Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6087
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszustki okradają starsze osoby

Piątek, 11 stycznia 2013, 11:57
Aktualizacja: 11:59
Autor: 112
Wczoraj (10 stycznia br. ) policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 85–letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilkuset złotych. Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 11.30 w Jeleniej Górze, w osiedlu Zabobrze. Do mieszkania zapukała młoda kobieta, która przedstawiła się jako pracownica Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pod pretekstem wypłaty pieniędzy wykorzystała nieuwagę starszej pani, i ją okradła.

- Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu młodej kobiety w wieku około 30-35 lat, średniej budowy ciała, około 165 cm wzrostu, o śniadej cerze, o kontakt bezpośrednio z dyżurnym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75 75-20 -150 bądź na numer alarmowy policji w całym kraju 997 - apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. - Apelujemy o to, aby nie ufać obcym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji prosimy o sprawdzenie przyczyny ich wizyty w firmie, w której te osoby deklarują, że pracują, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją - dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group