Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9352
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarcie Term (oficjalne) z udziałem vip–ów

Wtorek, 25 marca 2014, 7:33
Aktualizacja: Środa, 26 marca 2014, 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Otwarcie Term (oficjalne) z udziałem vip–ów
Fot. Angela
– Termy Cieplickie uważam za otwarte i cieszę się, że to mi przypadł w udziale zaszczyt otwierania obiektu, który powstał pracą wielu ludzi – mówił wczoraj (24.03) na oficjalnym otwarciu Term Cieplickich prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Na uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi zjechało wielu znanych ludzi z województwa, powiatu, miasta i regionu.

Podczas oficjalnego otwarcia obiektu nie mogło zabraknąć historii powstania Term Cieplickich, którą przybliżyli: prezydent Marcin Zawiła i posłanka Zofia Czernow. Przypominano, że pierwsze przymiarki do tej inwestycji rozpoczęły się… 20 lat temu! W październiku minionego roku minęło bowiem 20 lat od wykonania pierwszego odwiertu na głębokość 2 km do podziemnego źródła z gorącą wodą.

Przetarg na budowę basenów ogłoszono jednak dopiero w 2010 roku. Obecnie Termy Cieplickie - czynne od trzech tygodni - mają prawie 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni, dwa baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi, jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne czy basen termalny zewnętrzny. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Jest również basen rekreacyjny z torami pływackimi czy basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w piłkę. Dla dzieci są dwa brodziki ze zjeżdżalnią i tryskaczami, a dla dorosłych i starszych dzieci - dwie większe zjeżdżalnie. Na piętrze jest mała gastronomia. I to nie wszystko, co się tu będzie mieściło.

- Do wykorzystania są jeszcze dwie sale, które zostaną zagospodarowane w najbliższym czasie – mówił Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich. – Sala wielofunkcyjna, w której jesteśmy, została przygotowana na potrzeby tej konferencji i jak widać świetnie się sprawdza do tego celu. Na dole chcemy natomiast zrobić siłownię do ćwiczeń pod nadzorem instruktorów i trenerów – dodał prezes Z. Kubiela.

Szacuje się, że cały koszt inwestycji wyniesie ponad 60 mln zł, ale - jak zapewniał prezes Term - było warto. – Tygodniowo odwiedza nas około 3,5 tysiąca osób, to jest wskaźnik, który spodziewaliśmy się osiągnąć za kilka tygodni. Mamy bardzo duże zainteresowanie ze strony organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zielone szkoły, wycieczki szkolne i obozy letnie już zgłaszają się z pismami o rezerwację terminów. Myślę więc, że tych chętnych będzie coraz więcej, a nasze Termy wpiszą się na stałe w atrakcje naszego regionu – mówił prezes Term Cieplickich.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi przez prezydenta Marcina Zawiłę, posłankę Zofię Czernow, Grzegorza Schetynę, szefa komisji sejmowej spraw zagranicznych goście mogli zwiedzić Termy.

Przypominamy, że normalny bilet za dwie godziny korzystania z samych basenów kosztuje 25 zł, a ze strefą SPA – 30 zł. Taniej zapłacić można przychodząc do godz. 15.00. Pełny cennik wraz z ofertą Term Cieplickich można znaleźć na stronie internetowej: www.termycieplickie.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (91) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group