Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13513
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego

Środa, 26 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:22
Autor: DZ
Jelenia Góra: Otwarte spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego
Fot. DZ
W drugi czwartek każdego miesiąca w Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbywają się otwarte spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 13 stycznia 2005.

Osoby biorące udział w spotkaniach recytują swoje wiersze. Pozostała część grupy poddaje najczęściej dane dzieło swoistej ocenie oraz ewentualnej krytyce. Nie oznacza to jednak, że krytyka ta w jakiś sposób dyskryminuje twórców, którzy zdecydowali się poddać swoje liryki ocenie, raczej można stwierdzić, iż pomaga im uświadamiając jakie powinni wprowadzić korekty w swojej twórczości i w jakim kierunkami ich praca powinna podążać.

Na spotkaniach Klubu Literackiego panuje ciepła oraz bardzo miła atmosfera, a tematem rozmów jest nie tylko poezja. Uczestnicy spotkań lubią bardzo często poruszać wiele innych tematów, co doskonale rozładowuje napięcie, a zarazem pozwala na bez stresowe wdrożenie się w to nietypowe środowisko. Nowe osoby mogą więc liczyć na pomoc oraz niezwykłą wyrozumiałość ze strony stałych i zasłużonych już członków klubu. W wielu momentach to właśnie oni wyciągają pomocną dłoń w kierunku amatorów zaczynających dopiero swoją przygodę z poezją i literaturą.

Dwa razy do roku klub organizuje warsztaty literackie, które z reguły odbywają się w nieco bardziej wyszukanych i specjalnie aranżowanych miejscach jak np. plenery na łonie natury. Również i tutaj panuje luźna i przyjemna atmosfera, jednak więcej czasu poświęca się wielu tematom i są one dokładniej omawiane i dyskutowane. Starsi stażem członkowie chętnie dzielą się zdobytą wiedza oraz doświadczeniem. Ze względu na nietypowy charakter takich warsztatów, jest to czas kiedy naprawdę członkowie klubu mogą się odprężyć i oderwać od szarej rzeczywistości, przebywając w swoim towarzystwie.

Klub też organizuje specjalne konkursy poetyckie. Bardzo często biorą w nich udział również twórcy z innych rejonów Polski. Gośćmi takich imprez są często znani polscy poeci, którzy pomagają ocenić pracę stawiających pierwsze kroki literatów.

JKL jak widać oferuje wiele niezwykłych możliwości na spełnienie swoich artystycznych ambicji. Uczestnictwo w jego pracach jest okazją do tego, aby pochwalić się swoimi dokonaniami, nauczyć wiele nowych rzeczy i przede wszystkim rozwinąć skrzydła i móc uwierzyć we własny talent.

Joanna Osiak, która sprawuje pieczę nad Jeleniogórskim Klubem Literackim i sama bierze udział we wszystkich spotkaniach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wiek nie ma znaczenia, jednak członkowie klubu szczególnie zachęcają młode osoby, które chcą podzielić się swoją twórczością, doświadczeniami i sposobem postrzegania poezji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
524
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group