Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12861
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ostrożnie na drodze – przypominają policjanci

Wtorek, 6 grudnia 2016, 10:53
Aktualizacja: 10:56
Autor: 112
Region: Ostrożnie na drodze – przypominają policjanci
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych!

5 grudnia 2016 roku około godziny 19.45 w Jeleniej Górze na ul. Karola Miarki doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej. Jak ustalili policjanci, 54-letni kierujący pojazdem marki Iveco jadąc od ul. Spółdzielczej w kierunku ulicy Karola Miarki potrącił 50-letnią pieszą, która z nieustalonych przyczyn weszła na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierowca trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ponadto wczoraj (5.12) na naszych drogach doszło do kilku kolizji drogowych, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i najechanie na tył innego pojazdu.
Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

- Najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią i zimą, kiedy wcześniej zapada zmrok, zmniejsza się widoczność, jest ślisko. Często pieszy idący poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega go w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia, a w starciu z autem pieszy nie ma szans. Wielu tragediom można byłoby jednak zapobiec, gdyby pieszy miał element odblaskowy. Pamiętajmy, że kierowca widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości kilkudziesięciu metrów – wystarczy jednak, że pieszy założy element odblaskowy i staje się widoczny z odległości 120-160 m. Odblask może uratować ludzkie życie - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 500 zł - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group