Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5236
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświadczenie jeleniogórskiego PiS–u w/s kandydatów na prezydenta

Niedziela, 13 lipca 2014, 12:23
Aktualizacja: 13:20
Autor: KM PiS
W nawiązaniu do informacji, która ukazała się na portalu jelonka.com, na temat kandydatów PiS na prezydenta miasta, pragnę wyjaśnić, co następuje:

1. Prawo i Sprawiedliwość w Jeleniej Górze jest obecnie w trakcie wyłaniania kandydatów na radnych oraz prezydenta miasta jak również negocjacji, mających na celu zawiązanie stosownych porozumień przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

2. W dniu 11.07.2014r. odbyło się zebraniu Komitetu Miejskiego PiS. W jego trakcie zgłaszano osoby, chcące startować na prezydenta miasta w jesiennych wyborach z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Zgłoszono kilka kandydatur. W ciągu najbliższych dni zostanie zwołane posiedzenie Zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Jeleniej Górze. Zarząd Komitetu rozpatrzy zgłoszone kandydatury i formalnie dokona zgłoszenia do Pełnomocnika Okręgowego PiS.

3. Wybór osoby, która będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta w jesiennych wyborach jest w gestii Pełnomocnika Okręgowego PiS. ( Informuję, iż dniem 1 lipca br. zakończyła się kadencja Zarządów Okręgowych PiS. Do czasu wyboru nowych Zarządów Okręgowych ich funkcje sprawują stosowni Pełnomocnicy, powołani przez Komitet Polityczny PiS w Warszawie. Pełnomocnikiem Okręgowym PiS na Dolnym Śląsku jest poseł ziemi jeleniogórsko-legnickiej Adam Lipiński - wiceprezes PiS).

4. Do czasu podjęcia wiążących decyzji, przez uprawnione władze statutowe, w sprawie kandydata PiS na prezydenta miasta oraz kształtu list w wyborczych samorządowych, nie będą udzielane żadne dodatkowe informacje w tej sprawie. Prawo i Sprawiedliwość nie będzie także w żaden sposób komentować, pojawiających się w lokalnych mediach informacji o kandydatach na prezydenta miasta Jeleniej Góry.
Pierwsze wiążące decyzje będą podejmowane po 21 lipca br.

Z poważaniem, przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS w Jeleniej Górze Ireneusz Łojek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group