiej się zarabia na ludzkim nieszczęściu czyli UMARŁYCH i CHORYCH bo wiadomo że zatroskany człowiek w czasie SMUTKU jest SŁABY
~ 11-01-2014 16:29
Kierownik do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej Mariusz Kędzior kandydat na prezydenta JG urra... urraaa... urrraaaa j...but ....
~kora 11-01-2014 16:31
co mnie ... obc0dhzi jak jest u niemców. Mierzmy siły na zamiary.My żyjemy tutaj i tutaj zarabiamy a szpital jest PŃSTWOWY CZYLI NASZ. to dlaczego mam płacić sam sobie i za swój parking. Finansujemy też go my wszyscy czy chcemy czy nie.
~ 11-01-2014 16:52
kora mylisz się.. szpital to jest rodzinna ,prywatna firma dyr, W. i jego ...oczywiście...
~zabobrzanin 11-01-2014 16:52
Za te parkowanie i pobieranie opłat słyszałem ż weżnie się odpowiednia osoba to jest Pan Marian Zagórny który strasznie się w k..... bo często jest z dolegliwosciami w szpitalu i jeszcze musi słono płacić za byle jaki parking Ten człowiek nie odpuści i jak wiem przygotowuje dobrą jadkę On potrafi tym wczasnoć ciekawe co zrobi Dyrektor szpiotala gdzie ucieknie bo to uderzy w sAMEGO DYREKTORA Jak sobie przypominam to szpital ten został dokończny w budowie dzięki Panu Marianowi Zagórnemu który jak trwała budowa to za Granit który wojewoda przekazał rolnikom Pan Zagórny załatwił 40 miliardów zł na dokończe3nie budowy szpitala A tak budowa ta trwała by do dziś I teraz od tego zchorowanego człowieka i innych chorych pobiera się takie pieniądze za parking Jak wiem Pan Zagórny zrobi wam wielkie
~ 11-01-2014 17:10
Wiadomo ja placone jest chorobowe, to ochlapy. Ludzie chorzy musza dostac sie do tej masarni pojazdem. Ujmujac po krotce, kolejki do lekarza juz same w sobie generuja dlugi postoj, to czysty zysk dla szpitala. Jak to sie ma do sytuacji finansowej chorych? A gdzie koszt lekow i doplat do niektorych zabiegow? Coz, to kraj dla bogatych, ci ktorzy na to pracuja sa czyszczeni do zera, bogaci maja sie dobrze. To zmierzch ludzi pracy, lepiej juz nie bedzie. To zaszlo za daleko. Ktos pisze o niemieckich parkingach ze tez sa platne, ok, ale ile miesiecznie dostaje Niemiec i ile placi za leki?! Nam do nich to Rzym a Krym.
~ 11-01-2014 17:21
Jeszcze troche i zaczna sprzedawac bilety wstepu dla chorych. Tego pomyslu jeszcze ci zlodzieje nie mieli, ale kto wie? Za takie oplaty panowie parkingowi powinni odpowiadac jak za szkody na parkingach strzezonych calodobowych, bo nie rozumie za co te oplaty? Przy wyjezdie powinne byc myte szyby i swiatla przez obsluge w ramach oplaty.
~darojg 11-01-2014 17:47
a jak przyjeżdżam na umówioną godzinę do lekarza a on przyjmuje mnie trzy godziny później to zapłaci mi za ten okres?
~ses 11-01-2014 18:25
A co jezeli ja nie mam zamiaru parkowac a jedynie przywiozlem chora osobe z opiekunem ktora ma problemy z chodzeniem i potrzebuje podjechac pod samo wejscie?
~krzyk 11-01-2014 20:45
Jest to perfidne uderzenie w mieszkańców. Proponuję ani grosza darowizny na rzecz szpitala i zero z 1%.
~Taki jeden 11-01-2014 20:58
Ludzie dajcie sobie spokój z tym narzekaniem... Jak można było parkować po 2zl za cały dzień na parkingu, to parkowaliście swoje samochody gdzie popadło, byle nie zapłacić!!! Zmieniono organizację ruchu na zakazy ruchu, też jeździliście i parkowaliście byle nie płacić 2zł!!! To teraz macie, co chcieliście parkujecie wszędzie, no ale teraz też źle bo za drogo!! Typowe zachowanie Polaków- wiecznie źle!!! Ja widzę proste zachowanie jak masz zostać z dzieckiem w szpitalu zorganizuj sobie transport kogoś z bliskich lub taxi. Za komfort posiadania auta trzeba płacić- nikt nie mówił, że będzie łatwo!!! A teren przy szpitalu też trzeba za jakieś pieniądze utrzymywać, a niestety jest to teren szpitala. Przynajmniej będą mieli pieniądze, i pewnie wybudują jeszcze jeden parking. Ja jestem za!!!!!
~ 11-01-2014 20:59
Pytam,czy to nie znaszych podatkow powstal parking i szpital. Gratulejszyn dla SOLIDARNOSCI> Patalachy. Smieja sie w kulak.
~znawca 11-01-2014 21:00
Pobieranie opłat za parking pod PAŃSTWOWYM szpitalem, utrzymywanym i zbudowanym z NASZYCH podatków to ZŁODZIEJSTWO w biały dzień. Poza tym w mieście płaci się w godzinach od 8 do 18, a tutaj w tym grajdole przez 24 godziny na dobę ! Jedyne rozwiązanie to nie parkować tam, albo parkować jak najrzadziej. Niestety ucierpią na tym mieszkańcy okolicznych bloków co jest niefortunne biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy z zaparkowaniem auta. Tyle że parkingi pod blokami są własnością wspólną, każdy może tam parkować więc wg. zasady kto pierwszy ten lepszy.
~znawca 11-01-2014 21:05
Za komfort posiadania auta oczywiście trzeba płacić - większość kosztów paliwa to podatki państwa, ubezpieczenie, naprawy i przeglądy, do tego płatne autostrady, ale jeśli ktoś zapłacił 40 zł za jedną noc trzymania auta na tym, pożal się boże, parkingu to jest to nic innego jak pazerność i złodziejstwo a nie "koszt komfortu".
~Dr Watson 11-01-2014 21:08
Sprawę parkingu przy szpitalu w Jeleniej Górze monitoruję we własnym zakresie od już bardzo długiego czasu. Mając w zanadrzu sporo nagrań jak również innych ciekawych materiałów zamierzam już w bardzo nieodległym czasie zainteresować dwie świetnie "prosperujące" w naszej szarej rzeczywistości instytucje, a mianowicie program "Sprawa dla Reportera" i "Ekspres Reporterów". Myślę, że chociaż jedna z tych stojących murem za obywatelem "instytucji" sprawę podejmie.
~xy 11-01-2014 21:26
To jakas paranoja co w tej jelenie sie dzieje....nic tylko sie stad wynosic...masakra!!!!!!!!!!!!!!!!
~ska 11-01-2014 21:47
najwazniejsze jest to ze na miescie oplata parkingowa jest liczona od 7 rano do 17 wieczorem bodajrze tak to wyglada a pozostaly czas jest nie odplatny a w szpitalu placi sie za 24 godziny nie sie ktos tym szczegolem zajmie
~ 11-01-2014 21:54
powinno być bez opląt NIE PARKOWAĆ NIE DAĆ IM ZARABIAĆ
~Ryś 11-01-2014 22:16
Złodziejstwo i tyle. A śmiesznemu dyrektorokowi szpitala jeszcze czkawką sie to odbije. Pazerna hiena!
~ 11-01-2014 22:18
To czysta głupota, żeby tam parkować!
~ 11-01-2014 22:20
ABY ZYLO SIE LEPIEJ KOLESIA
~ 11-01-2014 22:23
Dr Watson świetny pomysł. jakby była potrzebna pomoc to bardzo chętnie się podejme. Nalezy coś z tym zrobić. Nie może być tak że ktoś nas okrada w biały dzień a mieszkancy okolicznych blokow nie beda mieli gdzie zaparkowac, bo wiadomo ze ludzie beda szukac tam gdzie darmo lub taniej Pracownikom szpitala tez każą płacić, śmiechu warte, żeby płacic za parking przy miejscu pracy
~ 11-01-2014 22:24
NIE POTRZEBA SIE WYNOSIC PO PROSTU NIE KARMIC BESTIE
~i.....a 11-01-2014 22:34
Gwizdy, gwizdy,gwizdy dla zarządcy szpitala ,żal,wielki LOL, DRAŻNIĄCA PARKINGOWA PORAŻKA ,życzę wszystkim zdrowia,aby nie musieli zbyt często korzystać z tej instytucji....
~SzanownyPan 11-01-2014 22:40
ZAWIŁA GDZIE DARMOWY PARKING DLA CHORYCH? GDZIE TERMY CIEPLICKIE? GDZIE MIEJSCA PRACY I FABRYKI NOWE OD CZASU PANA RZĄDÓW? GDZIE KINO MARYSIEŃKA? WSZYSTKIE PARKINGI W CENTRUM PŁATNE, OD FOTORADARÓW SIĘ ROI,DLACZEGO DO NASZEGO MIASTA NIE PRZYJEŻDŻAJĄ GWIAZDY, TYLKO ZESPOŁY KLASY "C", DLACZEGO W NOC SYLWESTROWĄ ZABRAKŁO PETARD BO TE "PIERDNIĘCIA ZA 10ZŁ" NAWET FAJERWERKAMI NIE BYŁY.CHYBA OWSIAK MU CI POKAZAĆ JAK SIĘ PUSZCZA FAJERWERKI.DLACZEGO NAJSŁYNNIEJSZA FONTANNA W MIEŚCIE MA PEŁNO BAKTERII GROŹNYCH DLA LUDZI.ZAWIŁA DLACZEGO PASAŻ GRODZKI JEST NA WYŻSZYCH PIĘTRACH PUŚCIUTKI (TAKI BYŁEŚ FIGO FAGO), ZAWIŁA DLACZEGO BILETY MZK KOSZTUJĄ JUŻ 3ZŁ A STAŁY PO 2,50 JAK CIEBIE NIE BYŁO.ZAWIŁA DLACZEGO WZROSŁY CENY ŚMIECI? ZAWIŁA MAM KONTYNUOWAĆ?
~do 22:40 11-01-2014 22:52
że o obiecanych tramwajach (potem skm ) nie wspomniawszy
~SzanownyPan 11-01-2014 22:56
NO TO JEDZIEMY.ZAWIŁA CO Z PUSTYM TERENEM W CENTRUM (DAWNY RYNECZEK NA TYŁACH RÓWNIE DAWNEGO KINA MARYSIEŃKA), TAKIE RARYTASY TAM MIAŁY POWSTAĆ.ZAWIŁA DLACZEGO ZNANE MARKI UBRAŃ NIE WYRAŻAJĄ CHĘCI OTWARCIA SWOJEGO PUNKTU W NASZYM MIEŚCIE A KTÓRE POWSTAJĄ WE WROCŁAWIU, GDZIE TWOJE ZACHĘTY? ZAWIŁA TAK SIĘ CHWALIŁEŚ "GRZYBKIEM" I JEGO ODRESTAUROWANIEM, IDŹ ZOBACZ JAK WYGLĄDA TERAZ, NIE BYŁEŚ ŁASKAW ETATU OTWORZYĆ DLA JEDNEGO OCHRONIARZA, ZAWIŁA SPRAWA SRAK PSÓW MIAŁA BYĆ ROZWIĄZANA ILE JESZCZE BĘDĘ DEPTAŁ PO CUDZYCH KUPSKACH, KOSZE POWYRYWANE, .... NA ULICACH.ZAWIŁA JAK DBASZ O CAŁY ZAROŚNIĘTY I NIEWYKORZYSTANY TEREN OBOK WIADUKTU A POD WIADUKTEM UL DLA NARKOMANÓW I KASOWANIE LUDZI ZA PRZEJCIE PRZEZ TORY.
~SzanownyPan 11-01-2014 23:10
ZAWIŁA DLACZEGO SPORTOWCY UNIKAJĄ WIZYT W NASZYM MIEŚCIE, JEDNĄ I TĄ SAMĄ WŁOSZCZOWSKĄ BĘDZIESZ ZAPRASZAŁ I CAŁOWAŁ PO NOGACH?GDZIE SZKOŁY OFERUJĄCE NAUKĘ DANEJ DZIEDZINY SPORTU, GDZIE TE DZIECI MAJĄ SIĘ SZKOLIĆ.ZAWIŁA GDZIE MIASTO PRZYJAZNE LUDZIOM NA WÓZKACH I CHORYM.WSZĘDZIE SCHODY, BRAK PODJAZDÓW, ZERO RUREK, MAJĄ JEŹDZIĆ PO TEJ TWOJEJ KOSTCE W CENTRUM? ZAWIŁA CZEKAM NA TWOJE OBIECANE JUŻ HOHOHOHOHO MULTIKINO- PRAWDZIWY BYK WŚRÓD BYKÓW.ZAWIŁA JAK ROZWIĄZAŁEŚ FATALNE WARUNKI SZPITALNE W JELENIEJ GÓRZE, MIAŁEŚ TYLE CZASU OSOBIŚCIE WIDZIAŁEM CZŁOWIEKA W SZPITALU Z OBCIĘTĄ NOGĄ PRZEZ PIŁĘ - CZEKAŁ NA POCZEKALNI 4 GODZ. TWÓJ KRES NADSZEDŁ ZAWIŁA BĘDĘ CI TO PRZYPOMINAŁ.SKOŃCZYŁY SIĘ ŻARTY.
~~pacjentka 11-01-2014 23:33
Pomijając to, mam chorego synka który dostaje ataków duszności i to takich ze zaczyna się dusić i co pogotowie nie przyjedzie (bo nie ma takiej potrzeby jak to oni mówią) I co pojade samochodem i bede musiała zatrzymać sie przed je....** szlabanem zeby wziąć bilecik, a dziecko ma mi sie udusić? Chore jest to ze zarabiają kosztem ludzi..
~Blądimać 11-01-2014 23:40
Tutaj był dobry pomysł o nieprzekazywaniu 1% z podatku. Jest tylu innych potrzebujących. Jak widać z tych procentów z poprzednich lat wybudowali nam szlabany.
~ 11-01-2014 23:55
chcieliśta kapitalizmu to mata,
~Pi 12-01-2014 1:12
Jeżeli szpitalni złodzieje postanowili okraść mieszkańców/pacjentów to Miasto (prezydent + radni) nie mają prawa przekazać do tej niby lecznicy ani jednej złotówki. Jeśli Pan Prezydent nic nie zdziała to niech do następnych wyborów nie startuje.
~Pi 12-01-2014 1:32
No i chciałem jeszcze dodać, że jak ja zajumam bułkę w Rondzie, to jakos to toleruje, ale mnie doją z kasy, to mam wnerwa Panie Przydencie.
~Pi 12-01-2014 1:52
do PI z 1:32 Jak masz coś do powiedzenia do pisz pod własnym nickiem a nie podszywaj się pod cudzy (nieźle Ci to wyszło bo też z Vectry). Musisz być biurokratą z ratusza bo tylko tacy ... mają poglądy Urbana - że rząd/urzędnik się sam wyżywi (metodami Kędziory i Woźniaka ze szpitala).
~kacper123 12-01-2014 6:27
No tak ale tą drogą przecież wyjeżdżały karetki,to teraz jak się zrobi korek przy szlabanie albo się zepsuję???A drugiego wyjazdu dla karetek niema. A po drugie przy pogotowiu jest przecież prosektorium to co karawany które przyjeżdżają po zmarłych też będą płacić??? GŁUPOTA!!
~ 12-01-2014 6:48
WYBORY NA PROGU KONIECZNIE ZAPAMIETAC I KONIECZNIE DOMAGOC SIE WYWALENIA ZA ... NO BRUK TEGO ... PREZESA WODNIKA
~jeronimo 12-01-2014 9:21
trzeba napisać do fundscji Owsiaka, aby nie ważył się przekazać ani jednej złotówki na rzecz tego pazernego szpitala.
~czytający 12-01-2014 9:47
Najlepiej zarabia się na ludzkich nieszczęściach , tragediach i chorobach , oraz śmierci . Ludzie , którzy bogacą się w taki sposób nie zasługują na dobre traktowanie . Powinno tępić się takich , takie hieny.Nie powinno być skrawka miejsca w cywilizowanym społeczeństwie dla nich i ich menadżersko-biznesowych pomysłów.
~iu 12-01-2014 11:10
do "taki jeden" Ty nie jesteś "taki jeden" ty jesteś oślizły LIZUS Twoją profesją jest lizanie pięt i popisywanie się .Masz mózg pisząc ze samochód to luksus?.Za komuny nawet pralka była luksusem .Czym dojechać do pracy jak jeden kurs ma autobus? kupuje sie rzęch- luksus za kilka tys. i można podjąc prace za 1680zł. br. z tego benzyna ubezp. parkingi i utrzymanie rodziny ale lepsze to niż nic. Rozumiesz to k...... w płocie ? Slepy jesteś na rzeczywistośc ? to milcz. Jak lubisz żyć jak prymitywny jaskiniowiec to nie krytykuj innych którzy chcą mieć na wodę ,opłatę śmieci gazu prądu ubranie leki .Czy to wiele?Jak nie mamy to możemy narzekać bo zabierają nam podstawę zycia Lepiej milcz jak nic nie rozumiesz
~Ktos 12-01-2014 11:11
Arturek ma racje.W kazdym "cywilizowanym"kraju europy ludzie placa za parkingi przy szpitalach.
~ola 12-01-2014 11:12
Złodzieje
~Boss 12-01-2014 11:24
TO JEST ŻEROWANIE BARBARZYŃCÓW NA LUDZKIEJ TRAGEDII TAM PRZYJEŻDŻAJĄ LUDZIE CHORZY CZĘSTO RODZINY DO OSÓB W CIĘŻKIM STANIE OSTATNIĄ RZECZĄ O KTÓREJ SIĘ WTEDY MYŚLI JEST OPŁATA ZA PARKING A TE POZBAWIONE SKRUPUŁÓW CWANIAKI SKRUPULATNIE TO WYKORZYSTUJĄ ,PO ZA TYM TEN PARKING JEST NASZĄ WŁASNOŚCIĄ WYBUDOWANĄ Z NASZYCH PODATKÓW JAKIM PRAWEM JAKAŚ PRYWATNA FIRMA KRĘCI DZIĘKI TEMU LODY ,NIECH UTRZYMANIEM PARKINGU JEGO ODŚNIEŻANIEM ZAJMIE SIĘ ŚWITA DARMOZJADÓW Z BIUR I TAK NIE MAJĄ NIC DO ROBOTY
~reformator 12-01-2014 11:38
Koniecznie i natychmiast zebrać parkujących i ustalić sposób na to, by te bandyckie praktyki zmienić W tym szczególnym miejscu należy pobierać symboliczne kwoty i tak trzeba postanowić Za taką decyzją pójdą murem wszyscy parkujący Czas sie rozprawić z tą bandą kolesiów , którzy zdzierają z nas bez litości Trzeba zorganizować ludzi i zawiesić opłaty do czasu ustalenia nowych zasad. Ustalić termin zebrania Na pewno dużo osób przyjdzie
~Ktos 12-01-2014 11:39
Arturek ma racje.W kazdym "cywilizowanym"kraju europy ludzie placa za parkingi przy szpitalach.
TONI 12-01-2014 11:46
Gdzie mieści się siedziba Kierownika do spraw Ryzyka i Infrastruktury Parkingowej przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Może jakiś adres do korespondencji, gdzie można składać swoje spostrzeżenia i uwagi?
~OBYWATEL2222 12-01-2014 12:19
DO TONI = pokój 175 = jak wejdziesz do szpitala głównym wejściem to w prawo i zaraz pierwszy pokój po prawej :) życzę INTELIGENTNEJ rozmowy :)
~K_asia1 12-01-2014 13:26
Zawiłę i jego kolesiów odpowiedzialnych za nadzór rozliczymy przy najbliższych wyborach.
~wiesława 12-01-2014 13:30
Na wszystkich płatnych parkingach w mieście jest kilka miejsc bezpłatnych dla inwalidów, a w takiej instytucji jak szpital niestety nie ma .Życzę dyrektorowi na stare lata kiedy będzie schorowany i niepełnosprawny aby zachował dobrą pamięć o tym jak sam traktował niepełnosprawnych.
~socjalista 12-01-2014 13:44
Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to, czy ktoś z tego skorzysta, czy nie - zależy wyłącznie od niego.TAK orzekł Zdrojewski jakłupić to do końca
~ 12-01-2014 13:50
Zawiła co roku umarza długi wielomilionowe szpitala wobec miasta,w zamian szpital doi pacjentów gdzie się da nawet na parkingu, ... PO przerażający !!
~eco 12-01-2014 13:51
W Warszawie na przyszpitalnym parkingu na ul. Banacha godzina postoju kosztuje 4 zł. Pacjent, który przyjechał samochodem, lub został przywieziony nim może poprosić lekarza o wydanie świstka potwierdzającego, że był klientem lecznicy i na tej podstawie nie ponosi żadnej opłaty parkingowej.
~Aqa 12-01-2014 14:05
Czytając to przeraziłam się... ok tu tato czuwał przy dziecku ale co z pracownikami? Pielęgniarka zaczyna pracę od 7-19 czy od 19-7 musi być ciut wcześniej i później schodzi z pracy (przebranie się przekazanie dyżuru itd) zakładając że auto stoi 13h płaci za parking 25zł ... pracuje 12/24 więc nie jest to małą kwota. No litości - ... do kwadratu :/
~MMM 12-01-2014 14:28
Arturek ty ... jak ty bedziesz musial siedziec w szpitalu i przyjdzie ci zapłacic za ten parking to moze wtedy bedziesz inaczej spiewac a zycze ci tego.
~do wesoło 12-01-2014 15:42
w PRL na pewno takiego syfu nie było..!
~dyrektor 12-01-2014 16:43
Szanowni Pacjenci, bardzo proszę o wyrozumiałość. Zarówno pracownikom administracji jak i lekarzom należą się podwyżki. W związku z niecałkowicie satysfakcjonującym kontraktem z NFZ konieczne jest poszukiwanie na ten cel rozwiązań niestandardowych np. płatnego parkingu, płatnej telewizji, opłat za szatnie etc. Nie jest to efekt naszej złej woli, ale zwykła konieczność. Po ludzku proszę zrozumćie nas. Jak dotąd nikt nie złożył ani jednego protestu w związku z parkingiem. Jeżeli osoby z bloków na przeciwko szpitala odczuwają dyskomfort z powodu zwiększonego ruchu parkujących - osobiśćie polecam przeniesienie się na zamknięte osiedle z miejscami parkingowymi lub wybudowanie własnego domu. W Jeleniej Góre jest to naprawde na przyzwoitym poziomie cenowym. Z wyrazami szacunku, Pan Dyrektor
~KRISSTO 12-01-2014 17:04
Dwie dyrektorki pomimo, że się bardzo nienawidzą to jednak poszły rączka w rączkę w wyciąganiu kasy od Jeleniogórzan z parkingu. A chodzi o zarobienie kasy na opłacenie 4,5 tys. netto dla firemki mężusia którego pani I.F. ściągnęła sobie do działu jako ,,doradcę technicznego" bez żadnej znajomości Prawa Budowlanego oraz uprawnień budowlanych czy też Dozorowych. A szpital już złapał przez ostatnie 3 lata po oddłużeniu kilkanaście milionów długów. O co tutaj chodzi???
~ 12-01-2014 18:12
Chamstwo należy tępić w zarodku, parking winien istnieć lecz opłaty winne być realne a nie wzięte z księżyca !!!!!!!!!!
~Zdzichu 12-01-2014 18:25
Byłem, zapłaciłem i jestem zadowolony:)
~ 12-01-2014 18:32
Do 18.25 Zdzichu ty naprawdę jesteś chory, czy byłeś u właściewego lekarza ??
~kabek 12-01-2014 20:37
Kierowniku czegoś tam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A właściwie .... parkingowego przy szpitalu !!!!!!!!!!!! Jestem osobą nie pełno sprawną i mam karte parkingową. Pytanie do "kierownika" : gdzie mam ją wsadzić aby nie płacić ????????????
~dziunia 12-01-2014 20:51
no tak trzeba wymysłony stołek opłacic, najprosciej metodą "hieny". Jak zwykle nie można po ludzku, tylko trzeba się dać nauczkę i przypomnieć, ze nawet na nieszczęsciu i tragedii można zarobić.
~ 12-01-2014 21:05
"W Warszawie na przyszpitalnym parkingu na ul. Banacha godzina postoju kosztuje 4 zł. Pacjent, który przyjechał samochodem, lub został przywieziony nim może poprosić lekarza o wydanie świstka potwierdzającego, że był klientem lecznicy i na tej podstawie nie ponosi żadnej opłaty parkingowej. " to byłoby rozwiązanie tej sprawy... dlaczego nikt ze szpitala o tym nie pomyślał? nawet pod marketami parking jest za darmo dla klientów, a jeśli w szpitalu jest jakiś kierownik od parkingu to właśnie od mógłby pilnować tego, aby nikt postronny nie robił sobie tam bezpłatnego postoju, lecz aby parking był dla pacjentów i rodzin ich przywożących i odwożących. Bo inaczej trzeba będzie tam dojeżdżać taksówkami, a to nie jest żadne rozwiązanie dla ludzi.
~Ja 12-01-2014 21:15
A co z tymi, ktorzy muszą skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej, która też jest w budynku szpitala? Przyworzę chorą mamę, ktora nota bene ma kartę parkingową i płacić nie powinna, czekam z nią kilka godzin w kolejce i po wyjściu muszę uiścić opłatę za parking? To wbrew przepisom. Proszę, żeby pomoc swiąteczna znalazła inne lokum! Na przykład niech wróci do Promedu!
~Gość 56 12-01-2014 21:57
A ja ostatnio byłam w szpitalu w Pile i tam parking kosztuje 1zł za godzinę ale nie więcej niż 5zł cały dzień.Szpital mieści się na ul.Rydygiera 1.Nie wierzycie,zadzwońcie.Jednak się da.
~Ten tam 12-01-2014 23:03
Pan kierownik to szczur......myka pod murem...Znany skądinąd różnym dłużnikom. Postanowił zarobić w szpitalu. Cóż panie K. dłużnicy nie płacą ????
giersdorf 13-01-2014 11:13
!!! TO K... JEST SKANDAL!!!!!!!!! TAKIEGO ZŁODZIEJSTWA TO JESZCZE W ŻYCIU NIE WIDZIAŁEM!!! Muszą polecieć głowy!!!!!!! Za to, że samochód - który służy do przemieszczania się - stoi pod gołym niebem pod szpitalem to okrada się ludzi z ostatnich pieniedzy... No bo przecież tam porzyjeżdża się na występy taneczne, do restauracji na lody lub do kina 3D -prawda??????????? To można "kroić" ile wlezie...
~ 13-01-2014 22:46
UKŁAD MAFIJNO -KOLEŻEŃSKI SIĘ STWORZYŁ??????
~ 13-01-2014 22:50
OMIJAJCIE LUDZIE TEN PRZEDSIONEK PIEKŁA !!!! JEDŹTA GDZIE INDZIEJ , wolny rynek , a na nich wywalić !!!!!!
~żywy 14-01-2014 11:36
ten szpital to zwykła umieralnia
~Anna 29 14-01-2014 12:00
Ja bym chciała wiedzieć, co Redakcja może zrobić, żeby ktoś ten durny regulamin zmienił?! My, szare człowieki, mamy ograniczony dostęp do władz miasta, itp. Ale Redakcja chyba by mogła?! To jest jakieś nadużycie!!! Ludzie chorują i spędzają wiele godzin w szpitalu. Dzięki osobom, które je odwiedzają mają choć trochę radości w bólu... nie wspomnę o dzieciach, które muszą być z rodzicami 24h/dobę. Czy nie można wyznaczyć parkingu dla tych, którzy planują w szpitalu spędzić więcej czasu? Nikt nie powinien płacić za parking, ale jeśli już ktoś musi, to niech to będzie osoba sporadycznie go odwiedzająca. Ludzie, czy musimy umrzeć na parkingu, żeby ktoś tę sprawę popchnął odpowiednim ludziom? Redakcjo, wzywam do obrony obywateli.
~Marek 0357 14-01-2014 13:27
Nie tak dawno temu pan Zawila chwalil sie ze od kilku lat umarza podatek szpitalowi.Moze czas zeby szpital zaczal placic tak jak wszyscy?Skoro oni z nas zdzieraja to dlaczego mamy dokladac do nich z naszych wspolnych pieniedzy?
~Gbest 14-01-2014 13:36
Mam tylko pytanie. Jak teraz dojechać pod wejście szpitala z chorym i słabym. ?
~Kris 14-01-2014 19:31
Złodziejstwo i rozbój w biały dzień.
~rehabilitant 14-01-2014 22:47
zdzierstwo, pazerność, szukanie sposobów na wyrywanie ludzion pieniędzy. My jeleniogórzanie zapłaciliśmy za ten szpital a teraz wyrywa się nam pieniądze z kieszeni i to nie małe. Złodziejstwo w majestacie prawa.
~lala 15-01-2014 1:21
Tacy wszyscy mądrzy a jak troszke pomyślicie to za grosze kilka dni postoicie.
~Bagi 15-01-2014 4:00
Haha, pierwsze 15 minut za darmo??? I co z tego? Ja wczoraj krążyłam 5 minut po parkingu, żeby znaleźć gdzieś wolne miejsce....potem na 6.piętro odebrać siostrę z oddziału, zjechać z tymi wszystkimi szpitalnymi bagażami i...łącznie wyszło jakieś 35-40minut... Nie wiem czy w tych 15 minutach zmieściłbyś/-ałbyś się wjeżdżając->opłacając bilet i wyjeżdżając z tego parkingu.... w październiku mój synek leżał na pediatrii 5 dni, nie dość, że mąż dojeżdżał 25 km ( w jedną stronę) to jakbyśmy mieli jeszcze zapłacić za parking to wyszłaby całkiem niezła sumka, może i pensja dla niejednego... Żenada.
~ 16-01-2014 10:07
Opłata powinna byc uazleżniona od marki samochodu i rocznika. Tabela z markami i cennikiem powinna wisiec na wjeździe. Tanie rzęchy powinny tanio parkować. Drogie samochody - droga opłata za parkowanie. Byłoby sprawiedliwie. Nikt by sie nie rzucał.
~ja 16-01-2014 20:05
Nigdzie nie widziałam czegoś podobnego - nie chodzi mi o płatny parking ze szlabanami. Chodzi mi o brak mozliwości dojechania pod szpital. O zablokowanie dojazdu dla karetek i osób usiłujących dowieźć osoby chore pod drzwi. Po co te szlabany na drodze dojazdowej, na której wystarczyło postawić zakaz parkowania? Ktoś czeka na nieszczęście, które może wydarzyć się, kiedy karetka, lub osoba prywatna utknie w korku przed szlabanem i nie dowiezie na czas chorego?
~waga 17-01-2014 13:39
szpital to biznes tam za wszystko się płac ale krew to chcą za f...r, płaćcie cwaniaczki mam ORH- i nie mówcie że jestem jakiś dupek bezduszny-to wasza szkoła biznesu.
~betiblu 17-01-2014 15:32
No to, że muszą płacić honorowi dawcy krwi za parking to jest największy skandal w skali kraju! To już jest sprawa dla prokuratora! Czy w tym mieście nie ma nikogo, kto by pociągnął tych ... cenzuralnych słów brak... do odpowiedzialności karnej za to przestępstwo? Hej, "władze" miasta - obudźcie się!
~jarosz 17-01-2014 20:50
raz w tygodniu przyjezdzam na chemie W szpitalu spedzam 12 godz .kiedys jezdzilem sam ale teraz wozi mnie kolega bo nie mam gdzie zostawic auta wysadza mnie na Elsnera
~sir 17-01-2014 21:07
Rozbój w biały dzień. Bandyckie rządy Tuska
~sirrr 17-01-2014 21:19
Rano przez te szlabany są utrudnienia w ruchu bo korek tworzy się już na ulicy Ogińskiego. Niech ich szlag...
~kmp 18-01-2014 21:15
Chodzi plotka że podobno następnym pomysłem dyrekcji Szpitala jest odpłatność za korzystanie ze szpitalnych wind. Po schodkach dla zdrowia. Po schodkach obywatele! A na marginesie Szpital jeleniogórski to chyba jedyny szpital na świecie na którym nie ma jakiegokolwiek widocznego w nocy z daleka neonu że to placówka mająca coś wspólnego ze zdrowiem. Dobrze ze jestem tutejszy to wiem...
~zdruzgotana 21-01-2014 22:49
Arturem ty chyba masz coś z głową ludzie Którzy przyjeżdżają do szpitala albo są chorzy czasem śśmiertelnie albo w odwiedziny dyrektor szpitala to jakiś okrutny człowiek bez serca który wymyślił sobie jakby tu jeszcze zarobić na cudzym nieszczęściu żal patrzeć
~pol. 29-01-2014 20:50
Może mi pan Dyrektor szpitala lub osoba która z pana polecenia zajmuje się prowadzeniem tego złodziejskjego procederu wytłumaczy dlaczego zegar odczytujący godzinę wjazdu na parking był synchronizowany z moim do prawie sekundy, ale główny przy automacie pobierającym opłatę różnił się o 4-minuty do przodu w rezultacie za pomocą automat ukradł mi pan 2złote tak to się nazywa zwróciłem się do pań siedzących w marketingu skierowały mnie do pana odpowiedzialnego za te bramki odpowiedział że to komputer liczy wobec powyższego on już nie morze niczego zrobić zwróciłem się do pań z marketingu ponownie jedna z pań stwierdziła że pana który zajmuje się tymi sprawami a jest zwierzchnikiem tamtego pana będzie jutro od siódmej abym jutro przyjechał ona przekaże tą wiadomość tak żeby odzyskać 2 złot
~ 4-03-2014 19:13
Szpital oraz parking zostal wybudowany za nasze pieniadze i to my spoleczenstwo jestesmy wlascicielam szpitala oraz parkingu.Kazdy kto wyludza od wlasciciela pieniadze za kozystanie z jego wlasnosci jest ZLODZIEJEM
~emeryt 3-05-2018 15:29
Mieszkam 40 parę kilometrów od Jeleniej Góry, w sprawie konsultacji dotyczącej ZAĆMY Wzroku, musiałem pojechać do tego szpitala, wynajmując sąsiada z samochodem, po paru godzinach przebywania w szpitalu, i dotarciu do automatu płatności za parking, musieliśmy jeszcze odczekać w kolejce, a sama wielkość sumy do zapłaty prawie powaliła nas na kolana,( to na mnie spoczywała ta opłata) po prostu, jest to rozbój w biały dzień, ceny jak na Okęciu, tyle że do Okęcia im daleeeeko, że też nikt za to się nie wezmie!?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group