Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 3142
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszuści wykorzystują epidemię i próbują wyłudzić pieniądze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 marca 2020, 12:15
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2020, 13:30
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych. Pojawiły się doniesienia o nowych oszustwach związanych z epidemią koronawirusa.

Dzwoniący kontaktują się z osobami starszymi przez telefon udając krewnego, który obecnie przebywa w szpitalu na leczeniu z powodu zakażeniem koronawirusem. W niektórych przypadkach osoby otrzymały potwierdzenie leczenia od rzekomego lekarza lub dyrektora medycznego szpitala.

Następnie ofiary są informowane o konieczności niezwłocznego pokrycia kosztów leczenia poprzez zdeponowanie gotówki, przekazanie jej lub innych kosztowności „przedstawicielom szpitala”, którzy pojawią się pod adresem ofiary.

Kolejna metoda jaką posługują się oszuści wygląda tak, że ofiary otrzymują telefony od rzekomych urzędników służby zdrowia z prośbą o podanie danych osobowych w celu przeprowadzenia „śledzenia kontaktów”, co jest procesem identyfikacji i monitorowania osób, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi. W przeciwieństwie do prawdziwych urzędników ds. zdrowia, oszuści zwykle proszą ofiary o dane bankowe w celu rzekomej weryfikacji.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci, urzędnicy nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
11%
Smuci
10
53%
Złości
4
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~T*E*J*O 17-03-2020 14:23
I tak spora grupa da się nabić w butelkę 😂
~ 17-03-2020 16:18
Oszuści to Państwo które żeruje na epidemii podwyzszajac ceny ,istota którzy robią zapasy proponuje zrobić zapas prezerwatyw żeby nigdy już nie rodzily się takie d...le
~MARKIZ 17-03-2020 17:46
Brak słów...
~gość45 19-03-2020 8:44
do: ~MARKIZ (17:46)
Stan wyjątkowy więc powinna wrócić kara śmierci
~ 18-03-2020 7:36
Pokrycie kosztów leczenia i to prawda jak nie masz pieniędzy na leczenie to nie licz na NFZ , doprowadzili do tego że tylko prywatnie możesz się podleczyć na sprzęcie państwowym
~Iks 19-03-2020 8:08
Trzeba być wyjątkową gnidą, żeby w takich okolicznościach pasożytować na ludzkim strachu. Kary za taką podłość powinny być z górnej granicy widełek.
~Dziwiszowianka 19-03-2020 11:19
Uważam ,ze osoby które zgotowały nam taki los, a głównie starsze i chore osoby ponoszą tę tragedie , brak leków, brak opieki lekarskiej, brak żywności wszelkich środków do życia i paniczny strach, aby się gdzieś samemu przemieścić ponoszą tego wszystkie konsekwencje. Mimo wszelkich już ostrzeżeń i zakazów, mimo wszystko dalej wyjeźdżali we wszystkie możliwe strony świata, już w centrum epidemii , gdzie dwa miesiące temu już wszyscy o tym wiedzieli a większość niestety zbagatelizowała czyli już styczeń, luty i marzec i teraz nas załatwili na ament. Za te kwarantanny i całą sytuacje, to właśnie te osoby powinny ponieść największe koszty i największe kary pieniężne , bo skoro mieli pieniądze na takie wycieczki.To i mają pieniądze, aby zapłacić za kwarantanny i leczenie. A nie teraz chorzy ,starsi ludzie będą umierać , prze takich idiotów bo na nich to już nie będzie ani środków ani pieniędzy , nie mówiąc jakie straty poniosą wszystkie służby, wszystkie i instytucje i cały naród i cały świat. Teraz to nas tylko cud uratuje, chyba !!!!
~Czoug 30-03-2020 14:32
Wypadalo by sie zastanowic,czym tak naprawde osoby starsze sie kieruja oddajac byle komu wszystko co maja.Przeciez jak byli mlodsi w zyciu by tak nie zrobili.To jest efekt braku rozwoju i automatyczne cofanie sie w rozwoju ,do poziomu naiwnego dziecka laknacego uwagi kogokolwiek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group