Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6880
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszukali ponad 1000 Polaków

Piątek, 23 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2007, 13:37
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Oszukali ponad 1000 Polaków
Fot. jelonka.com
Na pomysł szybkiego wzbogacenia się wpadli Łukasz K. z Jeleniej Góry wraz ze swoim kompanem. Za obietnicę sprowadzenia samochodu zza granicy wyłudzili co najmniej 270 tysięcy złotych od naiwnych ludzi z całego kraju. Nie jest wykluczone, że suma będzie wyższa. Teraz oszustami zajął się wydział śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Sprawcy działali od 17 września 2005 do końca czerwca ubiegłego roku. Wyszukiwali mężczyzn, którzy zakładali na siebie rachunki w jednym z banków działających w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Otrzymywali karty bankomatowe bez danych osobowych oraz umowy o zawarciu konta.

– Karty i dokumenty przekazywali Łukaszowi K. i drugiemu sprawcy – informuje prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Przestępcy zamieszczali w internecie, telegazecie oraz w auto-giełdzie ogłoszenia dotyczące możliwości sprowadzenia zza granicy samochodu. Podali także numery kontaktowe telefonów komórkowych.

Naiwnych nie brakowało. Telefon dzwonił dość często, a oszuści zapewniali zainteresowanych, że jeżeli wpłacą na konto zaliczki w kwocie od 500 do 5000 złotych, dostarczą im zamówiony samochód pod dom. I to w ciągu trzech dni od daty przelewu.

Rzecz jasna ci, którzy dali się nabrać, pieniądze wpłacali i dziwili się, że po atrakcyjnych propozycjach śladu nie ma. Zaniepokojeni dzwonili na podany wcześniej telefon komórkowy, lecz ten był już nieaktywny.
W ten sposób na konto przestępców wpłynęło ponad 270 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa. Istnieje prawdopodobieństwo, że kwota będzie dużo wyższa. Nie wyklucza się, że podejrzani "prali" brudne pieniądze.

Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany, drugi pozostaje pod dozorem policyjnym. Ma zakaz opuszczania kraju. Za oszustwo, które popełnili, grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group