Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9996
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: P. Paczóski na wiceprezydenta? To plotka!

Piątek, 5 lutego 2016, 15:46
Aktualizacja: Sobota, 6 lutego 2016, 8:23
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: P. Paczóski na wiceprezydenta? To plotka!
Fot. Jelonka.com
W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że Piotr Paczóski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma zostać mianowany na stanowisko wiceprezydenta Jeleniej Góry. – Nie wiem, skąd ten pomysł, nie miałem takiego zamiaru, co więcej – ustawa zabrania mi powoływania trzeciego wiceprezydenta, a swoich obecnych zastępców wymieniać nie zamierzam – dementuje plotkę Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Autorzy owej informacji twierdzą, że stanowisko wiceprezydenta dla przedstawiciela SLD miało być „nagrodą” za wstrzymanie się od głosu radnych SLD w głosowaniu za wprowadzeniem do porządku obrad ostatniej sesji
(29.01) projektu uchwały o odmowie przyjęcia taryf zaproponowanych przez spółkę „Wodnik”. Wniosek o rozszerzenie obrad o tę uchwałę złożył przewodniczący rady Leszek Wrotniewski, który przekonywał, że na podst. art. 24 ust. 5 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków rada może podjąć uchwałę o odmowie przyjęcia taryf, jeśli wniosek został sporządzony niezgodnie z przepisami.

Wniosek został jednak odrzucony. Zabrakło bowiem bezwzględnej liczby głosów poparcia. „Za” zagłosowało 10 radnych (Wrotniewski, Iwaniec, Ładziński, Szklarska, Szymański, Ziętek, Łojek, Kubicki, Rypiński, Jezierski). Pozostałych 10 wstrzymało się od głosu. Anna Ragiel, Danuta Wójcik i Wojciech Łużniak byli tego dnia nieobecni na sesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group