Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5669
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszukują "na bon turystyczny"

Wiadomości: Region
Sobota, 25 lipca 2020, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:13
Autor: WAC
Fot. KWP
Oszuści nie próżnują. Najnowszą metodą jest „bon turystyczny”.

Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy" informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu).

Jeszcze inny "model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.

Policjanci przypominają, aby nigdy, pod żadnym pozorem, nie ujawniać danych umożliwiających zalogowanie się do bankowości elektronicznej (login, hasło). Wiarygodne informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na stronie: bonturystyczny.gov.pl i oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. Pracownicy żadnego z ministerstw nie dzwonią do nikogo ze "specjalną ofertą" wypoczynku wakacyjnego,

Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie na dzieci do 18. roku życia i będzie można aktywować go samodzielnie w systemie PUE ZUS, co jasno wynika z komunikatów i informacji przekazywanych przez Ministerstwo Rozwoju. Bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 25-07-2020 12:57
Po tym wirusie niektóre osoby stracili mózg
~kibic 25-07-2020 21:17
To nie wirus,to PiS szuka kasy,żeby spełnić obietnice przedwyborcze.
~ 26-07-2020 9:31
do: ~kibic (21:17)
A jednak wirus. Dopadł ciebie wirus głu.poty.
~wersija 27-07-2020 9:48
Co bardziej zachłanni zdecydują się na to oszustwo. Smutne to po prostu.
~Gość 27-07-2020 10:43
Era de...i, po prostu de...i. Ok osoby starsze rozumiem że dają się nabrać, nie zawsze u takich osób w podeszłym wieku wszystko działa jak należy. Ale ludzie w kwiecie wieku, którzy mają dziecko, dorośli dają się nabrać!? Oni powinni być wzorem, zapewniać bezpieczeństwo a tu go brak. Jak można nabrać się na coś takiego, mówi się trąbi jak to działa ale nie podam swoje dane, przeleje kase bez sprawdzania. Nie wierzę w to, po prostu nie wierze. Już wiem czemu obecne pokolenie jest takie nie zaradne skoro ma tak mało rozgarniętych rodzicow - skadś czerpie wzór.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group