Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 14526
Zalogowanych: 65
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszpecony plac Piastowski

Wtorek, 22 kwietnia 2008, 10:25
Aktualizacja: 10:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oszpecony plac Piastowski
Fot. TEJO
Mógłby być świetną wizytówką Cieplic, ale bohomazy na murach i innych elementach odbierają mu urok.

Mowa o placu Piastowskim, reprezentacyjnym miejscu w uzdrowisku. Co z tego, że odnowiony i z ładną nawierzchnią, skoro wandale skutecznie niszczą to, co inni wyremontowali.

Bohomazów na kamienicach przybywa. Nie tylko zresztą tam. Bezkarni chuligani oszpecili niedawno mini wystawę plenerową, na którą składają się zdjęcia Adolfa Rehnerta, niemieckiego fotografa związanego z Lwówkiem Śląskim, który w końcu XIX wieku robił zdjęcia w ówczesnym Hirschbergu i Karkonoszach.

Tablice z archiwalnymi fotografiami dodają wiele uroku historycznemu miejscu Cieplic. Jak widać, dla niektórych nie mają żadnej wartości.

Policja i straż miejska jest bezsilna wobec chuliganów, choć stróże prawa mają swoją komendę przy tym samym placu, po którym zwłaszcza po zapadnięciu zmroku grasują bandy zakapturzonych i podpitych wyrostków.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
683
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polacy tracą fortunę przez promocje
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Kultura
"Nocny łowca" nadchodzi
 
112
Toyota na barierce
 
Aktualności
Moda na recykling
 
Uzdrowisko Cieplice
Termalny relaks dla zdrowia i dobrego samopoczucia
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group