Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5746
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oświatowe święto: nagrody, honory, odznaczenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 października 2011, 17:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 10:50
Autor: Angela
Fot. Angela
Dziś, podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej 41 nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli odebrało odznaczenia i nagrody. Uhonorowani przyznali, że ich praca wymaga wielu poświęceń, ale potrafi przynosić też ogromną satysfakcję.

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. „Listem w sprawie polonistów” autorstwa Andrzeja Waligórskiego rozpoczęła go uczennica ZSO nr 1 Olga Zapotocka-Zapalska.

Po nim przywitano licznych gości, wśród których znaleźli się nowo wybrani posłowie i senatorzy: Zofia Czernow, Marzena Machałek i Józef Pinior oraz m.in. Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry i jego zastępca Hubert Papaj.

Licznie przybyli też radni i przedstawiciele instytucji związanych z jeleniogórskim szkolnictwem. Oprawę artystyczną tegorocznych obchodów zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, w tym szkolny chór, zespół taneczny i orkiestra grająca na fletach.

Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej wyczytał też nazwiska nauczycieli, którzy w tym roku otrzymali odznaczenia państwowe i Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Grażyna Pawlus - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze oraz Waldemar Woźniak - nauczyciel Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni przez Ministra Edukacji zostali: Elżbieta Lorenz-Mytnik - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 8, wiceprzewodnicząca konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, Maciej Gałęski – przewodniczący Forum Grup Roboczych Euroregionu Nysa, przewodniczący konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” i wspomniany już Waldemar Woźniak.
Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał również Ryszard Wach. Medal przyznała Minister Edukacji Narodowej na wniosek Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Wśród odznaczonych złotym medalem za długoletni staż znaleźli się: Grażyna Kulesza z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, Krystyna Młodnicka i Waldemar Korczyc - nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze. Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali: Romuald Andrusyszyn, Małgorzata Krynicka, Jolanta Miniewska i Lechosław Trębicki, a brązowy medal odebrała Aldona Mierzwa – wszyscy są nauczycielami ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał również Ryszard Wach. Medal przyznała Minister Edukacji Narodowej na wniosek Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

– W szkolnictwie wiele jest jeszcze do zrobienia, ale i efekty dotychczasowej pracy bywają naprawdę imponujące. I za to wam dziękuję. Mamy wspaniałą młodzież i wspaniałych nauczycieli, a efekty ich ciężkiej pracy mieliśmy okazję zobaczyć chociażby podczas części artystycznej dzisiejszego spotkania. Wielu naszych uczniów zdobywa znaczące nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Sam w swoim życiu miałem epizod związany z edukacją. Byłem nauczycielem, wiem, że jest to ciężka praca, ale kiedy na ulicy widzi się swoich byłych uczniów jak sobie radzą w życiu i jakie robią postępy, to jest to największa nagroda, jaką można otrzymać w życiu. Pojawia się taka myśl, że to może być troszkę i moja zasługa – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymało 31 nauczycieli i dyrektorów. Z miejskich przedszkoli nagrodzone zostały trzy panie: Bogumiła Lepieszo (dyrektor MP nr 13), Teresa Herbut (dyrektor MP nr 19) oraz Agata Guzewicz (MP nr 27). Ze szkół podstawowych nagrodę otrzymali: Elżbieta Rzemińska (dyrektor SP nr 2), Hanna Niespodziewany (SP nr 6), Małgorzata Szklarz (SP nr7), Alina Rasiewicz (dyr. SP nr 10) Małgorzata Kraczkowska (SP nr 11), Zbigniew Stępień (dyrektor SP nr 15) Jolanta Piasecka (dyrektor Gimnazjum nr 1) Renata Polachowska (Gimnazjum nr 2) i Marek Korczak (gimnazjum nr 4). Nagrodzeni z zespołu szkół to: Iwona Hajder i Dorota Turek z ZOO nr 1 oraz Jadwiga Dąbrowska (dyrektor) i Beata Piskor Świerad z ZSO nr 2, a także Barbara Kuźmińska (ZSOiT), Iwona Kumek (dyrektor ZSLiU), Joanna Marczewska (dyrektor ZSE-T) Teresa Łygas (ZSE-T), Marcin Zamienkiewicz (ZSRzA), Astryida Andrzejewska i Marek Przeorski (ZSEiG-3), Wanda Kozyra (dyrektor ZST "Mechanik"), Helena Kasperczyk (dyrektor ZSPŻ) i Anna Skibińska (dyrektor CKU). Z placówek specjalnych i pozostałych nagrody odebrali: Romuald Szpot (dyrektor ZSiPS), Małgorzata Łasek-Dowiat (ZSiPS), Beata Poleszczuk (PPP), Elżbieta Krausiewicz (dyrektor bursy szkolnej nr 1) oraz Barbara Kędra (MDK).

Jedną z nagrodzonych osób była Renata Polachowska.
– Praca nauczyciela rzeczywiście daje ogromną satysfakcję, ale i wymaga wielu poświeceń i ciężkiej pracy. Jeśli jest się nauczycielem z powołania, to te minusy są przysłaniane przez te pozytywne strony. Czego życzylibyśmy sobie jako nauczyciele? Takiej młodzieży jaką mamy obecnie i jeszcze lepszej – mówiła Renata Polachowska.

Wszystkim nauczycielom składamy życzenia wszystkiego najlepszego, a nagrodzonym gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~xxx 14-10-2011 18:09
a gdzie foty co????????
~first kiss 14-10-2011 22:03
Tak przy okazji święta. Znajomy kiedyś powiedział że: "nauczyciele to tacy ludzie, że jak się wśród nich jeden normalny trafi - to się o nim książki pisze i filmy kręci..." i chyba coś w tym jest :)
~Aniołeczek 14-10-2011 22:09
pani Polachowska to sie tak poświęca, że słów brak ;)
~pani inż. 14-10-2011 22:20
Pamiętam panią H. Niespodziewany z lekcji historii w SP6. Zawsze ją lubiłam- super nauczycielka oraz bardzo ciepła i sympatyczna kobieta. Gratulacje :)
~pioter403 14-10-2011 22:23
Ciekawe podejscie do tego swieta bylo w SP8.Dzisiaj nauczyciele zafundowali sobie wolne,a wczoraj byl apel.Dzieciaki byly potrzebne do pomocy w organizacji apelu,a potem puszczono ich do domu bo jak to powtorzyl mi syn,,apel jest dla nauczycieli".Bardzo pedagogiczne podejscie.
~wyedukowany 15-10-2011 8:29
Kiedyś, jak byłem na obozie też miałem fajną nauczycielkę. Wszystkie lekcje do dzisiaj pamiętam...
~Szklarska 15-10-2011 8:56
A w Szklarskiej Porębie tego dnia odszedł wspaniały wychowawca,pedagog po prostu człowiek z sercem i duszą Pan Darek-nauczyciel w-f trener dzieci i młodzieży...Parę dni wcześniej został brutalnie pobity przez gnojca.. bandziora..brak słów.
~x 15-10-2011 8:57
drodzy nauczyciele, macie juz dobre uposazenie za prace. chcecie swietowac, bardzo prosze ale za wlasne skladki, nie na sepa za skladki dzieci, czy kase miasta. macie wklad w edukacje dzieci, zgoda, to wasz wybor taka praca. fety po swiecie to prywatne wasze sprawy. robcie to za swoje a kwiaty to powinni dawac wam mezowie. dziwny zwyczaj z komuny rodem tak faworyzowac niektore zawody. kazdy gdzies pracuje i placi podatki, ale nikt nie wychwala dzisiaj trudu innych zawodow bez ktorych nauczyciele czy inne pierdzistolki by nie mialy za co zyc. tam wzroku nikt nie kieruje bo to robole, ale czy nie ciezko pracujacy na inteligencje w dobrobycie ludzie pracy?
~ 15-10-2011 9:16
do ~x: to trzeba się było uczyć, to też byś miał(a) tak dobrze, po prostu
~x 15-10-2011 10:28
teoria godna nauczyciela... i ktos taki uczy mlodziez, oby nie etyki. gdyby nie skladki ludzi nawet grila za swoje byscie nie rozpalili. bakalarstwo od siedmiu bolesci. dopilnowac na przerwach cpunow to nie ma komu bo kawka wystygnie. wstyd.
~:) 15-10-2011 11:00
Zawistni ludzie. Ueeee.... Cieszę się, że nie nie jestem taka zawistna jak wy. Lubię swój zawód i na niego nie narzekam. Lubię uczyć, a niektórzy nawet tych kwiatków zazdroszczą ;D Masakra. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Nauczycielka:)
~autorka 15-10-2011 11:19
no co jak co, ale o zawiści to pewna grupa nauczycieli z pewnej podstawówki z jg mogłaby napisać poradnik...a tak w ogóle to skoro jesteście tacy wyuczeni, to czy przystaje nauczycielowi nauczania początkowego nazywać maluchy w pierwszej klasie szkoły podstawowej cyt. niedoruchane bachory, albo mówić, że dziecko nie zda do drugiej klasy, a potem stwierdzić, że to był taki żart tylko...troszkę się wam nauczycielkom w głowach pomieszało, ja nie mówię tu o wszystkich, bo wiem, że są i tacy nauczyciele, którzy mają do tego powołanie, sama wspominam nieraz swoją profesor śp., która uczyła j.polskiego, to była przekochana nauczycielka, ale teraz z roku na rok, widzę, że jest coraz gorzej...wszystko kręci się wokół kasy, im zamożniejszy rodzic, tym lepiej dziecko traktowane...chore to wszystko
~niezawistna 15-10-2011 11:30
A ja nie jestem zawistna i gratuluję wszystkim nauczycielom,a zwłaszcza Pani Małgorzacie Kraczkowskiej i Pani Renacie Polachowskiej- wspaniałe nauczycielki, wiele czasu i chęci poświęcają swojej pracy. Jeszcze raz gratuluję, oby tak dalej ;)
~Magister 15-10-2011 12:39
Praeceptor bonus...omni modo fiat nobis amicus nec officium in docendo spectet sed affectum
~autorka 15-10-2011 13:29
http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9930395,Matka_9_latka_oskarza_nauczycielke_o_nekanie.html
~autorka, 15-10-2011 13:36
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803,9957522,Dla_dobra_dziecka_chca_sie_go_pozbyc_z_klasy.html
~do autorki 15-10-2011 14:27
Ty autorka jeszcze raz ci mówię, masz problemy? Wyluzuj, skup się na sobie i ogarnij się!!!
~autorka 15-10-2011 14:30
Dobry nauczyciel niech wszelkimi sposobami stara się być naszym przyjacielem i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku lecz uczucie - piękne, ale takie odległe...
~autorka' 15-10-2011 14:34
Teraz to właśnie ja nie wyluzuję..
~do autorki 15-10-2011 14:39
Czemu Ty akurat tutaj się na ten temat wypowiadasz oraz w temacie o dniu Edukacji Narodowej? Źle trafiłaś! Tu są tematy o tych dobrych, poświęcających się nauczycielach, którzy za swoją bardzo dobrą pracę odbierają nagrody, a nie o terrorystach wyżywających się na swoich uczniach.
~rg 15-10-2011 15:24
grg
~absolwent 15-10-2011 17:55
Są nauczyciele którzy zasługują na uznanie...Po 30-tu latach,miło wsominam i dałbym dzisiaj bukiet kwiatów p.Wojtasik,polonistce z SP8 Wspaniała kobieta.
~ 16-10-2011 7:19
A ja dzisiaj bukiet kwiatów dałabym Pani Helskiej z SP nr 3. Ona zostawała po lekcjach ze słabszymi, aby wtłoczyć im matematykę do głów. Nie proponowała korepetycji, ale pomagała za darmo. Skąd teraz wziąć takich pedagogów?
~życzliwy 16-10-2011 11:44
pani iwona dyrektor mieszkajaca na ulicy cieplickiej juz dwa tygod nie plakaty z zosia czernow wywiesza to jak miała nagrody nie dostac układy ach układy
~obiektywny jons 16-10-2011 11:59
wieszanie plakatów wyborczych pani Czernow na własnym płocie opłaciło sie pani dyrektor Iwonie Hajder te nagrody zostały przyznane juz dużo wczesniej ale pani Czernow sie tym nie przejmuje jest w końcu taka mocna:Pw gębie.... jak całe PO zapisuje sie do Ruchu Palikota dość obłudy i układów malomiasteczkowych
~gość_gość 17-10-2011 21:22
\"Oprawę artystyczną tegorocznych obchodów zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, w tym szkolny chór, zespół taneczny i orkiestra grająca na fletach\". Smutne, że autor tekstu tak nagradza występy zespołów artystycznych działających przy SP2. Zapewne nie widział akademii ;-)
~bez nagrody 18-10-2011 7:16
...znowu w życiu mi nie wyszło....tam tam tam...chyba pójdę w czarny las....tam tam tam hehe he

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group