Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9673
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Oszustka w pułapce

Piątek, 10 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Wystawiała fałszywe zaświadczenia o zarobkach i wyłudzała kredyty.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 54-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o fałszowanie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

Kobieta posługując się pieczątkami jednej z jeleniogórskich firm ogólnobudowlanych sfałszowała dokumenty tego typu, na których podrobiła podpisy właściciela.

Jedno z zaświadczeń wystawiła 43-letniemu jeleniogórzaninowi poświadczając, że jest on zatrudniony na stanowisku murarza. Mężczyzna wykorzystał dokument, aby wyłudzić pożyczkę gotówkową w wysokości 7400 zł na szkodę jednego z krakowskich banków.

Drugie zaświadczenie jeleniogórzanka wystawiła 51-letniemu mieszkańcowi gminy Lubomierz, w którym potwierdziła jego zatrudnienie w firmie jako zbrojarza-betoniarza.
Także i ten oszust próbował na podstawie fałszywki wyłudzić kredyt na łączna kwotę blisko 6000 zł na szkodę jednego z banków w Polsce.

Jak ustalili policjanci podmiot, którymi pieczątkami posługiwała się jeleniogórzanka, nie prowadzi działalności gospodarczej od co najmniej trzech lat. Właścicielem pieczątek, którymi posłużyła się oszustka był jej konkubent, który wyjechał za granicę.

Obydwaj kredytobiorcy byli w rzeczywistości bezrobotni i nie mieli żadnej możliwości spłaty ewentualnie zaciągniętych kredytów.
Jeleniogórzanka oraz mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. – Cała trójka za popełnione przestępstwa ma wyrok pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, a kobieta dodatkowo musi zapłacić 600 zł grzywny – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
376
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group