Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2761
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pablopavo i Ludziki

Niedziela, 17 listopada 2019, 18:43
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2019, 20:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pablopavo i Ludziki
Fot. Tomek Raczyński
Za nami długo wyczekiwany koncert w Jeleniogórskim Centrum Kultury. W sali widowiskowej przy ul. Bankowej wystąpił Pablopavo i Ludziki. Grupa najlepiej czuje się w reggae, popie, hip–hopie, elektronice, balladach, ale też eksperymentuje.

Pablopavo pierwszy zespół założył z przyjaciółmi ze szkoły w roku 1993. Początkowo występował jako gitarzysta i wokalista. Od roku 1996 do dziś Pablopavo jest członkiem Antikonsjum rekords – nieformalnej grupy muzykujących przyjaciół, która okazała się szkołą muzyki i nie tylko muzyki. W roku 1999 powstała Magara, gdzie grał na gitarze i nawijał. Zespół zagrał paręnaście koncertów i pozostawił po sobie materiał koncertowy (afterbeat.org). W tzw. międzyczasie powstało Zjednoczenie Sound System, z którym Pablo związany jest do dziś (pozostali członkowie to Reggaenerator, Diego i dj Krzak, dawniej również Manana). Zjednoczenie zagrało już paręset imprez, przez wiele lat prowadziło dwa cykle muzyczne: Czwarty Żywy Punkt - już niestety nie odbywający się i Reggae Faza - najstarszą trwającą imprezę reggae w mieście.

W roku 2003 powstał zespół Vavamuffin, w którym Pablo jest jednym z trzech wokalistów. Więcej informacji na stronie zespołu (http://www.facebook.com/vavamuffin, www.vavamuffin.art.pl). Pablopavo występował również w zespole Sedativa oraz projekcie/sound systemie Ba-Lan. Przez wszystkie te lata Pablo współpracował też z różnymi zespołami i solistami, śladem po tej działalności jest około 40-u płyt i niezliczona ilość koncertów, imprez itd. Od 2007 roku Pablo pracował nad solową płytą pt. „Telehon”, która pod szyldem Pablopavo i Ludziki ukazała się we wrześniu 2009 roku nakładem Karrot Kommando - najlepszej niezależnej wytwórni w Polsce. 30 marca 2011 ukazała się płyta – 10 Piosenek „Pablopavo i Ludziki”. 28 listopada 2011 pojawił się krążek – „Głodne Kawałki” Pablopavo i Praczas. To nowe przedsięwzięcie z producentem i autorem Rafałem "Praczasem" Kołacińskim, znanym chociażby z Masali czy Villige Kollektive. Pablopavo grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i VAVAMUFFIN.

Pablopavo i Ludziki występują w składzie:
Pablopavo – wokal, teksty
Earl Jacob – chórki
Radek Polakowski – skrzypce, akordeon, melodika
Raffi Kazan – gitara elektryczna i akustyczna
Emiliano Jones – bas, instrumenty klawiszowe, programowanie
Dj Zero – mpc, skrecze, programowanie
Jakub „Jahcob Junior” Kinsner – perkusja
Barton – dub master.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group