Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4014
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Oszust robił w konia księży

Czwartek, 31 lipca 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Policja zatrzymała 29–letniego mieszkańca Bolkowa, który podawał się za bohatera wojennego i naciągał duchownych. Nabierał ich na wyssane z palca „historie” o swoim cierpieniu na froncie.

– Miał przy sobie zdjęcie żołnierza z Iraku, wycinki z gazet, fotografię kobiety z malutkim dzieckiem oraz historię o koledze, który popełnił samobójstwo – donosi w czwartkowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska.

Pukał do drzwi parafii i opowiadał, że właśnie się wybiera na misję do Afganistanu i zbiera pieniądze, bo ich nie ma, a wojsko dopiero potem zwraca koszty. Duchowni okazali się łatwowiernymi ofiarami, bo „bohater” opowiadał w sposób bardzo przekonujący wzbudzając u swoich słuchaczy posłuch i zaufanie. Jeden z oszukanych księży „pożyczył” oszustowi 600 złotych.

Zrozumiał, że miał do czynienia z hochsztaplerem, kiedy inny ksiądz opowiedział mu, że identyczna historia przydarzyła się i jemu. A oszusta zgubiła pazerność, bo przyszedł do tego samego księdza z prośbą o kolejny datek. Ten, udając że poszedł po pieniądze, zadzwonił na policję. Mundurowi zatrzymali „bohatera”. Miał przy sobie listę numerów telefonicznych do wielu parafii na Dolnym Śląsku.

Oszust jest znany w swojej miejscowości z podobnych wyczynów. Z ich powodu nie raz popadł w konflikt z prawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group