Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszust znów okradł starszego człowieka

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 17:37
Aktualizacja: 20:20
Autor: 112
Fot. archiwum
Wczoraj (27.09) około godziny 17.00 policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 95–letniego mężczyznę o kradzieży z jego mieszkania kilku tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 16.30 w Jeleniej Górze na terenie osiedla Zabobrze.

Do drzwi zapukał mężczyzna, która pod pretekstem sprawdzenia wodomierza wszedł do mieszkania, a następnie wykorzystując nieuwagę lokatora ukradł mu pieniądze. Po jego wyjściu pokrzywdzony zorientował się, że stracił kilka tysięcy złotych.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu oszusta proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20 -150 bądź na numer alarmowy Policji w całym kraju – tel. 997.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.

- Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zaboberek 28-09-2017 20:33
Co za menda,tak wykorzystać starego człowieka.Niech spróbuje to zrobić z równolatkiem,jestem pewien,że byłaby to jego ostatnia w życiu próba oszustwa.
~Ob.Serwator 29-09-2017 0:39
Te działania są goowno warte, przy opieszałości policji. Bić demonstrantów to im idzie jak po maśle. Ale złapanie zwykłych złodziei, którzy wielokroć wykonują ten sam numer - to przekracza możliwości ich "poświęconych" umysłów.d...lne filmiki w rodzaju Ojciec Mateusz mamią ludzi sprawnością i genialnością śledczych. Poza tym kadzą klerowi, co jest miłe i pożądane obecnie.Tak samo jak Pies-detektyw, co zastępuje kompanię policji w łapaniu łachudrów. A co z naszymi sprawami? Ano nic. "Informujemy, że sprawa ........... została umorzona, z powodu nieustalenia sprawców". Takie pisma ślą do pokrzywdzonych. Wynika z nich jasno, że mamy sobie ich sami złapać, a oni - jak im nie ucieknie z komendy - zapudłują go na 24. A potem sąd go wypuści, bo obieca na "bonie dydy", że już nie będzie.Fajnie,co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group