Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9973
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostrożnie przed przejściami dla pieszych!

Poniedziałek, 27 września 2010, 21:19
Aktualizacja: Wtorek, 28 września 2010, 7:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ostrożnie przed przejściami dla pieszych!
Fot. Angela
Do trzech kolizji przed „zebrami” doszło dzisiaj w Jeleniej Górze. Przed godziną piętnastą przy ul. Grunwaldzkiej nietrzeźwy kierowca wjechał w tył samochodu, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną na czerwonym świetle. Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce przy ulicy Wolności nieopodal Biedronki.

Przy ulicy Grunwaldzkiej przed przejściem dla pieszych nieopodal Gimnazjum nr 3, kiedy światło sygnalizacji świetlnej zmieniło się na czerwone, jeden z pojazdów zatrzymał się, a w jego tył wjechał inny kierujący. Nie zahamował, bo był… pijany. Nietrzeźwemu kierowcy z Jeżowa Sudeckiego zatrzymano prawo jazdy, a sprawę przeciwko niemu skierowano do sądu.

Do dwóch bardzo podobnych do siebie zdarzeń drogowych doszło przy ulicy Wolności. Przy pierwszym z nich trzy pojazdy jechały za sobą od strony Cieplic w kierunku centrum Jeleniej Góry. Pierwsze dwa pojazdy, ford mondeo i dostawczy mercedes, zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, natomiast kierująca oplem corsą nie dostosowała prędkości panującej na drodze i odpowiedniej odległości między pojazdami i uderzyła w nie. Sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Chwilę później po przeciwnej stronie drogi doszło do kolejnej kolizji, tym razem dwóch pojazdów jadących od centrum w stronę Cieplic. – Kiedy piesi weszli na jezdnię pierwszy z pojazdów się zatrzymał, a drugi jadący z większą prędkością zmieniał pas ruchu i uderzył w samochód poprzedzający pojazd – mówi młodszy aspirant Tomasz Tkaczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci ostrzegają, że przez intensywne opady deszczu jazda samochodem jest i będzie bardzo trudna. Jak jeździć by do takich zdarzeń nie dochodziło?
- Przede wszystkim nie powinniśmy się nigdzie śpieszyć. Życie i zdrowie nasze i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Pogoda i deszcz powodują, że jesteśmy ospali, mamy ograniczoną widoczność, dlatego zachowujmy odpowiednią odległość między pojazdami, warto zdjąć nogę z gazu, zachować szczególną ostrożność i mieć oczy „dookoła głowy” – radzi mł. asp. Tkaczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group