Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7760
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostrożnie jak z jajkiem!

Czwartek, 19 marca 2009, 12:43
Aktualizacja: 12:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ostrożnie jak z jajkiem!
Fot. TEJO
Na drugą odsłonę warsztatów poświęconych wykonywaniu wielkanocnych pisanek zaprasza w tym tygodniu Muzeum Karkonoskie. Dziś dużą dozą cierpliwości musieli wykazać się dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 10.

– Tym razem pokazujemy naszym gościom, jak wykonać pisankę metodą batikową, a mistrzynią ceremonii jest Maria Iwaniszyn z Ukrainy – mówi Aneta Sikora-Firszt z Muzeum.

Na wydmuszce, najlepiej białej, za pomocą rozgrzanego wosku maluje się wzór, potem jajko należy zabarwić, nałożyć jeszcze jeden wzór, a na koniec usunąć wosk także za pomocą rozgrzanego narzędzia. Trzeba tylko uważać, aby nie pękła skorupka i za pomocą szpikulca zrobić w niej otwór.

Uczestnicy warsztatów musieli wykazać sporą dozą cierpliwości. Niektórzy piątoklasiści namalowali bardzo misterne wzory, które bardzo podobały się Marii Iwaniszyn. Taka lekcja na pewno przyda się młodzieży przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

– Zapraszamy wszystkich jeleniogórzan w niedzielę, 22 marca. Mamy wówczas dzień otwarty i każdy będzie mógł pod okiem fachowca pomalować pisanki. Trzeba tylko przynieść wydmuszkę – zapowiada Aneta Sikora-Firszt. Będzie to także okazja, aby obejrzeć czynną tylko do końca marca wystawę „Wokół Jeleniej Góry”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group