Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7269
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oswajanie potworów i maszyny proste w ODK

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 11:04
Aktualizacja: 11:09
Autor: Red
Jelenia Góra: Oswajanie potworów i maszyny proste w ODK
Fot. Organizator
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na warsztaty dla dzieci "Ubierzmy PoTwory w Kolory" oraz na warsztaty dla ojców z dziećmi "Robotyka z LEGO". Zajęcia odbędą się w sobotę (07.12.) odpowiednio w godzinach: 10:00–12:00 i 12:00–14:00 w ODK. Udział jest bezpłatny.

- „PoTwory” to zabawa plastyczna, podczas której wprowadzimy uczestników w świat wyobrażeń i fantazyjnych form. Te twory naszej wyobraźni: strachy, ciemności, potwory z szafy, pożeracze podłóżkowe, itp. będziemy oswajać i przedstawiać za pomocą kolorów i kształtów. Pokonamy je w zabawie i twórczej pracy zgodnie ze starym przysłowiem: nie taki diabeł straszny... - opowiada Rafał Pękała z ODK.
Prowadząca Edyta Kulla to mama trójki dzieci, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, instruktorka i animatorka kultury.

Podczas warsztatów dla ojców z dziećmi, przy wykorzystaniu specjalnych zestawów klocków Lego Education, uczestnicy będą tworzyć proste maszyny codziennego użytku wyposażone w silnik oraz proste roboty. Przed przystąpieniem do budowania i programowania, dzieci poznają podstawowe elementy konstrukcyjne oraz ich zastosowanie. Dowiedzą się jak działają koła zębate, dźwignie oraz koła pasowe, a następnie wykorzystają tę wiedzę podczas konstruowania własnych modeli.
Zajęcia poprowadzą: Grzegorz Troć i Daniel Kostrzewa - nauczyciele z wieloletnim
doświadczeniem pedagogicznym prowadzący od dwóch lat warsztaty i zajęcia Lego w Szkole Matematycznej CUBE.

Sobotnie warsztaty odbędą w ramach projektu Akademia Rozwoju Rodziny „Mama - Tato - Dziecko”. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK, przy ul. Trzcińskiego 12 lub pod numerem telefonu (75) 753-18-31.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group