Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8744
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarcie stadionu we wrześniu

Czwartek, 27 czerwca 2013, 8:19
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2013, 7:41
Autor: Angela
Taką datę oficjalnego otwarcia stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze podał w ostatnich dniach prezydent Marcin Zawiła. Szef miasta zapewnia, że roboty zakończą się na dniach. Już trwają odbiory.

- Zgodnie z umową wykonawca zgłosił ten obiekt do odbioru, w tej chwili będą go opiniować nasze komisje odbiorowe oraz komisje branżowe – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Przez ulewne deszcze były "obsunięcia" czasowe, ale to może i dobrze, że tak się stało, bo w tym czasie wyszły usterki, które wykonawca właśnie usuwa. Lada moment zakończą się procedury, odbiór trwa. W ciągu kilku najbliższych dni obiekt będzie można uruchamiać, ale coś w rodzaju uroczystości otwarcia chcemy przygotować na wrzesień, kiedy ludzie wrócą z urlopów i wakacji – dodał Marcin Zawiła.

Jakie dokładnie usterki pojawiły się w obiekcie, tego prezydent dokładnie nie podaje, ale zapewnia, że są to drobne sprawy, które wykonawca usunie „od ręki”.

Prezydent miasta dodał, że w planach jest kolejny etap rozbudowy stadionu, na co miasto już stara się pozyskać kolejne pieniądze.

- Chcemy to finansować z pieniędzy zewnętrznych, ale myślę, że tym razem beneficjentem nie będzie Miasto, ale spółka Termy Cieplickie, która przejmuje zarządzenie tym obiektem – mówił Marcin Zawiła. – Wiele miast tak robi po to, by nie obciążać miejskiego budżetu – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
927
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group