Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6786
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszuści z Wodnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2007, 11:14
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Pracownicy firmy wodociągowej nielegalnie podpinali odbiorców do sieci.

Przekręt był prosty. Monterzy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wodnik oferowali klientom przyłączenie do wodociągu. Brali za to pieniądze, ale nie zwracali ich do kasy spółki, tylko wkładali do własnej kieszeni.
Jeleniogórzanie, którym w ten sposób podłączano wodę, byli przekonani, że wszystko jest uczciwe.

– Za każdą tego typu usługę wystawiamy faktury. Tym razem odpowiednie dokumenty nie wpływały – mówi Stanisław Dziedzic, prezes Wodnika. Wewnętrzne śledztwo w firmie pozwoliło na ustalenie dwóch monterów, którzy nie rozliczyli się z wykonanych usług. – Zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy i musieli zwrócić koszty przyłączenia wody – dodaje S. Dziedzic.

Spółka zapewnia odbiorców, którzy mają wodę w pośrednio nielegalny sposób, że nie będą musieli z tego tytułu ponosić żadnych dodatkowych kosztów. A skala procederu może być większa.
W Wodniku mają na oku około 15 mniej lub bardziej uzasadnionych przypadków oszukiwania pracodawcy. Sprawa jest analizowana. Nie jest wykluczone zawiadomienie organów ścigania o popełnieniu przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~święty Walenty z Wodnika@pl 2-03-2007 11:17
Jest to rezulutne KŁAMSTWO pana Prezesa S Dziedzica ponieważ pracownicy Ci dwaj monterzy odeszli z zakładu pracy za porozumieniem stron i TYMI WUPOWIEDZIAMI KŁAMSTWEM powinna się zająć Prokuratura
~iga 2-03-2007 12:09
Jaki pan, taki kram.
~Święty Walenty z Wodnika@pl 2-03-2007 13:06
Proszę niech pan prezes opisze swoją przeszłość w Kowarskich dywanach!!!hahahahahaha oszustwo dziedzica nie podlega dyskusji......!!!!! PRECZ Z KOMUNISTĄ !!!!! Szanowny Panie Prezydencie gdzie ma Pan oczy!!!! ten człowiek beszczelnie w mediacz kłamie!!!!!
~synek@ue 2-03-2007 13:09
Panie Prezesie w tym wieku przy dużej emeryturze (dzięki komunistom) niech pan siedzi w domu i sobie oszczędzi wstydu !!!!!
~synek@eu 2-03-2007 13:12
SZanowna Redakcjo Jelonki sprawdźcie fakty!!!Pan Dziedzic beszczelnie kłamie !!!
~Słonko 2-03-2007 13:14
coś widać ostatnimi czasy, że pan Stanisław Dziedzic coraz częściej musi się tłumaczyć! A winny zawsze sie tłumaczy
~ebe 2-03-2007 13:49
Myślę, że autor artykułu stanie na wysokości zadania i wyjaśni czytelnikom,np w formie oświadczenia Prezesa Dziedzica, czy faktycznie oszuści zostali zwolnieni dyscyplinarnie , czy też za porozumieniem stron ,jak twierdzi Św Wakenty z Wodnika !
~miśka 2-03-2007 14:01
ciekawe jak a...lizowane sa pozostale sprawy? przesłuchania świadków? a może przypalanie ogniem?
~DoRo 2-03-2007 14:44
Tak głośno było o przerwie w dostawie wody w Cieplicach jakieś 2 tyg. temu. Pan Prezes zapowiadał nawet skierowanie sprawy do Prokuratury, tłumacząc cały incydent niekompetencją firmy podwykonawczej.Okazało się jednak że to prawdopodobnie pracownicy WODNIKA zawiedli. Sprawa cała ucichła, a my mieszkańcy chcemy znać jej finał i winnego całego procederu. Wówczas będzie można go rozliczyć. Uważam że jeżeli winę ponosi WODNIK to Pan prezes powinien podać się do dymisji.
~polk 2-03-2007 16:22
Bosz... Święty! Już myślałem, że JELONKA jest antyKOMUNISTYCZNA. Jak można napisać artykuł, który cały oparty jest na kłamstwie. Może najpierw sprawdzić każdą informacje i dotrzeć do obydwu stron, a nie tylko jednej! Skandal! Pracownicy "WODNIKA", którzy rzekomo zostali zwolnieni dyscyplinarnie, tak na prawdę zostali zwolnieni za porozumieniem stron - dokładnie tak jak pisze Święty Walenty z WODNIKA. Żal mi jelonki, że pisze takie artykuły. Czas Dziedzica dobiega końca. Na szczęście. Koleś w ogóle nie panuje nad firmą. Trzymam kciuki i modle się żeby jak najszybciej zakończył to przedstawienie...
~buźka@.pl 2-03-2007 16:40
Pan Dziedzic to zagorzały komunista!! a tylko to stare ugrupowanie KCPZPR takie jak on jest do tego zdolne kłamać na łamach portalu!!!! Niech opowie o swojej histori jak niechlubnie skończył swoje rządy w dywanówce w Kowarach!! za przekręty i to samo robi w WODNIKU pozdrawiam czytelników mieszkaniec Cieplic
~Do DoRo 2-03-2007 17:07
Jeszcz się tak nie zdarzyło, żeby ktoś sam odszedł od pełnego koryta.
~ala 2-03-2007 20:25
oj panie dziedzic już sam pan się gubi w kłamstwach to co ten żekomy prezes wygaduje to są tylko jego fantazje z dzieciństwa przecierz to są bzdury a ci dwaj pracownicy byli szantarzowani przez pana dziedzica skoro sam mówił że są nie winni to niech sam nie sieje zamieszania w tym zakładzie bo za to wszystko tylko on odpowiada .
~wodnik 2-03-2007 20:42
Pan dziedzic traci stołek dlatego wymyśla takie bzdury naj lepiej oskarżyć zwykłych pracowników z nie naganną opinią a zapomniał pan jak do nich że są nie winni .czas na dymisje drogi panie dziedzic wymyślanie takich bzdur panu nie pomoże
~obserwator 2-03-2007 21:13
Dla mnie prezesi zarabiaja tyle że się w głowie nie mieści i siedzą tam czasami klany rodzin którzy nawet nie umieją zarządzać firmą Mało tego podwyżki wody a po to to wszystko zeby sobie pensyjkę podnie,ść
~pracownik 2-03-2007 21:58
PRZECZYTAJCIE!!!!! Pan Prezes jest kompletnym dyletantem i chyba w portalu też zapłacił!!! czas na ponowne pożegnanie (haniebne) z zarządu spółki jak przed niespełna 25 laty !!!! spokojnego wypoczynku ................. życzy pracownik
~Tomasz-d 2-03-2007 22:05
Pan Prezes mowi przekrecie tzw.monterow.Szkoda ze nie opisuje jak robi potecjalnych klientow w balona. Po pierwsze juz 2 raz na terenie Jeleniaj Gory podany zostal komunikat o zamknieciu wody .Ludzie naiwni nabierali wody do misek ,wanien ,garnkow, i co okazalo sie ze woda byla caly czas .Prosilbym Pana Prezesa o odpowiedz na moje pytanie choc wiem ze to jest naiwne pytanie kto za to zaplaci ?????? Wiadomo My uzytkownicy .
~etrte 2-03-2007 22:31
Ahh... Dywanówka. Pamiętam to jak dziś! Prezesie starczy tego teatru! Życzymy spokojnej emerytury i rychłego zakończenia -udawania- pracy w Spółce WODNIK! bez poważania ;]
~Emeryt 3-03-2007 0:48
Redakcja Jelonki powinna sprostować tą informację - czytelnicy chcą prawdy! Ta firma to jeden burdel na kółkach! Najpierw kradli znaczki skarbowe, potem szkolili się w Las Vegas... Po drugie: Rozpisywaliście się nt. braku wody w Cieplicach i jakaś awantura miała być w prokuraturze - czytam, szukam - i nie widzę jakoś dalszego ciągu sprawy? Dlaczego szanowna Redakcja rusza temat i go nie kończy? Po trzecie: Czy w Wodniku nadal pracuje pani prowadząca jednocześnie firmę świadczącą usługi dla Wodnika?!! No i po czwarte: Jest w Urzędzie Miasta taki Wydział Kontroli - czy on coś wogóle robi? Obecny Wiceprezydent miasta kontrolował swego czasu Wodnika - i CO?? Czemu prowadząc kontrolę Wodnika nie wykrył powyższego faktu, jak i tego, że kupa ludzi płaci za wodę a nie ma żadnych umów z Wodnikiem - może te wpłaty gdzieś przepadają, i co z ew. sprawami sądowymi? Po piąte - czy członkowie Zarządu Miasta - poprzedniej kusiakowej kadencji mogli zasiadać w strukturze Wodnika...??!! Podobno odwołano tego z Kontroli z Urzędu - może za krótkowzroczność!
~dede 3-03-2007 7:46
Do Tomasza - d Całe nieporozumienie wynikło dlatego , że osoba redagująca komunikat napisała : nastąpi przerwa w dostawie wody , a powinna mogą wystąpić przerwy. Ja miałem pół wanny wody w zapasie to jakieś kilkadziesiąt gr.baaaardzo duża kwota ;)
~Rocco 3-03-2007 11:49
Ostatnie wypowiedzi Pana Stanisława Dziedzica Prezesa S-ki na łamach naszej regionalnej prasy są obraźliwe dla całej załogi. Ciągłe oskarżanie załogi o sabotaż, kradzież lub przekręty nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Rzucając oskarżenia przeba mieć dowody.Jeżeli Pan posiada to proszę złożyć doniesienie do prokuratury, bo inaczej cała załoga oskarży Pana. Reprezentując naszą firmę powinien Pan dbać o dobrą opinię S-ki i Załogi a jak widzę to potrafi Pan tylko bezpodstawnie oskarżać.Może Pan PUNKTUJE u nowych władz miasta a może to reklama nazwiska STANISŁAW DZIEDZIC lub poprostu GŁUPOTA ??? CO TO ZA PREZES KTÓRY SRA WE WŁASNE GNIAZDO?!
~konopielka 3-03-2007 13:34
Szanowny panie Dziedzic! aniłek razdający paczki biednym ma za skurą diabła!!! chodzi tylko i wyłącznie o pański wizerunek!!!ma pan tą firme i ich pracowników głeboko w ...... bo ma pan niespełna 68 lat i trzeba sobie podciągnąć emeryturkę !!! wszystkie komentarze są prawdziwe i mówią prawdę !!! WSTYD !!! czyżby znów po tylu latach mósiałby pan uciekać za granice ??? wszystko na to wskazuje!!! dla zainteresowanych tekst j.w w książce na 25 solidarności !!!! TO SĄ FAKTY !!!
~kondecki 3-03-2007 15:24
czytam te komentaże i jestem przekonany ,że temu Panu Prezesowi Wonika potrzebny jest natychmiast lekarz psychiatra aby stwierdzić jego poczytalność.Należy natychmiast sprawdzić badania okresowe aby ten człowiek nie robił więcej szkody. A do Prezydenta Jeleniej Góry ,czy Pan chowa głowę w piasek ,czy Pan nie zna problemu niech Pan zachowa się jak prwdziwy męzczyzna i skończy tą farsę w tym Wodniku,przecież jest nam Pan to winny na Pana głosowaliśmy w wyborach.
~konecki 3-03-2007 16:19
A co do wycieczek do Las Vegas i złodzei znaczków to po tych czsach w którch to Pan jaśnie panujący w Jeleniej Górze niejaki Kusiak,namaścił na Prezesa obecnego Dziedzica to w tej firmie jest jeszcze jedna Pani z P.która była osbiście za te przekręty odpowiedzialna ,pracuje ma się dobrze,ale ona także jest z epoki komunizmu,wiem to z dobrze poniformowanych żródeł,można sprawdzić to właśnie taki zarząd jest w firmie komunalnej Panie Prezydencie ,wstyd do kwadratu.
~bolo 3-03-2007 16:43
zgadzam sie z kondeckim,i jeszcze dodam , aby przywrocic do pracy , te dwie osoby zwolnione z pomowienia ,gdzie wczesniej byly nagradzane za nienaganna prace .
~pracownik 3-03-2007 16:54
Fakt to co ten ala gościu który podaje się za prezesa opowiada to jest jedna wielka bzdura ,panie prezesie może pan już zapomniał jak pan szantażuje pracowników na swoich pracowników .Pracownicy ci żekomi oszuści mieli nie naganną opinię w zakładzie więc dlaczego pan podciera sobie nimi tyłek ,a stołek i tak pan pomału traci,ci pracownicy za oszczerstwa powinni pana podać do prokuratury,my wszyscy pracownicy ich znamy i wiemy że to jest bzdura ,kto wie że prezesina kłamie niech pisze . pozdrawiam pracowników
~Gargamel 3-03-2007 19:15
Szkoda pisać... Dziedzic jest tak zacofanym człowiekiem, że pewnie nie wie co to jest internet... Metody komunistyczne już mu nie pomogą. Mam nadzieję, że jak nic nie będzie robił Prezydent, to Związki Zawodowe wezmę wszytko w swoje ręce i ogłoszą strajk. Znam całą sprawę od podszewki. Porządni ludzie zostali tak perfidnie oczernieni. Ten człowiek jest nie obliczalny! Na starość nie powinien siedzieć spokojnie w kapciach, tylko za kratkami. Taka jest prawda. A z Dywanówki został wywieziony na taczce (można przeczytać w książce, która została wydana na 25'lecie Solidarności) za prywatę... Gdyby miał trochę godności i odpowiedzialności za firmę, to po kompromitującej "awarii" w Cieplicach, która w ogóle nie była awarią podałby się do dymisji. Niestety jest, to... nie będę się wyrażać brzydko, ale kilka epitetów bardzo dobrze by pasowało... Pozdrawiam pracowników i życzę wytrwania i Nowego Lepszego Mądrzejszego i bardziej Rozsądnego Prezesa! a dla tego obecnego: bez poważania
~skromna 3-03-2007 21:00
Tak bardzo krytykujecie pana Prezesa ale aż kipi z zazdrości że wywodzi sie z ekipy SLD.Ani nie jestem ani nie byłam nigdy a żadnej partii ale to co widze i słyszę przechodzi ludzkie pojęcie. Niech każdy z Was tu krytycznie wypowiadających się o pracy Prezesa Dziedzic zamiast krytykować i wyciagac brudy postawi sie na jego miejscu.Nie wierzę że piszą to ludzie którzy znają tego Pana. Jesli by znali nie pisali by tych obrażliwych słów krytyki. Ja moge sie wypowiedzieć o tym panu tylko pochlebnie, jest to człowiek godny zaufania i więcej ludzi z tak otwrtym sercem dla drugiego człowieka.Umie się podzielić i pomagać z własnej inicjatywy. W swojej pracy miałam ludzi o zasobnych portwelach- może nawet grubszym niż Pan Dziedzic ale nikt nie pomógł biednemu a właśnie Pan Dziedzic to robi. Czy ktoś z Was zwrócił się do niego o pomoc, poprosił.Napewno odkupił już swoje błedy z przed 25 laty które mu wytykacie wstydzicie się!!!!
~cieć@st.D 3-03-2007 21:22
Farsa w wodniku i tak będzie cały czas jak ten człek niby prezes będzie rządził.Na pośredniak z emerytem niech zobaczy co to znaczy żyć za pare groszy.Chociarz po takiej coprawda krótkiej kadencji może być spokojny mając 10 tys.UPS ja też chcem trochę pooszukiwać i brać za to niezłą forsę!!!! EMERYTURA tylko patrząc na Pana historię wątpię że zasłużona!!!Pozdrawiam serdecznie................. ale tylko czytelników portalu!!!
~PapaSmerf 3-03-2007 23:41
do skromna: Widać, że nie znasz tego człowieka. Usłyszałaś od kogoś jakąś propagandową opowieść o wielkim sercu Dziedzica i wyjeżdżasz tutaj z takimi tekstami. Ludzie, którzy mają problemy (czytaj: nie mają z czego zapłacić za wodę) przychodząc do Dziedzica i skamląc o umorzenie zaległości, zawsze na miejscu bez żadnej wnikliwej a...lizy są załatwiani od ręki. Prezes żeby pokazać jaki to on jest wielkoduszny umarza, nawet tym których stać! Robi to dlatego, ponieważ: to nie chodzi o jego pieniądze, tylko firmy, którą ma daleko i głęboko, profesjonalny Zarządca takiej dużej firmy jak WODNIK, no przepraszam, ale nie może być tak łaskawy dla wszystkich. Przez niego firma zaczyna tonąć w długach - ale opowieść o wielkim sercu Dziedzica poszła w świat. Druga sprawa, to jak można zazdrościć wywodzenia się z SLD? No nie rozśmieszaj mnie kobieto. Ten człowiek nie potrafi zarządzać taką firmą, w której organizacja jest najważniejsza (chaos organizacyjny wyszedł przy awarii w Cieplicach). Za błędy popełnione przed 25'laty nie odkupił się i już nie zdąży, bo czasu by mu na to nie starczyło. Ten delikwent ma w swojej naturze, żeby zaszkodzić drugiej osobie. Bije od niego nienawiść , agresja i zazdrość posiadania większej wiedzy. Znam kilka przypadków, które zakończyły się już w Sądach - gdzie Super, Wielkoduszny Prezes przegrał w kompromitujący sposób. Tylko o tym nigdzie w mediach nie słyszałem, a szkoda. Może wtedy, by wyleciał od razu. Pozdrawiam piszących, szczególnie krytykujących Dziedzica. Pracowników pozdrawiam i wierzę Was! Nie dajcie się zagorzałemu komuniście! Tak jak Gargamel: bez poważania dla Prezesa i użytkownika: skromna.
~Wodniak 4-03-2007 8:56
Do wzystkich pyskaczy!!! Większość z piszących nie ma zielonego pojęcia o gospopdarce wodno-ściekowej i problemach firm wodociagowych,nie mówiąc już o infrastrukturze podziemnej w naszym mieście.Problemy które narosły w Wodniku siegają czasów Pani Bielówki i Pani Czernow.To w tym czasie podjęto szereg nieprawidłowych decyzji,które dzisiaj zaczynają przynosić negatywne efekty. Pisanie "bzdetów" na zasadzie aby dowalić leżącemu mija się z celem.
~bolo 4-03-2007 9:30
do,skromna, jestes ofiara jego wystapien w telewizji i radiu , fajnie sie rozdaje nie swoje pieniadze dla ...inicjatywe niech ma , ale za swoje,nie firmowe pieniadze, a wogole to na taczke z nim.powazanie dla pracownikow,macie cierpliwosc.
~sam swój 4-03-2007 11:29
ty skromna jak sie jest z rodziny dziedzica to o rodzinie suie źle nie wypowiada a ja powiem że wszyscy co źle pisza maja duża racje (komuna w tych latach źle sie dzieje oj źle)
~do wodniaka 4-03-2007 14:27
Pani Czernow i Bielówka to są osoby które działały na korzyść tej spółki jak kolego nie masz pojęcia to nie pisz bzdur!!!Precz z Komuną!!!do rezerwatu potrzebny lekarz pozro........
~SZUwarek 4-03-2007 14:29
Do Wodniaka!! akurat tak się składa że mam pojęcie i to chyba większe od Ciebie, a więc nie ściemniaj - chyba że jesteś może Pan Dziedzic!!
~bolo 4-03-2007 19:45
wodniak,zmien ksywke!!!bo na wodniaka trzeba miec jakis staz i pojecie o tym zawodzie,jak sobie postoisz w wykopie przy minus 20stopniach po pas w wodzie to wtedy bedziemy mogli pogadac, kiedys awarie usuwalo sie dwa dni w takich warunkach, ale co ty wiesz jak siedzisz wtej firmie2 lub 3 miesiace
~do bola 5-03-2007 7:30
jak ja usuqałem awariw to Ciebie .............. tak wię nie zabieraj głosu !
~nena 5-03-2007 11:53
do Wodniaka - myślę, że piszący komentarze mają pojęcie o gospodarce wodno-ściekowej w Jeleniej Górze, skoro są pracownikami "Wodnika". Natomiast pan Prezes - wątpię. Czy na takim stanowisku nie powinna być osoba z wykształceniem kierunkowym? A tak pięknie i fachowo udziela informacji w felietonach i artykułach. Ciekawe kto mu to pisze? I jeszcze do skromnej: Cyt "Umie się podzielić i pomagać z własnej inicjatywy" - czym i czyim się dzieli? a zastanawiałaś się dlaczego? Ten człowiek jest po prostu sprytny. A kiedyś napisał Ambrose Bierce, że "Spryt zastępuje u głupca inteligencję".
~do skromna 5-03-2007 22:46
skromna zdradziła się pisząc: "portwelach", ale to tak na marginesie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group