Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9259
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otarte drzwi w jeleniogórskim archiwum

Wtorek, 7 czerwca 2016, 8:25
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Otarte drzwi w jeleniogórskim archiwum
Fot. Archiwum
W najbliższy czwartek (9.06) Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze zaprasza do swojej siedziby przy ul. płk. W. Kazimierskiego 3 (dawne Koszary „Pod Jeleniami”) na Dzień Otwarty. Impreza odbędzie się w godzinach 12.00–16.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W programie przewidziano sporo atrakcji. O godz. 13.00 otwarta zostanie wystawa pt. „Mapy i plany rękopiśmienne Jeleniej Góry i okolic”, prezentująca odręczne mapy z XVIII i XIX wieku, ukazujące Jelenią Górę, Cieplice, Kamienną Górę, Kowary i inne miejscowości Sudetów Zachodnich. Materiały pochodzą ze zbiorów własnych oraz z zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu.

O godz. 13.45 Bolesław Osipik uroczyście przekaże do państwowego zasobu archiwalnego dzienniki ze swoich podróży rowerowych po Polsce i Europie, podczas których promował Jelenia Górę. A o godz. 14:00 zaplanowano prelekcję Bolesława Osipika pt. „Jak przejechałem przez wszystkie Jelenie Góry w Polsce”.

- Przekażę dzienniki podróży z lat 2010 – 2015, a także 14 segregatorów z materiałami i dokumentami z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze i z całej Polski, a także prasę z Polski, Czech i Niemiec – zapowiada Bolesław Osipik. – Będę też mówił o swoich przygodach podczas różnych podróży, swojej pasji i ludziach, których spotkałem – dodaje cyklista.

Podczas imprezy czynny będzie punkt konsultacyjny dla archiwistów rodzinnych, genealogów oraz wszystkich osób zainteresowanych działalnością archiwów historycznych. Dla odwiedzających przygotowano też skromne upominki.

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group