Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7595
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Otwarcie Wieży Zamkowej jeszcze nie tak szybko

Sobota, 8 października 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Platforma widokowa wyremontowanej Wieży Zamkowej miała zostać otwarta we wrześniu. Jednak widoki panoramy Jeleniej Góry z tej perspektywy wciąż są niedostępne i nie wiadomo, kiedy będzie można tam wejść.

Na razie panoramę miasta oglądano tylko podczas oficjalnego otwarcia wieży. Później obiekt zamknięto i nie jest możliwe skorzystanie z tej atrakcji (dostępnej także dla niepełnosprawnych), do której prowadzi specjalne wejście po ażurowych schodach. W pochodzącym ze średniowiecza zabytku trwają jeszcze prace związane z poprawkami budowlanymi. Dotyczą bezpieczeństwa osób, które będą korzystać w przyszłości z tego punktu widokowego.

– Wieża Zamkowa będzie otwarta, gdy zostanie już rozstrzygnięty przetarg dzierżawy na Basztę Grodzką. Ponieważ ostatni przetarg zakończył się fiaskiem, oprócz przeprowadzenia kolejnego przetargu, Urząd Miasta w Jeleniej Górze prowadzi już rozmowy z różnymi firmami, które mogłyby zagospodarować basztę – powiedział Cezary Wiklik, rzecznik prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group