Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8523
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści znów wyłudzili pieniądze

Środa, 5 czerwca 2019, 14:02
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:32
Autor: 112
W poniedziałek (3.06) policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze przyjęli zawiadomienie o oszustwie popełnionym na szkodę 80–letniego jeleniogórzanina.

27 maja do mieszkańca Jeleniej Góry zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta i poinformował go o konieczności wypłacenia wszystkich środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym z uwagi na możliwość ich kradzieży przez pracowników banku.

Oszust nie przerywając połączenia poprosił pokrzywdzonego o jego numer telefonu komórkowego, na który zadzwonił i do czasu wydania przez niego gotówki utrzymywał z nim kontakt. Wszystko po to, aby wiedzieć co pokrzywdzony robi, czy przypadkiem gdzieś nie dzwoni, nie weryfikuje tych informacji lub czy kogoś nie powiadomił o zdarzeniu. Jeleniogórzanin zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrał kilkanaście tysięcy złotych ze swojego konta, zaciągnął jeszcze kredyt, a następie przekazał gotówkę niezaznanemu mężczyźnie.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group