Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6343
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwierają drogi przed niepełnosprawnymi, dołącz do nich!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 maja 2013, 9:11
Aktualizacja: 9:19
Autor: KSON
„Otworzyć nowe drogi”, to program integrująco – aktywizujący opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych realizowany przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze przy współudziale Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie i Fundacji Wspomagania rozwoju TU I TERAZ w Toruniu.

Projekt zaadresowany do uczestników z województwa dolnośląskiego, małopolskiego i kujawsko pomorskiego. Jego cel podniesienie jakości życia opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych przy równoczesnym usprawnieniu i polepszeniu sprawowanej opieki oraz zaktywizowaniu osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu przewidywane są warsztaty integrująco – motywujące oraz psychologiczne konsultacje indywidualne. Warsztaty mają charakter wyjazdowy, organizatorzy zapewniają wykwalifikowaną kadrę trenerów, nocleg w hotelu w atrakcyjnej miejscowości, całodzienne wyżywienie i dojazd.

W programie spotkania omawiane będą między innymi tematy: „Niepełnosprawność; czym jest? Co daje? Co zabiera?”, „Odetchnij aby obdarować innych, komfort i relaks”, „Skąd brać siłę i energię do działania?”, „Jak być asystentem w procesie poszukiwania pracy dla podopiecznego?”, „Jak opracować bilans umiejętności i możliwości podopiecznego?”, „Seksualność osoby niepełnosprawnej”, itd.. Kontynuacją warsztatów wyjazdowych będą warsztaty stacjonarne. Psychologiczne konsultacje indywidualne prowadzone będą w miejscu zamieszkania (lub innym miejscu wskazanym przez Uczestnika). Ta część projektu stanowić będzie okazję do kontaktu i przeprowadzeniu rozmów oraz zdiagnozowania głównych problemów osób niepełnosprawnych, będzie także okazją do uzyskania wsparcia podczas wprowadzaniu zmian w konkretnych życiowych okolicznościach.

Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych: rodziców, współmałżonków, rodzeństwo, dzieci lub inne osoby z najbliższego otoczenia sprawujące na co dzień opiekę nad osobą niepełnosprawną.

Udział jest bezpłatny - organizatorzy zapewniają również całodobową opiekę nad podopiecznymi w trakcie pobytu Uczestników na warsztatach oraz zwrot kosztów przejazdu. Rekrutacja trwa od 6 maja 2013 r.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt:
Uczestnicy z woj. dolnośląskiego – Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, 58-500 Jelenia Góra, Osiedla Robotnicze 47A, tel. 75 64 512 43;
Uczestnicy z woj. małopolskiego – Biuro Regionalne KSON w siedzibie Stowarzyszenia Dobrej Nadziei, 31-135 Kraków, Plac Świętego Ducha 3, tel. 12 64 405 08;
Uczestnicy z woj. kujawsko – pomorskiego – Biuro Regionalne KSON w siedzibie Fundacji Wspomagania Rozwoju TU I TERAZ, 87-100 Toruń, ul. Szeroka 43/2, tel. 883 200 066.
Projekt zakończy się w listopadzie 2013r.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Anonimol 10-05-2013 11:10
Dziękuję, ale mam nadzieję, że nie będę zmuszony nigdy dołączać do niepełnosprawnych.
~Człowiek Koń 10-05-2013 12:07
W POlandii sprawni nie mają dróg do jazdy a oni kalekim będą drogi robić. komediaa.
Niggers™ 10-05-2013 12:28
DO CZEGO MAM DOŁĄCZYĆ ? DO NIEPEŁNOSPRAWNYCH ?
~ 10-05-2013 12:52
Taaak człowieku koniu, dla ciebie bedą robić ,dla ciebie... bowiem autem do wc chcesz juz wjeżdzać, a stąd droga prosta i bez wybojów do pańskich jaj, a je to już wnieść się nie da, trzeba będzie je podwozić. niggers, nie martw się, ten proces w twoim przypadku już zaistniał..... wszyscy to widzą a ty, biedaku , nie ? I dla ciebie animolu mam radę, jest sezon, weż motocykl swój albo i nie, pożycz, rozpędż się do 200 km/h i pędzikiem na najbardziej dziurawą drogę i koniecznie z drzewami, zakrętami i betonowymi domami w pobliżu....Korzyść dla wszystkich,szczególnie dla ciebie, przynajmniej umrzesz młodo, tylko pamiętaj , nie spieprz tego
~ 10-05-2013 13:05
No i człowieku koniu, dla takich jak ty powinni otworzyć nowe szkolnictwo specjalne, aby tacy jak ty mogli czytać ze zrozumieniem. T o chyba tam w programie też jest. Co prawda nie wyszczególnili tylko dla konia, ale uwierz na słowo ,tak! tam też i o tobie mowa.Między innymi Nie PYSKAJ bo to dla ciebie otwierają nowe drogi ...edukacyjne. Nie PYSKAJ ino doceń , członku spoleczny( cyt.CHWDP)
~Patοl 10-05-2013 16:44
CH.W.D.P. WIELKIM CZŁOWIEKIEM JEST...
~aqua 10-05-2013 18:56
Jak to jest ,że jedni otwierają drogi a inni zamykają jak np. MOS ,uniemożliwiając uczniowi z aparatem z aparatem słuchowym udziału z zawodach
~ 11-05-2013 7:09
najlepsza droga dla niepelnosprawnych to lomnicka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group