Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5058
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarcie wystawy "Pamiątka z Karkonoszy" w BWA

Czwartek, 8 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 9:55
Autor: marek
Jelenia Góra: Otwarcie wystawy "Pamiątka z Karkonoszy" w BWA
Fot. Marek
Od dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych przy Placu Ratuszowym oglądać można wystawę prac 35 artystów związanych z Jelenią Górą i okolicami, zatytułowaną - "Pamiątka z Karkonoszy". Obejrzeć można obrazy, rzeźby, instalacje przestrzenne czy niezwykłe przedmioty codziennego użytku.

Jednym z wystawiających jest Zbigniew Frąckiewicz, mieszkaniec Szklarskiej Poręby, autor słynnych ludzi z żelaza, który przedstawia zminiaturyzowaną wersję swojego sztandarowego dzieła. Jednak nadal jest to pamiątka ciężkiego kalibru, bo jeden żelazny ludek waży 20 kilogramów.

Jeleniogórska plastyczka, Edyta Kulla zaprojektowała butelkę z wodą regionalną i witraż z butelkami jako motywem przewodnim. Jest też jelonek na sprężynce z granitową podstawką, autorstwa Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz. Ale większość dzieł to grafiki i obrazy, miedzy innymi urodzonego w Sobieszowie Darka Milińskiego, które już są pamiątką z Karkonoszy dla wielu, ale tylko tych, co mogą na obraz wyłożyć kilka tysięcy złotych.

Czy któraś z wystawianych prac może stać się równie znana jak Liczyrzepa, czyli niemiecki Rübezall, którego kupić można na każdym stoisku z pamiątkami? Czas pokaże, ale do BWA warto się wybrać, aby sprawdzić, co proponują miejscowi artyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group