Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ożywić ścieżki wokół Sobieszowa

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
Zapomniane trakty, które wiją się pomiędzy równie zaniedbanymi stawami w pobliżu Sobieszowa powinny – po doprowadzeniu ich do porządku – stać się jedną z atrakcji dzielnicy pod Chojnikiem.

Taki jest cel Zespołu Aktywności Społecznej, który pragnie uświadomić ludziom, jak wiele terenów dotychczas zaniedbanych mogłoby służyć mieszkańcom i turystom. – Aby się o tym przekonać, zapraszamy wszystkich na spacer, który pozwoli zobaczyć te ścieżki i przekonać się, w jakim one są stanie – mówi Halina Moszyńska, liderka ZAS.

Zespół jest już po rozmowach z gminą Podgórzyn, Karkonoskim Parkiem Narodowym oraz miejscowymi rolnikami, którzy obiecali – w razie potrzeby – wyrównanie niektórych traktów, zwłaszcza przylegających do pól. Sobieszowianie pragną też zainteresować inwestorów tak, aby powstała sieć spacerowych traktów wygodnych dla turystów i całych rodzin. – Są to piękne tereny, którymi nikt do tej pory się nie zainteresował – podkreśla H. Moszyńska.

Spacer dla wszystkich chętnych rozpocznie się jutro (piątek) o godz. 16. Zbiórka przy nieczynnym basenie przy ul. Łazienkowskiej. Po spacerze przewidziane jest ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group