Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7310
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oszukują "na bon turystyczny"

Sobota, 25 lipca 2020, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:13
Autor: WAC
Region: Oszukują "na bon turystyczny"
Fot. KWP
Oszuści nie próżnują. Najnowszą metodą jest „bon turystyczny”.

Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy" informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu).

Jeszcze inny "model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.

Policjanci przypominają, aby nigdy, pod żadnym pozorem, nie ujawniać danych umożliwiających zalogowanie się do bankowości elektronicznej (login, hasło). Wiarygodne informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na stronie: bonturystyczny.gov.pl i oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. Pracownicy żadnego z ministerstw nie dzwonią do nikogo ze "specjalną ofertą" wypoczynku wakacyjnego,

Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie na dzieci do 18. roku życia i będzie można aktywować go samodzielnie w systemie PUE ZUS, co jasno wynika z komunikatów i informacji przekazywanych przez Ministerstwo Rozwoju. Bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group