Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3113
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostrożnie z lekami!

Środa, 22 czerwca 2011, 9:39
Aktualizacja: 15:19
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ostrożnie z lekami!
Fot. Organizatorzy
O tym jak zażywać leki by sobie nie zaszkodzić, co zrobić z przeterminowanymi medykamentami, o dopłatach do leków czy suplementach diety – o tych i wielu innych kwestiach dotyczących bezpiecznego zażywania leków mówił wczoraj w KSON– ie Jerzy Piekarski, farmaceuta i współwłaściciel jednej z jeleniogórskich aptek.

We wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w świetlicy integracyjnej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku, organizacji, która zrzesza około 40 członków.

-Spotkanie było poświęcone przyjmowaniu leków. Bardzo często zdarza się bowiem, że duża ilość leków zapisywanych przez lekarzy, przyjmowana jest przez pacjentów " garściami". Jerzy Piekarski, farmaceuta i współwłaściciel jednej z jeleniogórskich aptek wyjaśniał, jak stosować leki, aby nie szkodziły – mówią organizatorzy.

Po wystąpieniu Jerzego Piskorskiego był czas na zadawanie pytań. Dotyczyły one m.in. dopłat do leków, leków generycznych, suplementów diety, różnic cenowych w poszczególnych aptekach czy zasad utylizacji zbędnych lub przeterminowanych leków.

- Spotkanie potwierdziło potrzebę dalszej edukacji w tym zakresie. Od września będą odbywały się spotkania z dyrektorem NFZ, reumatologiem i dietetykiem. Na sierpień zaplanowane są już spotkania z rehabilitantem, który ma pokazać kilka ćwiczeń gimnastycznych "na dzień dobry". Zaplanowano również wycieczkę w góry – mówi Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group