Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6346
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarcie wystawy fotograficznej Roberta Łukaszewskiego

Sobota, 18 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 16:33
Autor: DZ
Jelenia Góra: Otwarcie wystawy fotograficznej Roberta Łukaszewskiego
Fot. DZ
W galerii „Pod Brązowym Jeleniem” od pewnego czasu można oglądać wystawę fotograficzną autorstwa Roberta Łukaszewskiego „... gdzie ulice nie mają nazw...”. Oficjalne uroczyste otwarcie miało miejsce 11 grudnia 2004. Wtedy został bowiem zorganizowany wernisaż poświęcony twórczości owego artysty-fotografa.

Tematyką prac Pana Roberta są czarno-białe zdjęcia przedstawiające różne stare budowle oraz ulice Chorwacji. Zdjęcia są o tyle ciekawe, że nie były robione w znanych miejscach lub ośrodkach turystycznych lecz w niewielkich nikomu nieznanych miejscowościach. Na niektórych fotografiach znajdują się także tamtejsi mieszkańcy, jednak są to przypadki bardzo rzadkie ponieważ główną inspiracją artysty były stare ulice oraz ich zabudowania.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane specjalną techniką do której użyto pomocy komputera. Pan Robert zaciemnił obrzeża swoich fotografii co sprawia, że osoba oglądająca skupia uwagę głównie na tym co się znajduje w jej centrum. Zaciemnienia te nadają dodatkowo niezwykłego klimatu co może tworzyć w głowie oglądających dziwne odczucie oraz wrażenie, iż miejsca te zostały już dawno temu opuszczone i zapomniane przez ludzkość.

Pan Robert fotografowaniem zajmował się już w szkole podstawowej, natomiast jego głównymi inspiracjami były pocztówki przysłane z Włoch od jego ojca. Duży wpływ jak sam mówi na jego twórczość miała jego żona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group